Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

zdravko

Градинка в Тексас

Recommended Posts

Боби Димитров

Прибрахте чубрицата??? Кога сте я посяли, че да я приберете? Нашата още е на разсад 1 см висок...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
zdravko
преди 5 минути, Боби Димитров написа:

Прибрахте чубрицата??? Кога сте я посяли, че да я приберете? Нашата още е на разсад 1 см висок...

Ами към 15 Януари беше някъде... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Работилницата впечатлява-пожелала съм си един ден и аз да имам такава. 

По отношение на копривата - ние я косим цяло лято и непрекъснато имаме млада за готвене, също и за сушене. През зимата ползвам сушената за чай и готвене. 

Не знам дали си я оставял да изкласи, но не е за пренебрегване да си поддържаш семена, в случай някое продължително засушаване. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
zdravko
преди 3 минути, Миленка® написа:

Работилницата впечатлява-пожелала съм си един ден и аз да имам такава. 

По отношение на копривата - ние я косим цяло лято и непрекъснато имаме млада за готвене, също и за сушене. През зимата ползвам сушената за чай и готвене. 

Не знам дали си я оставял да изкласи, но не е за пренебрегване да си поддържаш семена, в случай някое продължително засушаване. 

Копривата един път е обрана и това е второ изкласяване. Оставям я да израсте, но семена не съм прибирал досега, тя не умира, но не е лоша идея да събера малко тази година.

Благодаря за работилницата. Малко ми стана тясна вече, че много неща се събраха, но като ми се занимава... Добре че все пак имаше място в гаража. В училището на децата ги карат всяка година да имат научен проект - тестват хипотези и т.н. - прилагат научния метод. И правим най-различни работи, та без работилница не може :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Факт е, че семената на копривата се ползват и като лекарство. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
zdravko

Малко нови снимки. Отела от семките цъфна за втори път, около 10-тина реси (наложи се да го поорежа че беше станало джунгла от леторасти). Може към края на ноември да го опитаме както трябва. Плантацийката от кайен чушленца е в отлично състояние, слава Богу, че след ковида взех много да си го хапвам и ми помага с вкусовите проблеми. Босилека и патладжана са високи амен-амен колкото мене. Всичко друго обаче е леш. Доматите отдавна ги прибрахме и изядохме (къде 2 цинкови кофи от 13 корена). Пипера капии едвам крета, много му е жега и влага. Догодина надали ще сложа, по-добре киселец рано и замразяване в хладилника за супички. Добре си взех семена от България юли месец. От смокините изядохме една реколта и листата опадаха - много влага, от пролетес не е спирало да вали. Сега избиват нови. Краставици, тиквички, всичко е вече отдавна мъртво. Чак догодина пак евентуално. Портокалите ми и лимона избиха от корените след големия студ, което е добре. И тютюнец посъбрах листа за инсектицид, така че общо взето не е зле. Ако няма дълбок мраз тая година, патладжана ще си остане на дърво и ще си берем постоянно и през "зимата". Айде със здраве :)

 

 

IMG_5411.JPG

IMG_5412.JPG

IMG_5413.JPG

IMG_5414.JPG

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
zdravko

Гъби time! Времето захлажда и започваме посяването на кладниците - Preurotus ostreatus. Spawn run върху натрошена царевица. 

IMG_5429.thumb.JPG.8477b01b8c093957a84195c3c0a5de9d.JPGIMG_5430.thumb.JPG.15f059200d4bfc32fda9a64300368f47.JPGIMG_5431.thumb.JPG.8cb6a85982aa0d48fe441e77a05d604a.JPG

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
zdravko

Йум йум :)

 

IMG_5572.JPG

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Къде държиш инсталацията с гъбите? Как поддържаш влажност и каква температура също е? Поздравления за гъбките :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
zdravko

Това е на прозореца на банята :) Температурата не е особено критична понеже се поддържа от климатика, но влагата не бива да пада под 80% след като се покажат примордиите. Иначе най им харесва около 70 по Фаренхайт. И не трябва да има поток на въздух около гъбите след като се формират. Сега времето е нито горещо нито студено и е идеално - няма нужда от климатик. По-нататък ще ги изкарам в парника навън - като са в голяма торба не се заразяват от други организми и може да стоят навън без проблем. Само кофичките ги държа вътре до първа реколта и докато завземат субстрата. Процеса е spawn - кофа - найлонова торба, всеки следващ контейнер е по-голям.

Ето ги току преди обиране. Вече са на супа :)

 

IMG_5587.JPG

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване