Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Ру®

Епичната Доматена Тема - 2021

Recommended Posts

Ангел Димитров

Говориме за пръскане срещу мана не наторяване. Аз пръсках веднъж с прясно мляко , йод и борна киселина но го дават повече от три пъти за сезон да не се пръска затова искам още нещо за мана да ги редувам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Не бих пръскал с дървесна пепел, т.е. почти чиста калиева основа - потърсете как се прави луга. В почвата е друго.

Писах в седянката: син / зелен камък и разтворима сяра, друго еко почти няма. Добре е бордолезовият разтвор да се забърква от син камък и гасена вар, а не готовият в пакетчета, който се измива от първия дъжд. Ако не вали няколко дни след това варта се втвърдява и се задържа по-дълго.

Аз не садя домати без покрив, миналата година пробвах и дори не ги опитах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

А бордолезовия р-р био ли е варта е естествен продукт ама медния сулфат не е ли химикал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Теоритично погледнато: майчиното мляко също е сбор от химикали, дори Е-та има :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ina

Вече съм почти готова със списъка от семена които искам да си донеса от България. Моля да ме посъветвате на коя фирма да са , защото виждам че няколко фирми предлагат един и  съши сорт.

Розов блян

Розова магия

Момини сълзи

Сърцето на Албенга

За Алено и Розово сърце на ИЗК Марица и Меделина още имам съмнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Флориан, серията Профи лайн като този

 

rozov-blqn-1182x1182-product_popup.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 25 минути, Ina написа:

Вече съм почти готова със списъка от семена които искам да си донеса от България. Моля да ме посъветвате на коя фирма да са , защото виждам че няколко фирми предлагат един и  съши сорт.

Розов блян

Розова магия

Момини сълзи

Сърцето на Албенга

За Алено и Розово сърце на ИЗК Марица и Меделина още имам съмнения.

Розов Блян и Розова магия нямат никаква разлика.Миналата година ги садих и двата и поне аз не намерих разлика нито като форма, нито като вкус.Тази година оставих само Розов Блян на Florian

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

А, има разлика. :) Магията омеква много бързо, но ражда повече. Блянчо ми е по-вкусен, повече време може да отлежава и почти не губи качествата си, обран зелен. Насадила съм и двата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ina

Иска ми се да опитам и сорта Яша Югославски. В един сайт за размяна на семена тук (САЩ) го откривам под името Crnkovic Yugoslavian , но наколкото продавачи които го предлагат са приложили много различни снимки и характеристики . 

Дали имате снимка и описание на този от който сте доволни , та може би ще го намеря и тук и натъманя за нашият климат?

нещо такова ли е?

image.jpeg.9e6546d5de47d9c0c08e68bfd6ec8bbe.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ina
преди 1 час, alys написа:

Флориан, серията Профи лайн като този

 

rozov-blqn-1182x1182-product_popup.jpg

Алис, Розова Магия ми излиза само на Опал Зи. Флориян продават ли такъв сорт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin
преди 22 минути, Ina написа:

Алис, Розова Магия ми излиза само на Опал Зи. Флориян продават ли такъв сорт?

Не съм Алис, но ще отговоря. Опал Зи е пловдивски производител, който доколкото знам е запазил сорта и предполагам прави селекция. Ние купуваме от неговите семена от няколко години. Аз лично съм доволен и не търся друг.

 

преди 9 часа, Ангел Димитров написа:

Говориме за пръскане срещу мана не наторяване. Аз пръсках веднъж с прясно мляко , йод и борна киселина но го дават повече от три пъти за сезон да не се пръска затова искам още нещо за мана да ги редувам.

И аз така съм чел някъде - третиранете с йод да не надвишава 3 пъти за сезон. Чудех се ако имате мулч и мулчирате хубаво като вали капките не би трябвало да вдигат пръст и респективно мана?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 1 час, Ina написа:

Иска ми се да опитам и сорта Яша Югославски. В един сайт за размяна на семена тук (САЩ) го откривам под името Crnkovic Yugoslavian

Това са два различни сорта. Яша е с форма на сърце, а пък другият е beefsteak:

Crnkovic Yugoslavian

Yasha Yugoslavian

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Явно е на Опал Зи Магията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Пичуете за две недели на прозореца брадясали здраво. 

IMG_20210612_092557.thumb.jpg.6a8f7ec76028b076f9a971105582aefe.jpg

Завръзи на Кримски черен и Розова магия. 

IMG_20210612_093218.thumb.jpg.c496fb74692b40fadface2cf189ff4a7.jpg

IMG_20210612_093302.thumb.jpg.ac913a618f5bca9e46346ebde2a98472.jpg

На Калината има черно петно. 

IMG_20210612_094139.thumb.jpg.79812b981afdc24de9a6650463659e2b.jpg

@alys, триходермата дали ще помогне? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Пробвай, Миленка, но добави към разтвора малко захар и активирана мая за прилепители.  Напръскай растението, полей около него. Останалите също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Мерси, @alys. Проблемът е, че тепърва ще заразявам жито. В мазето имах два компотени буркана изсушено заразено жито, тази зима плъховете ги изяли...

Сега напръсках с мляко и йод, ма едва ли те ще помогнат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Миленка, против алтернария има още нещо - към 10 л вода се добавят 100 мл 2% салицилов спирт и 40 мл амоняк. Пръска се със сместа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Мерси, @alys :love:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Пък аз директно бих го намазал с нещо яко и като вземе да вяхне - резитба. Той доматът избива...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване