Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Bore

Влезе ми една муха да си засадя хмел, ама не намирам кой знае колко подробна информация за отглеждането му. Някой тук гледа ли хмел като културно растение, да сподели опит? Аз съм в полупланински район на около 650 м н.в. Пише, че хмелът обича хладни и влажни места до реки и широколистни гори. Имам едно парцелче досами реката, точно в подножието на гората, доста е неплодородно по принцип и не е обработвано от поне две десетилетия. Чудя се дали може да се разработи нещо?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При мен е плевел. Катери се по постройки и дървета. Местата са влажни, да. Имам коренища за премахване. Не знам сят ли е за нещо навремето или е саморасъл.

Англичаните му правят високи конструкции от кестенови колове ако не бъркам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Имам зад сайванта и не мога да го разкарам :) Но трябва да си намериш култивиран - съвсем друга бира е, виждал съм плантации. Иска високи конструкции.

Попадна ми хубав линк, но преводът е ужасен, потърси оригинала: https://bg.centrodeprensa.org/hop-kweken-om-zelf-bier-te-brouwen-2213

 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

При нас имаше див хмел самопокарал в една от лехите :D Оставих го 2 години, защото ми харесва аромата, но явно при някое зимно плевене сме му изкарали корена и го няма вече. Бих си завъдил култивиран сорт, за да си овкусявам плодовите ферменти... А и чай хубав ставал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване