Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Славянски

Черница "Шандудия"

Recommended Posts

ivkit

Недотам приятна констатация при семенаците Морус Нигра. Гниене точно на нивото на кореновата шийка и на практика умиране на растението, което след изваждане се вижда, че иначе е направило прекрасна коренова система. Вариантите могат да бъдат различни - патогени, преполиване, дълбоко поставяне на семената при засяване и в следствие шийката остава под земята. Мисля за последния вариант след като поизгледах видеа на Валерий Железов - специалист по отглеждане на кайсии и круши. Там обяснява за важността на тази част на растението и за това, че при дълбоко поставяне на семената до година-две, неминуемо загивали от загниване на шийката. Трябва да бъдат поставяни почти на кота нула, милиметър, два пръст отгоре, колкото да не ги духне вятъра. 

Някои, разбира се засега ми оцеляват и са добре, но тази тенденция се видя ясно. Доста загинаха, пречупвайки се точно там. 

Не знам доколко се вижда от снимката, но тъй са нещата

IMG-5943594c2323da1b735a1f0df5da75b4-V.jpg

IMG-cadd305f4b8e151859bdfe2083fcf629-V.jpg

• Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Колкото е по-голямо семето, толкова по на дълбоко. Съответно малките семена на плитко. Ползвай торф свободен от фитопатогени.

• Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
greenn

Много жалко. Предполагам, че може да е от преполиване. Може да се пробва с различни субстрати - по-леки с повече перлит. Дали и PH-то на почвата може да има значение?

• Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване