Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Ру®

Епичната Доматена Тема - 2021

Recommended Posts

domatin
преди 4 часа, alys написа:

Писах, но пак ще повторя - повредата на листата става, защото корените вече са изяли всички хранителни вещества и са заели обема на съда. Трябва да се подхрани или по-добре да се премести в по-големи съдове. Вчера моите ги преселих от чашки в кофички от КМ. Скъсих корена на половина. Тези, които не можеха да се държат добре, защото са прераснали, ги отрязах - някои над котиледоните, някои след първи или втори същински лист. Горните части натопих във вода. За около 12 дни пускат корени и ще са за резерва. Доста се спасиха от рязане. То май зависи от сорта. На някои им забодох по едно шишче и привързах.

Аз си мислех, че понеже нашите са пикирани в кофички от кисело мляко преди около 2 седмици и си мислех, че им е достатъчно обема, ама щом не е така, ще трябва да търсим някакви малки саксийки да купим. Даже ще им купя и малко течен тор за подсилване тогава.

 

преди 5 часа, Petar Kirov написа:

Е не е, но гадините растат с часове :)

Юнаци се казват  :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Извади едно растение с почвата и го огледай. Важно е каква е почвата, тоест на какво се разчита. При мене при пикиране има торф, оборски тор, ливадна почва малко и перлит, и мъничко пепел. Жалко, че не снимах корените на растенията вчера. Просто това, което се виждаше, бяха основно корени. Тясно им е и им свършва храната. Ако не са преполяти и не са пресушени, не им е студено, няма от какво друго да жълтеят, освен от липса на храна.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin
преди 5 часа, alys написа:

Извади едно растение с почвата и го огледай. Важно е каква е почвата, тоест на какво се разчита. При мене при пикиране има торф, оборски тор, ливадна почва малко и перлит, и мъничко пепел. Жалко, че не снимах корените на растенията вчера. Просто това, което се виждаше, бяха основно корени. Тясно им е и им свършва храната. Ако не са преполяти и не са пресушени, не им е студено, няма от какво друго да жълтеят, освен от липса на храна.

Почвата е купен компост, защото в градината почвата е силно глинеста и много трудно вирее в нея.  Качеството е отлично за моите разбирания, купувам всяка година. Пресадих 1 в саксия, корените бяха добре развити навсякъде, но прерастнали само отдолу /леко завити/. Почвата беше суха, отдолу се изсипа около сантиметър пръст като го премествах в саксията. Може би да са били преполяти веднъж /около 4 дни между поливане/, сега се ориентирам към веднъж на 6 дни. Може би трябва още днес да ги полея , но по план утре им е ден за поливане и сега умувам дали да чакам или не, най-вероятно ще има и течен тор като реша кога да поливам. Последно се установих на ориентир да чакам компостът да се отдели от стената на кофичката от кисело мляко и тогава да поливам, което е около 6 дни. Температурата на околната среда /стаята/ е 20 градуса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кукумир

Моите дебютанти май са готови за пикиране. Направих една табла само с почвена смес от Бриколаж, а другата смесена с почва от село. Тия които са в смесената са видимо по-добре развити по някаква причина. Да видим как ще се развият нещата :)

IMG_20210412_200123.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 10 часа, Боби Димитров написа:

Нямаш грижи, ние сме спасявали разсад по 60 см със завръз, донесоха го в кофа тип строителна. Закопахме го като легнала буква  L напречно на лехата и готово.

Тук разни корифеи ми дават акъл да им спирам светлината, но аз мисля, че ще навредя, вместо да помогна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin
преди 28 минути, Petar Kirov написа:

Тук разни корифеи ми дават акъл да им спирам светлината, но аз мисля, че ще навредя, вместо да помогна.

Аз знам обратното - без светлина се издължават.

 

преди 52 минути, Кукумир написа:

Моите дебютанти май са готови за пикиране. Направих една табла само с почвена смес от Бриколаж, а другата смесена с почва от село. Тия които са в смесената са видимо по-добре развити по някаква причина. Да видим как ще се развият нещата :)

IMG_20210412_200123.jpg

Аз знам, че като се изравнят листата, тогава може да се присажда. При теб първите като че ли са по-големи.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кукумир
преди 1 час, domatin написа:

Аз знам, че като се изравнят листата, тогава може да се присажда. При теб първите като че ли са по-големи.

Това е ориентир, който не знаех. Благодаря :) Да, първите листа са по-големи. Може би ще изчакам още малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Кукумире, добре изглеждат, ако питаш мен и сега можеш да пикираш. Правилото за листата е обикновено за скубан разсад, докато ти ще извадиш цялата формичка и ще я сложиш в по-голяма саксийка така, че само листенцата да останат на повърхността.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кукумир

Аха, Боби, това е хубаво уточнение. Да, аз директно ще вадя формичките и в кутийки от мляко :) Ще се похваля тия дни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Аз ползвам това за подхранване на разсада ( 1 супена лъжица на 5 литра )

16183171926398458969434947749234.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

@Кукумир  Как и за чий смяташ да пикираш тези дечица?! И защо ги отглеждаш като кактуси? При добри грижи, както са си, до след месец може и да станат за садане.

@Ангел Димитров Аууу, ама това е химия!!! Вече два дни ме бият за такива работи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кукумир

Това за кактусите не то схванах :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin

Днес полях с няколкодневен разтвор от суха коприва /това намерих и нямаше време да чакам 3 седмици/ и малко течен тор, да видим какъв ще е резултатът.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Ние поливаме разсада с малко мая, разтворена във вода и с.л. захар. Добре върви. Почвата е купешка за разсад.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin
преди 1 минута, Теди написа:

Ние поливаме разсада с малко мая, разтворена във вода и с.л. захар. Добре върви. Почвата е купешка за разсад.

Това с маята на няколко места го срещам вече - това не са ли гъбички, с които по принцип се борим в градината?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Хлебната мая представлява непатогенни дрожди, които обогатяват почвения живот и съответно дават сили на растенията. Ето тук драснах преди време: 

 

Цялата тема си заслужава :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Аз вече засадих оранжерийните домати. 

Изчакването ми от две седмици времето да се подобри, даде върху тях не толкова добро въздействие. Въпреки изнасянето им на слънчева светлина растенията не спираха своя растеж и стигнаха около 50 сантиметра.

Това обаче не се оказва проблем, дори ми се струва приемущество че разсадът се засажда подлегнат и ще направи добра коренова система. След няколкогодишно поливане с капково се връщам отново на поливане във вада. Впечатлението ми от капковото поливане остана, че то лъже растенията в поливка.

Опитах се да оформя вадите  с доста трудност заради тесния терен от три метра но смятам че се получи все пак нещо.

Занапред мисля най-ранното сеене на домати да извършвам през първите дни на февруари и в никакъв случай януари. С торф Класман разсадът расте доста бързо и мощно и си иска засаждането в градината.

Набавих си био препарата Лимоцид и след седмица ще  приложа първо  профилактично пръскане против вредители и мана. Щастлива съм, че намерих биологичният еквивалент на химическата схема за пръскане на зеленчуци, овошки и лозя.

e5e92aab8699.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 1 час, ivanina написа:

 

Набавих си био препарата Лимоцид и след седмица ще  приложа първо  профилактично пръскане против вредители и мана. Щастлива съм, че намерих биологичният еквивалент на химическата схема за пръскане на зеленчуци, овошки и лозя.

e5e92aab8699.jpg

Я кажи за този Лимоцид нещо :)

 

Между другото и аз като поливам гравитачно сякаш растенията се развиват по добре и дават по висок добив. Това го забелязах последните 3-4 години, но си мислех, че си втълпявам. До сега където съм поливал домат и пипер гравитачно, проблем няма, а с капковото някак не се получават нещата...преполивам ли и аз не знам...Някой друг забелязал ли е нещо подобно? 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 22 минути, Petar Kirov написа:

Я кажи за този Лимоцид нещо

Инсектицид, фунгицид и акарицид в едно.

Нямам преки впечатления за първа година ще го използвам, като  отхвърлям напълно химическите препарати. Ще има ли успех, опитът ще покаже. Ето и подробности по темата https://amiti.org/product/limocid

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Всички хора, които са ми споделяли за проблеми с капково, обикновено не поливат достатъчно, съответно не става дълбока поливка нарядко, а плитка и начесто... растенията не развиват добър корен.

Маркучите си имат даден литраж на отвор на час и на л.м. на час. Сметнете си лесно ако стои 10 мин обикновен маркуч на вадата и излее там примерно 200 литра вода (това се мери лесно като 10 мин се пълнят съдове с ясен обем със същия маркуч, напр туби от вода), колко часа трябва да работи капката, за да отдели същия обем вода. Ще се изненадате.

Ние поливаме 1 седмично градината капково, като работи от 6 следобяд до 9, понякога до 12 на другия ден капката.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване