Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Ioana Bobeva

Биопестицид

Recommended Posts

Ioana Bobeva

Здравейтее! Участвам в състезание за предприемачи към WWF Bulgaria и с екипа ми разбработихме идея за направата на биопестицид, съставен на база на народни методи за справяне с вредителите. Говорих с дядо ми, защото той е запален земедлец, и той ни каза, че паразитите по растенията могат да бъдат отблъснати и чрез отвари от коприва, чесън и други такива етерични масла и билки. Проучихме вредителите по различните култури и съставихме концентрати от съставки, които биха прогонили всички вредители от съответното застрашено растение. Продуктът е в течно състояние и може да бъде разреден и разпространен с пръскачка. Бих искала да попитам какво е мнението ви за идеята? Смятате ли, че реализирането й е възможно и бихте ли приложили препарат ни на културите, които отглеждате? Оставям снимка на прототипа ни, за да добиете повече представа :smile:

185482143_110137917913192_1725572954556822820_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

На бас, че е много нетраен :) А най-ефикасни са етеричните масла от цитрусови, но не са български.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ioana Bobeva
преди 12 минути, Лозето ме наби! написа:

На бас, че е много нетраен :) А най-ефикасни са етеричните масла от цитрусови, но не са български.

Действително имаме проблем със срока на годност и трайността...Ще се радвам, ако знаете начини, по които да запазваме пестицида си, без да има вреда върху природата. Мислехме да слагаме аспирин, но не знам до каква степен ще помогне... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване