Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Ру®

Епичната Доматена Тема - 2021

Recommended Posts

Petar Kirov
преди 11 часа, alys написа:

На всяко растение имаше по 6-8 домата. Най-горната китка е изресяла, по-долната май има завръз. 

Да попитам как се представиха тези бижута - Оаксанско и Аметисово като завръз и като вкус?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 41 минути, domatin написа:

Какво означава "китката е изресяла"?

Дръжките на цветовете седят (китката си седи на стъблото), но цветовете ги няма на върховете на дръжките (паднали са).

При нас в жегите изресяват масово всички домати без някои черита, съответно ако сложим овреме домата и няма слана през май (както е в последните няколко години), имаме завръз на 1 и 2 китка, 3 и 4 изресяват, 5 рядко връзва и узрява.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys
преди 19 минути, Petar Kirov написа:

Да попитам как се представиха тези бижута - Оаксаканско и Аметистово като завръз и като вкус?

Първо трябва да споделя, че Аметистовото бижу не съм го колтучила изобщо, а Оаксаканското донякъде. Така че сега пускат колтуци отвсякъде и висят неузрели домати отдолу, а отгоре има узрели. Може да виси един домат на китка, но виси. :)) Оаксаканското издребня, но е като коледна елхичка, ако не се бере като мене. Аз не чакам да узрее докрай, а бера по-рано. Аметистовото сега тук-там цъфти, Оаксаканкото си почива. Аметистовото е сравнително дребен домат, плътен и същевременно сочен и много приятно сладък. Подчертано сладък, бих добавила. Неговите първи китки бяха много интересни. Вървят като сноп няколко цветоноса и в един момент се разделят като фонтан. Не успявам да видя кой кога е завързал, но все още има доста доматки. Оаксаканското е мнооого мек домат и при повече топлина е много сладък също. Ако се отглежда при по-студен климат, става безвкусен, затова е в оранжерията, където му е добре.  И двата домата са за директна консумация. На сок или лютеница не бих ги правила. Догодина остават и двата, но пак ще има други сортове. Когато са повече сортове, все има някой, който връзва след другите или между другите и запълва празнините. Ако имаше малки опаковки семена от хибрида Бенатар, щях да си взема. Не е лош, но не и уау. :) Обаче си връзва, почти независимо от жегите. Не знам какво се разбра от доматеното ми излияние. Ако сравнявам добивите от Влахова и Радуилски в градината, сигурно бих казала, че тези в оранжерията нищо не са дали. Ама... ако сложа градинските сортове в оранжерията, може и съвсем да не завържат. Та, доволна съм и от едните, и от другите. 

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Нека е в отделен пост това - благославям си Лозан от форума всеки път, когато видя Радуилските домати, за които ми даде семена. За този сорт няма лоша година, връзва си и това е. Вкусен ми е и ще продължа да го отглеждам. Подобен сорт е Влахова, дори може Влахова да е родил малко повече тази година. Понякога си мисля, че са един и същи сорт, ама май не са. Ще продължа да сравнявам. Обаче пак няма да смея да заложа само на тях догодина, живи и здрави.

Ще помоля Лучия да качи снимка на Радуилския. Бях ѝ дала семана, отгледала го е и го е снимала. 

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ей това дето Алис го прави, аз никогаш няма да успея. Да наблюдаваш всеки вид домат, да помниш кое как е станало. Благодаря Алис, че споделяш. Моите впечатления са до... хубав, става, ще се сее пак и не става, отпада. От таз годишните отпада Скай Комиш. Никакъв го няма като завръз, та затова и като вкус не схванахме какъв е. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 10 часа, alys написа:

 Не знам какво се разбра от доматеното ми излияние. Ако сравнявам добивите от Влахова и Радуилски в градината, сигурно бих казала, че тези в оранжерията нищо не са дали. Ама... ако сложа градинските сортове в оранжерията, може и съвсем да не завържат. Та, доволна съм и от едните, и от другите. 

Всичко се разбира идеално :) Това означава ли, че тези Влахова и Радуилски не дават в оранжерията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Мисля да ги пробвам.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 6 часа, alys написа:

Мисля да ги пробвам.

... и аз...ако дадеш по някое семенце...:joy:

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ще дам, разбира се. :)

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin
На 6.09.2021 г. at 20:14, Боби Димитров написа:

Дръжките на цветовете седят (китката си седи на стъблото), но цветовете ги няма на върховете на дръжките (паднали са).

При нас в жегите изресяват масово всички домати без някои черита, съответно ако сложим овреме домата и няма слана през май (както е в последните няколко години), имаме завръз на 1 и 2 китка, 3 и 4 изресяват, 5 рядко връзва и узрява.

Благодаря , аз на това му казвам, че не завързват. И при нас се случва в големи жеги и също когато е студено и вали много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
luchi92
На 6.09.2021 г. at 22:32, alys написа:

Нека е в отделен пост това - благославям си Лозан от форума всеки път, когато видя Радуилските домати, за които ми даде семена. За този сорт няма лоша година, връзва си и това е. Вкусен ми е и ще продължа да го отглеждам. Подобен сорт е Влахова, дори може Влахова да е родил малко повече тази година. Понякога си мисля, че са един и същи сорт, ама май не са. Ще продължа да сравнявам. Обаче пак няма да смея да заложа само на тях догодина, живи и здрави.

Ще помоля Лучия да качи снимка на Радуилския. Бях ѝ дала семана, отгледала го е и го е снимала. 

 Страшно съм доволна от този сорт.  Благодаря на Алис за семенцата!  Едър  вкусен и плътен домат. Вързал е 3-4 китки на стъбло. Отгледах го двустъблено. Стана мощно и здраво растение с едри домати до горе, средно по 4 на китка.  Растенията са под навес и не са засенчвани допълнително.1334937522_05_09_21.thumb.jpg.ac9b65c19cdfc80827e0753d1e0fcf66.jpg

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ехаа, какви домати!! Записвам си сорта, ще врънка някого за семенца.

От long keeper обраните 5 домата ги прибрах в килера, откъснати са на 29ти Август. Един се е развалил, ама той беше с пукнатина. Другите 4 не са мръднали. Забранила съм да ги пипат домашните. Ще експериментирам колко дълго ще издържат. Като вкус му давам оценка 6 от 10. Не бих го сяла отново освен ако не установя, че наистина може човек да го съхранява до Коледа, например..

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Аз имам малко събрани семена от Радуилския, а от Сърцето на Чакал изобщо нямам събрани до момента (колкото за мене имам, защото ми изпратиха). Онзи ден щях да отделя, обаче изключих. Сортовете Радуилски, Влахова, Бай Хасан и Варна Едър са почти неразличими. Поне аз не успявам да ги различа. Всички раждат добре и са вкусни. Някой от споменатите съм нарекла Вкусен (под това име събрах семена и роди много), така че от който и домат да завъдите, е почти все тая. Живи и здрави, на срещата ще раздам, каквото имам събрано. Ще молим Лучия да събере повечко от Радуилския и от Чакал. От двата сорта имам необрани домати и ако узреят, ще събера и аз семена. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
luchi92

 .....да и "Сърцето  на  Чакал" са много едри, родовити и вкусни домати. Изненадаха ме горе високо на 2м. родиха като луди. Ще събера повече семчици, за който иска.

навързали под покрива 09.21г.jpg

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Опитах третото доматче от сърцевидния на Жожката. Формата и вкусът са като на Яша, но е по-сладък. Дали, защото е отгледан в оранжерията, където всички сортове, които опитвам стават по-сладки заради повечето топлина. Едно доматче хвана малко върхово гниене, но не пречи да си доузрее. Ще го тествам догодина, живот и здраве пак в оранжерията от семена вече, че сега беше от колтук. 

 

IMG_20210912_214051.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 14 часа, alys написа:

Опитах третото доматче от сърцевидния на Жожката. Формата и вкусът са като на Яша, но е по-сладък. Дали, защото е отгледан в оранжерията, където всички сортове, които опитвам стават по-сладки заради повечето топлина. Едно доматче хвана малко върхово гниене, но не пречи да си доузрее. Ще го тествам догодина, живот и здраве пак в оранжерията от семена вече, че сега беше от колтук. 

 

IMG_20210912_214051.jpg

Доста от тях са в тази форма.

IMG-fa63fc2705918bf04ac78d626728721d-V.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Последните домати. Без капково. Без тор. На тегаво място. Трева - нормалното количество (доста). Найлони, навеси и паници = 0. Жив мулч - кратунка саморасла.

 

20210913_121223.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ох, разкажете повече за това обезлистване. Така и не го усвоих досега. Ама ще. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Крамър срещу Крамър :D - вдясно е на Жожката, вляво е моят (и на двете снимки)

Сравних домата на Жожката и моя подобен. Разликата е трудно доловима, ако я има изобщо. Нататък ще продължи този на Жожката. Все пак ми се струва, че е с по-изразителна киселинка и сладост, съчетани така, че ти се иска да си хапнеш пак. Моят беше с една идея по-узрял, което личи и на снимката с разрязаните домати. Като растения също не мога да ги сравня, защото не са засадени при еднакви условия. Виждам на едно от моите растения, че висят около 6-7 домата. Кога са завързали, те си знаят. А по едно време ми се видя, че нито са завързали, нито цъфтят.

IMG_20210913_223759.jpg

IMG_20210913_224710.jpg

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 1 час, alys написа:

Ох, разкажете повече за това обезлистване. Така и не го усвоих досега. Ама ще. :)

При нас ако не махна всякакво засенчване на домати на 1 септ, не узрява нищо. Лани дори сравних на  2 съседни корена, еднакъв размер завръз, тоя без листата и връх узря преди сланата, другия - хич.

Иначе по подразбиране махам всички листа до втора китка след като завърже. На 1 септ режа всички върхове. През сезона режа всички явно болни листа (петна на над 1/3 от листото). Това е то.

  • Харесвам 3
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване