Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Ру®

Епичната Доматена Тема - 2021

Recommended Posts

Venetka

Найлон не, ама си има поликарбонат дето не успяхме да го сложим и остана за есента. Капковото и то скоро ще е готово. А най ме кефи това, че е високо и доматите могат да си растат колкот искат. Даже на най крайните редове дето ги сместихме и тях от лакомия пак би трябвало да им е добре във височината.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

@Venetka, Доколкото виждам при теб доматите са в ниското (в браздички), защото почвата е песъчлива ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Да, Ру. Води се канелена, горска и е като ситен пясък. Попива бързо, като вали силен дъжд буквално се заличават вадите, така се размива почвата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ina
преди 8 часа, Venetka написа:

 

1520636513_.thumb.jpg.5404d8af94f9d386af8489bcd2640b44.jpg

Така и си останаха без колове и връзки, а и мрежата против градушки не успяхма да сложим. Кучето беше по-важно. Започнахме първата година с 20 корена, миналата не съм ги бройла, тая година са 74 корена. И какво ще ги правим толкова не е ясно, но лакомията да пробваме и тоя и оня сорт е голяма.

 

каква е ширината на оранжерията, че нашите ги засях през 50 cм и изглeжда са на гъсто?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Тези лехи трудно ще се обслужват. Трябва пространство.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Да, наблъскани са. Поне един ред по- малко трябва да е, ама като имаше разсад и те така.. Външните редове ще имат достъп тая година, защото го няма поликарбоната, ама догодина няма да стане. По средата ще трябва да се провираме. Размерите на оранжерията са 6/4/2.7 м.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 18 часа, Venetka написа:

Да, наблъскани са. Поне един ред по- малко трябва да е, ама като имаше разсад и те така.. Външните редове ще имат достъп тая година, защото го няма поликарбоната, ама догодина няма да стане. По средата ще трябва да се провираме. Размерите на оранжерията са 6/4/2.7 м.

Като размери и моята е същата и съм набутал вътре 78 корена пак на 6 реда като теб.Доста са нагъсто и догодина мисля да ги направя на 5 реда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@jojkata2000Успокоих се. Не сме само ние залитнали по бройката домати и гъстотата на засаждане. Въпроса е какъв ще е резултата, ама на тоя етап е щастие... Всичко сме сложили в земята и само 3-4 корена резерв останаха.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 4 часа, Venetka написа:

@jojkata2000Успокоих се. Не сме само ние залитнали по бройката домати и гъстотата на засаждане. Въпроса е какъв ще е резултата, ама на тоя етап е щастие... Всичко сме сложили в земята и само 3-4 корена резерв останаха.

 

За сега всичко върви много добре ама знае ли човек...иначе съм се ограничил до 15 сорта, но догодина ще оставя не повече от 5-6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin

Аз имам един въпрос - някой знае ли защо стъблата на доматите се разширяват /удебеляват/ в горната част на растението, а остават по-тънки в основата, която е близо до почвата?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

@Venetka @jojkata2000 споко. Аз тази година пускам пилотно четири много на гъсто лехи. За инфо, в осем метра имам две лехи с 80 растения общо. Ще гледаме с интерес. Аз съм оптимист и готов за приключения

IMG_20210527_185234.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Не се уливайте с гъстотата на редовете, че ще ривете! Моите са на 80-100 см и пак е тясно. Между корените може само 40см при това положение.

Който е е улял: да не му е жал, а да ги прескубе шахматно, ще направи услуга и на растенията, и на себе си. Колко трябва да пробваш сорт - 2-3 корена...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оля

Тъй, да се отбележа, че да проследя какво се случва с моя експеримент. Сложих семена на 4 вида черита, три от които купени от Украйна на... не се смейте - 25 април. В Симеоново е студ, къщето е северно изложение,не се отоплява целодневно в никоя стая, та реших да им дам шанс поне да поникнат, пък оттам нататък ще видим. Дотук - добре - наболи са вече :D На пакетчетата пише 60 дена, така че да видим какво ще се получи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Споко, едно мое замозасаждащо се чери никне през юли и сварва да стигне 2 метра, дава добра реколта, последните ги пускам в туршията.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Оля, добре, че ме подсети да погледна моите късни черита дали поникнаха. И да, поникват :) . Дадени са ми като черита с картофени листа, но сред насадените не видях такива и реших да засея няколко семена и да видя дали ще има с картофени листа сред тях. Ако всичко е добре, може едно растение да засадя в оранжерията.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оля

Моите ако вземат, че станат не знам какво ще ги правя.. Очертава се да има много повече отколкото ще имам място да засадя. Ще пробвам да ги осиновя по съседи, само да оцелеят :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ina

Ето ги и моите домати засадени на 29 март. Имаме домат  рекордьор с 25 доматчета 

40FB49E9-B10D-4BAA-83BF-066CF7A1E5F3.jpeg

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

Днес вкарах количество по едра фракция чамова кора по вадите. Смятам да ги напълня. От опит, миналата година ми пазеше доста ефикасно влагата, докато бавно се разгражда и храни допълнително. Колкото по стара е толкова по добре. Прясната дърпа азота от почвата. Напомням, че нямам капково. Поливам във вадите

IMG_20210606_094650.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 8 часа, Ina написа:

Ето ги и моите домати засадени на 29 март. Имаме домат  рекордьор с 25 доматчета 

40FB49E9-B10D-4BAA-83BF-066CF7A1E5F3.jpeg

Това какъв сорт е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ina

Бързах когато  ги купувах и взех последната опаковка от 6 корена , но без етикет. Сега се опитвам  да наредя пъзела и да разбера кой е сорта са. Със сигурност са хибрид и може би някой от следните: 


Early girl,  Champion,  Celebrity,  Ace 55

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване