Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Ру®

Епичната Доматена Тема - 2021

Recommended Posts

kokorko
преди 8 часа, jojkata2000 написа:

При мен в оранжерията всичко е добре, но вънка 2-3 корена дадоха фира и ги оскубах, но и другите не ми харесват много

206667464_282255626976795_5817651411994459132_n.jpg

Супер изглеждат. Дано се запазят. Под първата китка премахнати ли са листа? Струва ми се ,че нарочно за обезлистени, ако да каква е причината? Да се храни основно плода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Iliana Monova

Благодаря за отговора. Всъщност петна има само по едно от растенията. На някаква част от другите долните листа са навити навън. А има няколко на които върховете са завити навътре.  

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Krasimir Stefanov

Първия път, кат го видях туй нещо, и аз си мислех за азотен излишък, после за клима стрес, воден баланс и т.н. ТЦ ни е. Масово е около Варна извън оранжериите  (и при съседката ако са и на открито и ползва само хим. препарати ще дойде) Освен това излишък от азот с угнила оборска тор са бая камиони. Единственото, което опитно съм установил, че задържа развитието на нещото в приемливи граници са лактобацилите. С напредването на нещото растението не умира, новите листа са малки, тънки, леко накъдрени, развитието във височина спира, няма нови съцветия. Старите листа се завиват като пура, някои се обръщат с долната си част нагоре. Завръза си узрява, но е по-дребен. 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 21 часа, Ру® написа:

Какъв сорт е това? Яша Югославски? 

Сорт леля Буба :-)....незнаен.Даде ми го леля ми миналата година и понеже много раждаше а и на вкус не е лош реших да го повторя.Иначе тя го е взела от един човек от някакво село около София който си ги гледа от поне 15 години и мисля че не е хибрид.....ще видя догодина как ще е 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 17 часа, kokorko написа:

Супер изглеждат. Дано се запазят. Под първата китка премахнати ли са листа? Струва ми се ,че нарочно за обезлистени, ако да каква е причината? Да се храни основно плода?

Махнати са под първата китка , но жена ми се е престарала и решила да махне малко и нагоре.Авторско решение и аз не знам защо!По принцип листата си бяха здрави, но тя е решила че ще се задушат понеже са доста нагъсто и ги е проредила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ето го моето доматено сърце (то било розово :blush:), 158 г. От жегите има зелен пръстен около дръжката. По-вкусно е от лабрадор.

 

IMG_20210701_101124.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Iliana Monova
преди 21 часа, Димо написа:

На мен това ми прилича на излишък на азот. Възможно е да сте прекалили с наторяването.

Съседката не ползва хим. препарати, това което вчера направих е че ги напръсках с фугицит, знам че е химия, но вде пак дано ги спася. Един агроном ми каза, да поръся син камък в лехите и леко да ги поразкопая. 
Махнах две от растенията и им се помолих да се оправят. 
След ден два ще наръскам с Байкал. Дано живнат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 2 часа, alys написа:

Ето го моето доматено сърце (то било розово :blush:), 158 г. От жегите има зелен пръстен около дръжката. По-вкусно е от лабрадор.

 

IMG_20210701_101124.jpg

А колко време след Лабрадора става?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Много труден въпрос. Първия Лабрадор откъснах на 31 май, но бера по повече около 10-20 дни.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 3 минути, alys написа:

Много труден въпрос. Първия Лабрадор откъснах на 31 май, но бера по повече около 10-20 дни.

А от сърцата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Жожка покойната ми баба ако види тия твоите домати, плодът налягал в почвата, ще играе жезълът на справедливостта (бъркалката за лютеница) :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi Bojilov

Тук падна много едра градушка, имаше с големина на детско юмруче. Цяло чудо е че нещо е оцеляло, но където е имало пряко попадение, резултата е разцепване на плода. Ама корените на доматите са жилави, дано да се съвземат.

  • Тъжно 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys
преди 5 часа, jojkata2000 написа:

А от сърцата?

Други сърца не гледам в оранжерията.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 57 минути, Georgi Bojilov написа:

Тук падна много едра градушка, имаше с големина на детско юмруче. Цяло чудо е че нещо е оцеляло, но където е имало пряко попадение, резултата е разцепване на плода. Ама корените на доматите са жилави, дано да се съвземат.

Пръскай с Атоник + листна тор 2-3 пъти през 10 дни, като съобразиш карантинния срок от 10 дни преди консумация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
На 1.07.2021 г. at 15:12, Боби Димитров написа:

Жожка покойната ми баба ако види тия твоите домати, плодът налягал в почвата, ще играе жезълът на справедливостта (бъркалката за лютеница) :D

Това е по специална технология за отглеждане на жена ми...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin

Доматите навън вече не знам кой ден се давят във вода, на много половината листа отдолу са пожълтели. Лозето неслучайно казва, че вече без навес навън да се сеят доматите няма смисъл. Догодина - само в оранжерията. Колкото - толкоз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Щом са жълти - режи! Само пречат на растението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Ако махна жълтите, ще остана без листа.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Чай ся, кой от двамата пръска с Доматин?! :)

На Александър май му знам проблема: воооода!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Незнам мойте домати отвън настигнаха тия от парника и са по- хубави тъмно зелени а в парника жълтеят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване