Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Лозето ме наби!

Лозето ме наби!

Recommended Posts

Лозето ме наби!
Публикувано (Редактирано)

Здравейте!

Случайно се натъкнах на форума, оказа се като за мен и веднага се регистрирах.

Пиша само за да се представя и да ми видите акъла, сега съм у градо да топля д-то на жената, но нямам търпение да отида на село: имам си къща, градина/и и кладенец с помпа.

Това с лозето и мотиката мисля, че го разбрахте.

Уф, пол - мъжки, че от ника не си личи.

Редактирано от Лозето ме наби!
допълване
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
преди 49 минути, Лозето ме наби! написа:

Здравейте!

Случайно се натъкнах на форума, оказа се като за мен...

...съкровище е форума.

Здравей, "пол - мъжки" и добре дошъл!  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Еее малко разочарование се получи, топля д-то на жената и после пол - мъжки, таман си викам е сега стана интересно! :tounge_wink:

Добре дошъл и от мен! Но това с лозето не го разбрах, даже викам кого пак е пребил @Лозан
 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан
преди 1 час, Боби Димитров написа:

"...даже викам кого пак е пребил 

"

Ще ми излезе име еййй :grin:

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Боби Димитров написа:

Добре дошъл и от мен! Но това с лозето не го разбрах, даже викам кого пак е пребил 

И аз не го разбирам. Добре дошъл и от мен.

Защо си избрал това име,@Лозето ме наби!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди
преди 1 час, Славянски написа:

И аз не го разбирам

За сефте....

Мараба, Лозе!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

   Лозето иска рязане и гледане, иначе като го копаш летораслите ще те шибат през лицето.

   Втори прочит - продукцията лозова се употребява, но не се злоупотребява с нея, иначе на другия ден си личат приключенията нощни, пък лозето излиза виновно :D

   Привет, и мини през биткойн да се отчетеш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Имаш ли котета, Лозе? А от гъби разбираш ли? Амарилиси имаш ли? :kiss_wink: Ей такива въпроси ме вълнуват. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!
Отговорено (Редактирано)

Добре заварили!

Не съм много активен щото ми намират работа. Веднъж да се добера до село... :)

Закачката беше, че лозето иска мотика, не молитва, пък този форум не е за любители на подобни инструменти.

@alys Котки - само комшийски и ми правят поразии, добре че кучката ги гони. Гъби - есента набрах малко сърнели и полски печурки, такова има по нашенско. И амарилиси / хипеаструми се намират по някоя луковица (от гръчко), но сега са на село и не знам...

Успешно съм опазил голям брой чимшири, специалитетът ми е една добре аклиматизирана пасифлора, пак внос от гръчко. Снимките не са най-новото, но ако има промяна е за добро.

IMG_20171103-M.jpg

IMG_20200517M.jpg

Редактирано от Лозето ме наби!
  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

:D    Дежа Вю....на български нещо познато, преживяно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!
Отговорено (Редактирано)

Ех, някои също са чували Deja vu :

 

Поздрави! :) Направи ми впечатление, че Малмстийн-Търнър на концерт звучат почти като в студиото, нема лабаво.

PS Най точният превод си е "вече видяно", на мен доста пъти ми се се случвало: стоя, тъпея и пак стоя, защото сценката, развиваща се пред очите ми, е до болка позната и знам какво ще последва, но не помня кога ми се е случвала в миналото. Защо и как е друга тема, нямаща нищо общо с форума, и едва ли е бъг/"глич" в Матрицата :)

Редактирано от Лозето ме наби!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Да знаете, че си търся коренче/та френски тарос / естрагон!

Навремето баба ми имаше разкошен, беше раздала на цяло село, оказа се загубен навсякъде.

Засях от "сибирския": не е същото, освен това се оказа такава напаст, че срам - не срам го напръсках с раундъпоподобно.

За незапознатите: френският тарос се размножава с издънки, поне в БГ не прави семе.

Знам, че още е рано, но да ме имате предвид! Ние му харесваме вкуса, дори на сибирския.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Май не съм опитвал ни единия, ни другия. Бях купувал семе преди години, от което нищо не излезе. Какво подправяте с него?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!
Отговорено (Редактирано)
преди 6 часа, Славянски написа:

Май не съм опитвал ни единия, ни другия. Бях купувал семе преди години, от което нищо не излезе. Какво подправяте с него?

Може да си опитвал без да знаеш.

Ако ти кажа, че ароматът е нещо средно между канела и розмарин няма да ми повярваш, защото и аз не си вярвам :) Ненатрапчив е, има леко сладникав привкус, но придава друго ниво на манджата.

Баба ми го ползваше главно за гергьовденското агне с ориз и лопуш във пещ, но не само. Оня ден правих гъби на фурна с краве масло и си пасна идеално. По принцип казват, че си пасва с ориз, пиле, риба и т.н., май и в киселите краставички - гуглосай. Пак повтарям: ненатрапчив вкус, но си е друго.

Редактирано от Лозето ме наби!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!
Отговорено (Редактирано)

Детелини, мои детелиниии и... лозе :)

Добре де, знам за ползата от детелината, дори най-голямата ми "площадка" беше с бяла детелина и то естествена. Обаче все пак бурените почнаха да я превземат, за гадната поветица не говоря: 100 пъти я пръсках с глифозат и само леко залиня. Косенето не помага при ниските бурени.

Не съм привърженик на бялата детелина по една проста причина: цъфне ли - пълни се с пчели и трябва да ходиш само с ботуши. А аз пчели нямам, не че не съм ги запланувал.

Миналото лято напръсках всички пътеки и свободни пространства (без лайката) с глифозат, поветицата няколко пъти, с идеята да сея тревни смески. Но от есента до сега само кал, ще трябва да почакам. Между другото "глифозатните" корени заприличаха на мицел и се появиха разкошни гъби-сливовки, но не посмях да ги ям, защото малко ми сече пипето...

 

Потърсих във форума "детелина лозе" - там ми е мерака, и открих само темата на yanev  в която се оплаква от половинметрова детелина, т.е. не обикновената бяла, може би люцерна? :) Имам "червена" тук-там.

Въпрос: При първа възможност ще фрезовам и сея тревни смески в пространствата за ходене. Обаче се навих се за бяла детелина в лозето. Но: първата година детелината няма начин да заглуши мощните бурени, май и през следващите ще е същото. Как да се справя?

Редактирано от Лозето ме наби!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Юпииии, най-после съм на село!!!

Отпуската ми е само 5 дни, но после пак ще се върна.

Впечатлен съм: явно е имало някакви слани защото пораженията едва ли са от мижавите студове, но като цяло всичко е  нормално. На бурените естествено не им пука - все едно е лято.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Хубаво, че тия дни дават и хубаво време! Че и десет дни в дъжд да стоиш, какво ще успееш да свършиш!

Докъм 7 април дават топло и при мен, но после не се знае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Наследството от мама, занемарил съм градинката, но това е само началото на втората пролетна вълна:

IMG_20210330_M1.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

А какъв е този храст? Смятам да го местя, защото пред него съм засадил смокиня - малко се виждат две клончета вдясно.

IMG_20210330_M2.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване