Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Ру®

Епичната Доматена Тема - 2021

Recommended Posts

Йоско
преди 2 часа, domatin написа:

При нас късно оставих ревата да расте, но забелязвам, че където е оставена тревата, е по-влажно, а където е "гола" земята, е по-сухо. Има поне 10 различни вида растения самозасели се, като ги обобщавам с общо име трева. Сега понеже почти не са останали домати се чудя дали да копая, за да засея синап за ротация на културите или направо да го хвърля в тревата и да полея и което семе се хване. Тревата дали се брои за ротация на културите?

По скоро не се брои, щот другото е по схема. Щом си решил схема- давай по нея. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin
преди 11 часа, Йоско написа:

По скоро не се брои, щот другото е по схема. Щом си решил схема- давай по нея. 

Схемата я реших, за да улесня доматите в борбата с вредителите. Синап защото доколкото разборам мога да го засея сега и април/май месец да го поутъпча и да стане мулч и да пресадя доматите на место. Не е пълен сеитбооборот, защото мястото е ограничено. При такива условия измислих това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Сладкото ми от домати е много вкусно. Предвид използваните сортове, очаквано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 2 часа, alys написа:

Сладкото ми от домати е много вкусно. Предвид използваните сортове, очаквано.

От зелени домати ли? Сподели рецептата, моля!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Узрели домати ползвах. Конфитюр било. Пропуснах лимонената киселина и допълнителните аромати. Не съм махала семките, те не пречат, а и на тези три сорта бяха ситни, а самите домати са много сладки - Оаксаканско бижу, Зеленото като зебра и червено чери. А, забравила съм да прикача снимките.

 

IMG_20210911_230758.jpg

IMG_20210925_150447.jpg

IMG_20210925_160107.jpg

IMG_20210925_153725.jpg

  • Харесвам 3
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Вчера набрахме около 5 кг домати. Явно на вилата температурите са били ОК и няма засега слана. Ако така продължи ще има още домати за бране, има много зелени. Забравих да снимам.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi Bojilov

Аз мисля тези дни да си обирам зелените, тъй като не ги знам сланите докога ще чакат . Доматите ще зреят в стаята :joy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Alys ето това е черито, за което ме пита какво е.

Чери с черна шапка трети сезон...

20211006_174540.jpg

20211006_174519.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ми то е чери гигант :) .

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Не само, че е с размер на едър лабрадор, а и няма черна шапка :D Нещо си ги омешал мисля аз, иначе нинам? При нас си е още чери с черна шапка :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Черните и/или лилави черита отвътре какъв цвят са? Кафявите знам какви са. Интересуват ме по-тъмните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Това на Жожката, ако връзва като чери, ще е много добре. :D Нали не е с дебела ципа като повечето хибриди?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 57 минути, alys написа:

Черните и/или лилави черита отвътре какъв цвят са? Кафявите знам какви са. Интересуват ме по-тъмните.

Червено, специално Индигото е тъмно червено, а това с декоративната шапка си е обикновено червено.

А на Жожката тоя ако продължава да едрее при следващо поколение, да не излезе, че е добил по друга генетична линия Идеал или Рила :D :D :D

  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Аметистовото бижу се е рестартирало, но няма време да налеят тези домати, камо ли да узреят. 4 стъбла излизат от земята и на всяко има завръз.

IMG_20211007_173827.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 16 часа, Боби Димитров написа:

Не само, че е с размер на едър лабрадор, а и няма черна шапка :D Нещо си ги омешал мисля аз, иначе нинам? При нас си е още чери с черна шапка :)

 

Аз ими само две черита, Аморозо и Черна шапка, но тази година това с черната шапка долните китки имаха малко черно, а нагоре стана по-едро и въобще няма шапка.Може в оранжерията да се опрашило с нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 15 часа, Боби Димитров написа:

Червено, специално Индигото е тъмно червено, а това с декоративната шапка си е обикновено червено.

А на Жожката тоя ако продължава да едрее при следващо поколение, да не излезе, че е добил по друга генетична линия Идеал или Рила :D :D :D

Ето това е черито.Като увеличиш снимката ще видиш долу едно зелено доматче, което има отгоре тъмно като на Чери с черна шапка, но нагоре това вече го няма.

20210927_173939.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 16 часа, alys написа:

Това на Жожката, ако връзва като чери, ще е много добре. :D Нали не е с дебела ципа като повечето хибриди?

Ципата му е като на Чери с черна шапка....леко по-дебела

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Моите семена от домати вече надлежно са прибрани в кутията с ценности. Чакам да се отвори темата Домати 2022 и да почвам да пиша за бъдещи планове.

Старите корени още си седят. Дъжд, не дъжд утре смятам да ги наобиколя, а ако така продължава ще ги скубем в средата на месеца. Следва торене с угнила овча тор, ръсене на семена от синап и а дано и слагане на покрива на оранжерията. Биваше го доматения сезон, даже прекалихме с консервите. Догодина един ред в оранжерията ще сложа по-малко, че доста гъстичко беше сега. И ако се преборя с ММ и 1 ред физалис ще е там. 

Забравих.. Домата Лонг кийпър хич не е за пренебрегване. Не роди много, ама все пак за първа година го пробваме и не знам дали ще е така винаги. Неугледен, но особено вкусен. ММ се "влюби" в него . Откъснатите в края на Август домати още си седят в килера, 40 дена не са мръднали. Ще ги държа още. Интересно ми е над 2 месеца дали ще устискат.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Има ли смисъл да бера на китки зелени домати?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Алис, мисля си, че така ще се запазят по-дълго свежи. Ама въпроса е ти какво искаш- свежи и зелени домати съхранени по- дълго време или да почнат зелените домати бавничко да узряват.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване