Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Вредни ли са наистина лишеите за дърветата?

Recommended Posts

Варела

Веднага въпрос, макар и доста риторичен: добре де, като не са вредни, защо в статията има описани начини как да ги отстраним? 

Човешката мания за "чистота" и "подреденост" все по-силно започва да ме изумява :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Аз съм забелязала по орехите в моя двор, че клоните, които са нападнати от лишеи съхнат и се чупят. Така че силно вероятно е тази статия да е просто некоректен превод от някой чужд сайт. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

В съседския изоставен двор имаше две кайсиеви дървета и една огромна саморасла череша.

 От две години и трите дървета  са мъртви, но  преди да изсъхнат това което ми направи силно впечатление  бе,  че бяха  се покрили със зелена плесен.

Очаквах , че ще се случи нещо с тях и така и стана. Определено мислех, че причината е плесента.

С оглед възрастта на въпросните дървета съм склонна да се съглася със написаното в статията по горе, че големият брой лишеи върху едно дърво, може да е  симптон за  влошеното му здраве.

В момента моята двадесет и няколкогодишна череша Ван е в същото окаяно състояние  и аз съм готова за среща с неизбежното.

Преди три години, като забелязах наченките на зелена плесен по нея се погрижих за подновяването ѝ с млади фиданки , които вече са на плод.

Благодаря на Славянски за публикацията!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване