Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Ру®

Епичната Доматена Тема - 2021

Recommended Posts

domatin
преди 18 часа, Ina написа:

Здравейте,

Случайно открих форума и намирам доста полезна информация , която се опитвам да адаптирам към моите климатични условия.

На кратко за мен. От дълги години изрежем в Южна Калифорния но от миналата година наехме едно малко парченце земя от общината, където искаме да отгледаме органични зеленчуци. Главно домати, краставици и пипер.

За тази година поръчах онлайн около 5-6 сорта домати от Русия от които изникнаха 10-на корена, но тъй като плануваме да пътуваме до България през август бих искала да се посъветвам с вас какви сортове и от къде си заслужава да взема.

Внасянето на семена като цяло може да е проблем, затова ще се опитам да взема малко семена  от директни сортове на които да събирам семената за в бъдеще.

Като цяло предпочитаме сладки, едри домати с малко семки и неправилна форма. Такива съм ги запомнила от моето детство и бих искала и децата ми да опитат този вкус. Приемам всякакви предложения като накрая трябва да сведа избора си до 7-8 сорта.

За сега съм се спряла единствено на Розово Сърце на ИЗК Марица и Момини сълзи.

Сладки едри розови домати, които са по-издържливи, за мен са Розова Магия, но да сееш български домати в родината им /Америка/ не мисля да има смисъл, защото българският домат е селектиран за българските условия. Аз лично бих потърсил какъв е американския еквивалент на Розова магия и бих сял него, защото би бил местен, предполагам приспособен за тамошния климат, предполагам селектиран по-дълго време при съответните условия. Даже бих експериментирал и с по-сладки сортове, за да видите кои са най-подходящи. Предполагам в Америка има любители градинари, които биха ви насочили към правилните сортове, как да ги намерите, предполагам ще ви е по-лесно от на мен, понеже сте запознати с местните условия. Ако ще правите селекция според мен е добре да се насочите към директни сортове домати.

Малко информация за засаждане на домати.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ina
преди 24 минути, domatin написа:

Сладки едри розови домати, които са по-издържливи, за мен са Розова Магия, но да сееш български домати в родината им /Америка/ не мисля да има смисъл, защото българският домат е селектиран за българските условия. Аз лично бих потърсил какъв е американския еквивалент на Розова магия и бих сял него, защото би бил местен, предполагам приспособен за тамошния климат, предполагам селектиран доста по-дълго време. Даже бих експериментирал и с по-сладки сортове, за да видите кои са най-подходящи. Предполагам в Америка има любители градинари, които биха ви насочили към правилните сортове, как да ги намерите, предполагам ще ви е по-лесно от на мен, понеже сте запознати с местните условия. Ако ще правите селекция според мен е добре да се насочите към директни домати.

Разбира се, че основно залагаме на местните сортове, но ми се иска  да вмъкна и малко българска нотка. Pink Brandywine е основният сорт от които бяхме най-доволни през миналата година , но тъй като не съм опитвала Розова Магия не мога да преценя дали е негов аналог.

Pink Brandywine.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin
преди 11 минути, Ina написа:

Разбира се, че основно залагаме на местните сортове, но ми се иска  да вмъкна и малко българска нотка. Pink Brandywine е основният сорт от които бяхме най-доволни през миналата година , но тъй като не съм опитвала Розова Магия не мога да преценя дали е негов аналог.

Pink Brandywine.JPG

Харесва ми как изглежда. Наглед напълно узрял и според моята преценка на смачканото - сравнително мек. Като гледам формата обаче е по-малко накъдрен от Розова Магия и не толкова сферичен, таке че според мен е различен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ina

Понеже опаковките Pink Brandywine на и Розов местен Хасковски са абсолютно идентични не знам какво да мисля и дали да очаквам това което е на снимката

pink-brandywine-heirloom-tomato.jpg

haskovski rozov domat.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Брендиуайн обикновено е с тип картофени листа. От нашенските домати аз поне с картофени листа не съм срещал. Това може да е първа разлика.

Иначе снимките... Да, идентични :) Случва се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди
преди 11 часа, Ina написа:

Здравейте,

Случайно открих форума и намирам доста полезна информация , която се опитвам да адаптирам към моите климатични условия.

На кратко за мен. От дълги години изрежем в Южна Калифорния но от миналата година наехме едно малко парченце земя от общината, където искаме да отгледаме органични зеленчуци. Главно домати, краставици и пипер.

За тази година поръчах онлайн около 5-6 сорта домати от Русия от които изникнаха 10-на корена, но тъй като плануваме да пътуваме до България през август бих искала да се посъветвам с вас какви сортове и от къде си заслужава да взема.

Внасянето на семена като цяло може да е проблем, затова ще се опитам да взема малко семена  от директни сортове на които да събирам семената за в бъдеще.

Като цяло предпочитаме сладки, едри домати с малко семки и неправилна форма. Такива съм ги запомнила от моето детство и бих искала и децата ми да опитат този вкус. Приемам всякакви предложения като накрая трябва да сведа избора си до 7-8 сорта.

За сега съм се спряла единствено на Розово Сърце на ИЗК Марица и Момини сълзи.

Ето един интересен сорт: https://www.sortovisemena.bg/3785-domati-aleno-syrce-2

Разгледайте и останалите на сайта. Там си пише, кое е селектирано у нас. 

От форума доста сме пазарували и от Бай Христо на сайт hobi-semena точка цом. Но там са предимно екзотични видове. Въпреки това, може по описанието да си харесате нещо.

На мен черитата са ми в пъти по-сладки и с наситен вкус от доматите, които сме произвели. Вероятна първа причина е, че майка ми доста полива насажденията домати и пренебрегва моите черита. По принцип по-малко поливка води до по-наситен вкус :) Вероятна втора причина е, че доста F1 домати пробвахме и все не ми харесваха нещо. 

Ако имате предвид селски, директни сортове без имена, но харесвани от хората, които ги гледат с години, то тази година ние сме заложили само такива и то 4 (3 червени и 1 розов). Едва след като наберем и опитаме мога да кажа повече и да предложа за размяна събрани семена. Не знам дали август ще са станали готови, когато ще сте си в България.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Не помня баба ми да е отглеждала домат с "чуканче" вътре... Е, имаше един много едър и не розов с подобна форма, викахме му "Тава" не толкова заради формата а заради количеството, но "чуканчето" беше повърхностно и по-голямата част от реколтата отиваше за кокошките - размерът не е важен :)

Спомням си, че през лятото салатата за 5-8 човека се правеше в неголям емайлиран леген и не оставаше за вечерта... Ще измеря запазените събратя на легена: ако хващат 10л вода значи той е хващал поне 5л. А салатата се изяждаше не защото била много полезна, а защото беше вкусна.

И друг спомен: като дойде септември доматите утрояваха аромата си и ставаха сладки като плод (какъвто са). Такова плюскане падаше, дори не ги миех...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov

Някой да е пробвал да отгледа домат в кофа примерно 20 литрова или примерно автомобилни гуми 2 една върху друга? Мисълта ми е, че ако всяко растение е засадено в някакъв съд, може да се полива и подхранва много по ефективно. По малкия обем пръст загрява по бързо и една кофа примерно много по лесно се мулчира....Извинявам се за отклонението...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ние сме гледали години наред чери домати в кофи от сирене квадратни, по 2 корена в кофа плюс някое цвете, чубрица. На тераса в София. Не бих повторил при наличие на градина. Все едно да сравняваме аквариум и езеро.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 33 минути, Petar Kirov написа:

Някой да е пробвал да отгледа домат в кофа

Tomato Update

Аз и така съм гледал ...с главата надолу.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Тъкмо и аз щях да пиша като Ру® - като е кофа да е рошава :) . Пред един съседен вход така ги гледат от години, слагат по няколко корена домати и пипер на кофа и явно икономисват от качеството на пръстта защото имат повече декоративна стойност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Ето и една прясна снимка от мои кофи с домати, които гледам на покрива на гаража.

 

 

 

 

20210515_101816.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Кофите с домати! Тъй, тъй!

Аз домати преди началото на юли не чакам, ако стане лабрадорът. Но по-реалистично е последната седмица на юли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 1 час, Ру® написа:

Ето и една прясна снимка от мои кофи с домати, които гледам на покрива на гаража.

 

 

 

 

20210515_101816.jpg

Какъв сорт гледаш и колко литра е кофата?

 

преди 4 часа, Боби Димитров написа:

Ние сме гледали години наред чери домати в кофи от сирене квадратни, по 2 корена в кофа плюс някое цвете, чубрица. На тераса в София. Не бих повторил при наличие на градина. Все едно да сравняваме аквариум и езеро.

Идеята ми не е да качвам пръст на балкона, а в оранжерията...По ефективно ще торя и поливам домат в кофа...

  • Харесвам 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Домати в саксии за мен не е работа. Сбръчкваш се от поливане и нямат сила растенията. Може би за Лабрадор да стане. Гледал съм, но няма база за сравнение като големина на растения и реколта.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Познат българин в щатите беше решил да "земеделства". Семената от майка му в БГ, разсада го правеше по нейни "скайп" инструкции и изведнъж зарИва, че втора година всичко е мижаво и не дава реколта, въпреки грижите. Гледам снимките: "Какви са тези "саксийки", бре?!". Той бил десетки километри път до най-близкия агро-магазин и за чувал пари купил всичко комплект: дървени "ковчези" с над 30см височина, "почва" и фолио за отдолу! Викам: намали височината на "саксийките" наполовина, омеси “почвата" с био-тор и непременно разкарай ш*нато фолио защото земята дава сила! От тогава не е рИвал.

Става и с хидропоника, но то е за продаване, не за ядене :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ina
преди 22 часа, Теди написа:

Ето един интересен сорт: https://www.sortovisemena.bg/3785-domati-aleno-syrce-2

Разгледайте и останалите на сайта. Там си пише, кое е селектирано у нас. 

От форума доста сме пазарували и от Бай Христо на сайт hobi-semena точка цом. Но там са предимно екзотични видове. Въпреки това, може по описанието да си харесате нещо.

На мен черитата са ми в пъти по-сладки и с наситен вкус от доматите, които сме произвели. Вероятна първа причина е, че майка ми доста полива насажденията домати и пренебрегва моите черита. По принцип по-малко поливка води до по-наситен вкус :) Вероятна втора причина е, че доста F1 домати пробвахме и все не ми харесваха нещо. 

Ако имате предвид селски, директни сортове без имена, но харесвани от хората, които ги гледат с години, то тази година ние сме заложили само такива и то 4 (3 червени и 1 розов). Едва след като наберем и опитаме мога да кажа повече и да предложа за размяна събрани семена. Не знам дали август ще са станали готови, когато ще сте си в България.

Разгледах сайта на бай Христо и имам въпрос . Какво знаци означението ОТВЪДЕН? 

Често срещам че говорите за сорт Лабрадор, може ли малко повече информация и откъде доа си го поръчам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 6 минути, Ina написа:

Разгледах сайта на бай Христо и имам въпрос . Какво знаци означението ОТВЪДЕН? 

Често срещам че говорите за сорт Лабрадор, може ли малко повече информация и откъде доа си го поръчам.

ОТВЪДЕН означава (според мен), че вече не го отглежда, "завъдил" го е, но по някакви причин го е "отвъдил". Т.е. от него няма семена, нито очаква да има. 

Говорим за Лабрадор, защото с нашия кратък летен сезон имаме нужда от някакъв макар и безвкусен ранен домат, какъвто е Лабрадор. Единственото му предимство е, че бързо узрява.  За климата на Южна Калифорния - ми се струва, че е съвсем безсмислено да се отглежда тоя сорт. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
luchi92
преди 1 час, Лозето ме наби! написа:

Познат българин в щатите беше решил да "земеделства". Семената от майка му в БГ, разсада го правеше по нейни "скайп" инструкции и изведнъж зарИва, че втора година всичко е мижаво и не дава реколта, въпреки грижите. Гледам снимките: "Какви са тези "саксийки", бре?!". Той бил десетки километри път до най-близкия агро-магазин и за чувал пари купил всичко комплект: дървени "ковчези" с над 30см височина, "почва" и фолио за отдолу! Викам: намали височината на "саксийките" наполовина, омеси “почвата" с био-тор и непременно разкарай ш*нато фолио защото земята дава сила! От тогава не е рИвал.

Става и с хидропоника, но то е за продаване, не за ядене :)

 Ако правилно се ориентирам се опитваш да разкажеш, че е направил повдигнати лехи, в което няма нищо лошо. Може ви фолиото  е било в повече, но го слагат за да не се пъхат копаещи гадинки отдолу. Може би по-подходящо е  мрежа, през която къртиците, например, да не могат да минават. Та....... като цяло ...... градинарството му не е било без логика. Повдигнатите лехи са нещо много удобно, допълнителната почва в тях също е ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Резултатите говорят сами по себе си обаче. Аз фолио отдолу не бих сложил. И отгоре също. Пък да купувам пакетирана торопочвена смес - това е за граждани без двор и градина. Че аз дори в София събирах компост от гората над града.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване