Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Ру®

Епичната Доматена Тема - 2021

Recommended Posts

Боби Димитров

Случайно не знам дали е правилната дума, просто е сортова особеност. Както някои са с големи, други с дребни семки, така при някои има повече кухини с повече семки, при други по-малко. Резултат е от селекцията, но ме съмнява някой УМИШЛЕНО да селектира за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

На мен пък почнаха да ми никват патладжаните и съм много доволен. Сините изпреварват пъстрите. Ако е рекъл Господ да стане разсад през май, може да се получат нещата тая година. А доматите трябва да почна да пикирам, че съм обещал растения на някои приятели и комшии. За първа година ще пробвам Женечка, Алтайски оранжев, Мариана'с пийс. Благодаря на @alys за семената.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin

Нашият разсад продължава една част да е жълт, а друга част си е зелен. Да питам някой ползвал ли е настройка от коприва и ако да, какъв е бил ефектът и как я е приготвял?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров
преди 6 часа, domatin написа:

Нашият разсад продължава една част да е жълт, а друга част си е зелен. Да питам някой ползвал ли е настройка от коприва и ако да, какъв е бил ефектът и как я е приготвял?

Аз я ползвам но във градината като ги насадя на открито, а за разсад не съм ползвал. Правя я като в бидон го пълня над половината почти 2/3 и допълвам с вода после три седмици го разбърквам всеки ден след което от получената течност взимам по една касеролка ( около 1.5 л ) и  в кофа от 10 л с вода го разреждам и  на всеки коренче по касеролка , като кокошата тор.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Пробвай с хлебна мая: кубче на 10л, за поливане може и да предозираш.

Има купешки пакетчета за домати или разсад за 10л вода, нищо че е химия.

Не се ли оправи - не го сади! Много вируси се появиха напоследък и ако се окаже това - всичко в огъня.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Насято на 10.03 направо в земята с найлон отгоре

16181275215257066773122249126137.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin
преди 1 час, Ангел Димитров написа:

Аз я ползвам но във градината като ги насадя на открито, а за разсад не съм ползвал. Правя я като в бидон го пълня над половината почти 2/3 и допълвам с вода после три седмици го разбърквам всеки ден след което от получената течност взимам по една касеролка ( около 1.5 л ) и  в кофа от 10 л с вода го разреждам и  на всеки коренче по касеролка , като кокошата тор.

Нямаме 3 седмици, за няколко  дена не става ли /Някъде към 18 е предвидено излизане на първите в парник, защото са много нагъсто вече, макар и в кофички се допират с листа, защото кофичките са плътно една до друга/?

 

преди 1 час, Лозето ме наби! написа:

Пробвай с хлебна мая: кубче на 10л, за поливане може и да предозираш.

Има купешки пакетчета за домати или разсад за 10л вода, нищо че е химия.

Не се ли оправи - не го сади! Много вируси се появиха напоследък и ако се окаже това - всичко в огъня.

Не знам от какво се случва - вече са доста нагъсто и се допират едно с друго с листа и предполагам се засенчват взаимно, затова се бърза да се изкарат навън, но времето е студено засега. Освен пожълтяването изглеждат сравнително добре, не знам какво им става.

 

Нещо интересно, което намерих за кореноваа система - агроном Никола Недялков (председател на Асоциацията на зеленчуко производителите в Бургас):

 

Но за колтученето по много места в интернет го дават да се оставя 1 см. остатък и тая година мисля до пробвам и аз така /досега сме карали като е във видеото - махани са до стеблото/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Нямат вече храна, затова жълтеят. Моите ще ги прехвърля в кофички и ще ги резна. Чак към 20 април се оправя времето по прогноза. Сега три топли и после 7 студени дни - няма смисъл да садя. То и през деня ще е мрачно и студено.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin
преди 12 часа, alys написа:

Нямат вече храна, затова жълтеят. Моите ще ги прехвърля в кофички и ще ги резна. Чак към 20 април се оправя времето по прогноза. Сега три топли и после 7 студени дни - няма смисъл да садя. То и през деня ще е мрачно и студено.

Как ще ги режеш?

Сега гледах пак нашите - понеже са прерасли и се допират с краищата на листата си и има повредени краища на листа, не знам дали аз като ги въртя заради слънцето, понеже се издължават към него, затова ли е станала повредата, или е от допира до студеното стъкло на прозореца, даже един край на едно листо беше като изгнил. Направо отрязах половината лист за по-сигурно и го изхвърлих. Искам да дойде топлото време .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Нещо много измъчен този разсад, що не ръснеш в някоя кутийка резервен? Ако ще садиш навън разликата в брането ще е с някоя седмица. А винаги можеш да вземеш готов от някоя баба.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin
преди 2 часа, Лозето ме наби! написа:

Нещо много измъчен този разсад, що не ръснеш в някоя кутийка резервен? Ако ще садиш навън разликата в брането ще е с някоя седмица. А винаги можеш да вземеш готов от някоя баба.

За мен най-важно е да разбера какъв е проблема, за да мога да го предотвратя за в бъдеще. Има резервен разсад , но искам да разбера какво става с първия. Ще садя в малък неотопляем парник първо и след това навън.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov

Доматите ми дръпнаха и станаха 20 см, а ще ги засаждам началото на май...че се чудя как да процедирам...Полях ги само след пикиране, но този торф явно задържа влагата и те пощуряха. Не ми се занимава да ги режа или пикирам и се чудя да ги изчакам и да ги садя легнали ли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Според мен 20см не е толкова много, тъкмо ще станат хубави до май.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 41 минути, Лозето ме наби! написа:

Според мен 20см не е толкова много, тъкмо ще станат хубави до май.

Е не е, но гадините растат с часове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Нямаш грижи, ние сме спасявали разсад по 60 см със завръз, донесоха го в кофа тип строителна. Закопахме го като легнала буква  L напречно на лехата и готово.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 14 минути, Боби Димитров написа:

Нямаш грижи, ние сме спасявали разсад по 60 см със завръз, донесоха го в кофа тип строителна. Закопахме го като легнала буква  L напречно на лехата и готово.

Това си мислех и аз ако прорастнат прекалено...Иначе пък са дебели...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Писах, но пак ще повторя - повредата на листата става, защото корените вече са изяли всички хранителни вещества и са заели обема на съда. Трябва да се подхрани или по-добре да се премести в по-големи съдове. Вчера моите ги преселих от чашки в кофички от КМ. Скъсих корена на половина. Тези, които не можеха да се държат добре, защото са прераснали, ги отрязах - някои над котиледоните, някои след първи или втори същински лист. Горните части натопих във вода. За около 12 дни пускат корени и ще са за резерва. Доста се спасиха от рязане. То май зависи от сорта. На някои им забодох по едно шишче и привързах.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ето ги днес

IMG_20210412_103651.jpg

IMG_20210412_103639.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ето и горните

 

IMG_20210412_105849.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване