Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Котарак без чизми

Промоции и намаления на уреди, инструменти, консумативи

Recommended Posts

Котарак без чизми

Отпочвам темата с намаления от Дикар Консулт за:
Stihl - 5% до 1.07.2021 - да не се хаби някой, в момента в цяла България липсват по-скъпите машини на тази марка, нищо че пише "в наличност". Очакват зареждане след 2 месеца.
Bosch - 10-20% до 17.07.2021,
Makita - 20-30% до 24.06.2021
Bellota - 10-30% до 01.08.2021

Акумулаторен клонотрошачен трион от home-max за 183 лв

Благодаря нa @stef.an  - вдъхновението, което почерпих от неговото описание на техниката му, намери израз в тази тема. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Мии аз си купувам за 120лв китайчета и ми излизат 5 пъти по-евтини от Бош на промоция...

Вярно че създават проблеми и се чупят понякога, но съм напред с още 4 бройки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Лозе, уловил си духа на темата - как за по-малко пари да купим нещата, които ни вършат работа - но за да има смисъл за 5 пари от мненията в тази тема е добре те да са малко по-конкретни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз пък се вгледах в лозарска ножица на Макита (акумулаторна) за три бона. Засега ще си ги спестя :)

Не е лоша темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Електрически верижен трион в Лидл за 130 лв. Три години гаранция. Без пари.

https://www.lidl.bg/p/moiat-zelen-oazis/elektricheski-verijen-trion/p66899

Не е промоция, но съотношението качество-цена е добро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Имам стария модел при мен разкостен на части (тогава беше брандиран флорабест), на Любо е, изгорял му е плавния старт и го отстраних, но така е направен, че сглабянето обратно е почти невъзможно...  Иначе докато работеше вършеше нелоша работа, като мощност спокойно се равнява на моторния райдер, който ползвам (и също не е мой). За подобна ел машина бих предпочел на батерии, този кабел е много ограничаващ. А малките едноръчки дето ги обсъждахме са и значително по-удобни. При всяко положение няма начин да ти трябва шина 30-40 см, защото не можеш да гътнеш 40 см дънер с тая джаджа на кабел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Преди доста години ни се наложи да нарежем доста кубици дърва по най-бързия начин. В помощ на марковия моторен трион се включи едно такова, пак лидълско. Признавам, че с него беше малко по-бавно и заради дължината му най-дебелите дънери не му бяха по силите, но изряза значително количество от дървата, беше по-удобно и много по-безшумно от моторния трион, а най-важното: не се счупи до края :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

На мен ми направи впечатление дробилката. 180 лв с 3 години гаранция - май няма по-евтина нова дробилка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров
преди 11 часа, Котарак без чизми написа:

На мен ми направи впечатление дробилката. 180 лв с 3 години гаранция - май няма по-евтина нова дробилка.

Това в лидл ли на парксайд? И аз се зачудих но колко е ефективна не знам а и отворите са и малки и не можеш да буташ неокастрени клони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Нарочно е малък отвора, а ако са много разклонени, в никоя дробилка от този клас няма да влязат. Аз обмислям да вземем на партия тук една на село, да видим...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
преди 1 час, Ангел Димитров написа:

Това в лидл ли на парксайд? И аз се зачудих но колко е ефективна не знам а и отворите са и малки и не можеш да буташ неокастрени клони.

С чанта, вместо пластмасова кутия - спрямо кутиестите хвърчи повече навън, трябва да поокастряш клоните, няма самоизтегляне на клоните - трябва да ги буташ на ръка, повечко листа по клоните запушват отворите и трябва да я спираш да я чистиш, но ако и свикнеш на тези особености, типични за всички евтини дробилки - работи! Един антифон за 5-10 лева трябва да си купи човек, че иначе много му се надува главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Това ми допаimage.png.991df729d81d7a7632661712a29c3ea8.png да но ми се вижда излишен разход за домашно ползване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Добре, че ме светнахте да не си купувам лидълската трошачка! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Практикер - отстъпки за акумулаторни инструменти от марките Bosch, Bosch Professional, DeWalt, Black+Decker, Ryobi, Einhell, Daewoo, Graphite, Skil, Makita, Raider, JCB. Доколкото схванах, трябва да си изберете една от всичките.
При първа покупка  - дават талон за 7% за втората покупка
При втора покупка  - дават талон за 10% за третата покупка
При третата покупка  - дават талон за 15% за четвъртата покупка
При четвъртата покупка  - дават талон за 20% за петата покупка
Пр пета покупка - дават усмивка от касиера :D
Всяка покупка трябва да се регистрира допълнително на гише Информация в същия магазин, в който е направена - до един час след като е направена - за да се вземе талона за следваща покупка.
Период на тeзи странни отстъпки - от 9 май 2022 до 30 април 2023.
Пълни условия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
На 27.02.2022 г. at 12:46, Боби Димитров написа:

Нарочно е малък отвора, а ако са много разклонени, в никоя дробилка от този клас няма да влязат. Аз обмислям да вземем на партия тук една на село, да видим...

Взехме дробилката ние, по 90 лв на човек, доста приемливо. За тази цена нямам алтернатива. Работи добре за това, за което е предвидена да работи, което е супер. Не съм млял над 3 см клони, защото ги ползвам за друго (скара, огрев, колци и тн), но с 2 и малко отгоре се справя чудесно. По-хубавото е, че дори и тънки клони дроби на фин мулч, което е важно за мен.

Тук надробих 3 чувалчета от джанки диви и кучи дрян, който при нас расте на дъъъълги тънки до 2-3 см прави стъбла, защото е на сянка, демек идеалка.

https://photos.google.com/u/1/share/AF1QipM0YZ3echNIt9AEwgpDxrFirKuTsd_VPHKQQyNIv_zwVMl9GArOAUn2xAcQQgw5Xw/photo/AF1QipNFgK_JzEri5QpM9ZQOwfBxCFSZH3Dt5Jbnxd_V?key=YzRTRHptVEZhLUQyNmc4NGxkRHBYRGtoN0N6VG5R

Добавена стойност: децата се кефят на машинката и помагат за събиране на клоните и подаване, скоро ще им мулчирам и площадката.

Ножовете трябва да се точат след всяка употреба (ако се дроби няколко часа имам предвид), но демонтажът е лесен, ъгълът е зададен, с един брус си готов за минути.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

От Боби Димитров:

Градинска ножица за 5,99 лв. за периода 23.03.2023 - 26.03.2023
Цената е същата като миналата и по-миналата година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване