Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

alys

Нашите диви са с руменина. Преминаха вече, опадаха. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

То има много видове. Някои са през август, други и ноември не са готови. Пък на вид не са кой знае колко различни. Аз тези дни като ходих за гъби ядох и по гората. Някои ставаха, други бяха още стипчиви. Дядо ми навремето слагаше в туршията и ми бяха любими, а покрай Искъра колко съм ял.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit

Приказно, огромно дърво! Имаме я тук, в съседката. Когато роди и жестоко изсипване от сулията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit

Круша Сулия. Водник. 

IMG_20220922_120633140.jpg

IMG_20220922_120619637_HDR.jpg

IMG_20220922_130556953_HDR.jpg

IMG_20220922_130621435.jpg

IMG_20220922_121327053_HDR.jpg

IMG_20220922_122032564.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ето нашите, които зреят сега. Стипчиви са, но ако се обели кората, са вкусни.

 

IMG_20220929_123319.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

По повод горните круши на alys - синтезирано от седянката (благодарности на Боби Димитров) и от опита ми - това е сорт Харди. Имат изтумбен, крушовидно-топчест вид и груба, кафеникаво-петниста кора. Ако се берат от дървото и са леко зелени - кората е необходимо да се бели, понеже е стипчива. Когато кората вместо зелено-кафява стане жълто-кафява (при зреенето след откъсването, може и на дървото, тогава започват да падат) тогава губи стипчивостта си и могат да се ядат с нея.  Беритбена зрялост достигат в първата половина на септември, консумативна зрялост - след средата на септември. 

DSC0552.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Имаме още един сорт за разпознаване, зрее сега. Сладка, сочна, не е стипчива. Някои са само сочни, много слабо сладки.

IMG_20220930_094952.jpg

IMG_20220930_094642.jpg

IMG_20220930_094631.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз нямам голям опит с крушите, но във ФБ има уникална група за круши, където Наско освен всичко и подарява и продава калеми от неговата селекция, десетки сортове: https://www.facebook.com/groups/229173711085054

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз зимата взех калеми от него и всичко се хвана до една присадка. Пет сорта мисля. Доволен съм. Ябълки също предлагаше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

Миналата година есента ги засадих (първите три снимки), а от днес малко снимки. Тази есен малко оборски тор, за съжаление количество беше малко. 

IMG_20211122_162619.jpg

IMG_20211122_152235.jpg

IMG_20211122_152302.jpg

IMG_20221226_112932.jpg

IMG_20221226_112927.jpg

IMG_20221226_112917.jpg

IMG_20221226_112708.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Астрала написа:

Миналата година есента ги засадих (първите три снимки), а от днес малко снимки.

Какви бяха сортовете (може да си споделил, но нямам време да прелиствам)?

Моите присадки от миналата пролет са много добре. Дори ще имам калеми за отбиране евентуално да добавям тук-там в короната. Сортовете бяха Мария, Абат Фетел, Конкорд, Бохемика, Електра (последните две са чешки селекции), Хубава юнска. Дано не бъркам нещо, че така и не съм ги етикирал. Миналата година като вземах калемите бях изумен от различните цветове. От жълто-бежово до зеленикаво до кафеникаво до пурпурно. Такова разнообразие на клонките. Оказа се, че имаме и Хардиева масловка, както предполагам и млада Вилямова, която още не е цъфтяла, и Кармен и Пас Красан, които са съвсем малки още присадките. Облагодявах на дива круша и една ранна лятна от района тук. Вече пет-шест години расте добре, но не е цъфтяла. Така е на дивите круши.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

Не знам точно кое дърво кой сорт точно беше, дръвчетата, които купих от разсадник в Пловдив бяха маркирани с боя. Все пак голямото дърво трябва да е Санта Мария, защото самият сорт е от бързорастящите, а другите две да са Кармен или Хардиева масловка. :smile:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Сега се чудя как да пазя фиданките. Животните ги гризат зимата, ако нямат мрежа. По някой път издебват и ако не видя навреме, може да свалят кората от всички страни. Две сливи заминаха лятото. Едната да е била на 6-10 години, другата към 15. Повечето имат мрежа, но не всички. Нали и растат и я подменям.

  • Тъжно 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

@Славянски : Как ще ги видиш навреме ? Да стоиш и да ги пазиш по цял ден, като овце ли ? Заграждаш дърветата или целият парцел с мрежа и пускаш едно куче. Учудва ме, че при толкова оплакване от всякакви гадове, още не си си взел един ягдтериер да ги разкара. Само, че ще трябва да вземеш малко кученце, което да свикне с кокошките. Отрасло в град , като моето  (в момента похърква на дивана зад мен) ще ги излови и няма да остане нищо за лисиците. От животните, признава само конете и се държи доста почтително с тях. Всичко останало е обект на унищожение или поне на тормоз.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

Куче трябва, съседа ми гледа пуйки и кокошки през деня ги пуска да пасат трева, а вечер ги държи затворени, а през нощта пуска кучетата да пазят от белки, лисици и така нататък, имаме много нашествия от лисици у нашо село ( гр Съединение). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 5 часа, Kalam Mekhar написа:

Да стоиш и да ги пазиш по цял ден, като овце ли ? Заграждаш дърветата или целият парцел с мрежа и пускаш едно куче. Учудва ме, че при толкова оплакване от всякакви гадове, още не си си взел един ягдтериер да ги разкара.

Ограждането е сериозен проект. Прочее, част от имота в единия край се води общинска (навремето е взета в ТКЗС-то и после е върната частично, остава един трапец или триъгълник, който е никъде по отношение на контурите на терена). Някои хора са си ги върнали, но е сложна работа, защото не е парцелирано. Та да сложиш ограда може да си докараш проблеми. Отделно има два пътя, което означава и порти. Няколко порти трябват. Почнахме с ограждане на зеленчуковите градини, защото е по-лесно да се оградят от имот с неправилна форма на наклонен терен. Отделно трябва да влиза и голям багер. Ограда ще пречи. Бе, въобще много радости! И се налага да правя локално ограждане на отделни храсти. Дърветата зиме също трябва да им пазя кората от гризачи. По-дебелите с по-груба кора обикновено не ги закачат, освен ако не си ги затворил там и да се чудят какво да правят.

Иначе кучето дори и без ограда може да гони животни, обаче може да направи и поразии на комшии ако е пуснато, та не знам. По принцип си прав, че ако искаш насаждения - ограждаш, но не е едно и две. Лошото е, че металът бая поскъпна.

Предни години и коне имаше пуснати. Но вече не. Те бяха със звънци, та ако си на място, ходиш и ги гониш. Ако не си, всичко се изяжда. Малини, малки фиданки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Получих подарък корейска круша донесена от Виетнам. Много беше сочна, хрупкава и вкусна. Отбрахме четири семки и мисля да се пробвам. Но не съм сигурен единично дърво ще плододава ли. Дават я, че държи до -23.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi
преди 11 часа, Славянски написа:

Получих подарък корейска круша донесена от Виетнам. Много беше сочна, хрупкава и вкусна. Отбрахме четири семки и мисля да се пробвам. Но не съм сигурен единично дърво ще плододава ли. Дават я, че държи до -23.

Нищо няма да излезе от семка, не си губи времето. Освен ако не искаш да имаш подложки за присаждане.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 5 часа, Georgi написа:

Нищо няма да излезе от семка, не си губи времето. Освен ако не искаш да имаш подложки за присаждане.

Знам, че с крушите е бавно, но в най-лошия случай ще излезе подложка. Има и сантиментална стойност, предвид че е бѝла толкова път от другия край на света.

Аз досега не бях опитвал от азиатските круши. Различни са. Определено хубав плод. А и беше като най-едра ябълка на размер.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Дайте калеми от хубави сортове да си ашладисам март месец

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване