Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Ваксинирахте ли се?   

38 гласа

1. 1. Ваксинирахте ли се срещу covid-19?

• Не, няма смисъл, защото няма опасност.
    • Не, но възнамерявам да го направя.
    • Не, преболедувах и имам антитела.
    • Не, опасявам се, че ваксината може да ми навреди.
    • Да, с векторна ваксина.
    • Да, с РНК ваксина.
    • Не - по други причини.

Recommended Posts

Ру®

Доста мои познати и приятели, които уважавам се ваксинираха и ми е интересно да разбера на какво мнение сте по въпроса...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Имам мнение само за себе си. Не спирам никой да се ваксинира и не давам съвети на никого. Не съм се ваксинирал и, ако не ме принудят по някакъв начин, за което поне ще се опитам да ги съдя, няма да го направя. Вече са си правили експерименти с мен, като са ме набутвали в зона с висок риск от заразяване само с маска, която има два сантиметра отвори до носа и само врабче не може да влезе без известно усилие. Баща ми го лекуваха шест дни от корона вирус, като го тъпчеха с антибиотици в компанията на други заразени и чак при изписването му казаха, че тестът му, направен преди влизането в болницата е отрицателен. Направиха му втори на излизане от болницата и, той също беше отрицателен.

• Харесвам 2
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз не бих експериментирал върху себе си с тези препарати при конкретната заплаха, възможните лечения, и като се има предвид кой ги лансира. И не бих ги препоръчал. Още повече генната терапия е безпрецедентна и мисля необратима. Пък и по последни данни от Англия и Израел и ваксинираните си боледуват и умират. Нови щамове, ала-бала. Също си остава опасението за т.нар. antibody dependent enhancement, който е бил дългогодишен проблем при разработките.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Гласувах. Аз също съм върл противник на ваксинирането. Анти ваксър не съм, но нищо от видяното до тук с този вирус не ми дава смислено обяснение за ползата от ваксина за Ковид. Всеки сам си решава.

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivanina

До сега никога не съм била против ваксините.

След поставена ваксина, почти не усещах кога боледувам от  грип.

Covid-19, промени изцяло мисленето ми и смятам , че тук не става дума за никакъв грип и за никаква ваксина. 

• Харесвам 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Аз ще се ваксинирам в неделя, защото така или иначе имам път към София за да гласувам. Избрала съм тази на Пфайзер. 

Вярвам, че ваксината ще помогне при заразяване да изкарам по-леко и да не се стига до фатален край. Правя го, защото съм длъжна да съм жива и здрава за децата ми, пък и още ми се живее де. Според професор Кантарджиев, когото уважавам като истински професионалист,  наличните ваксини за Ковид дават доживотен имунитет поради специфична памет на клетките. Опасенията са ми единствено доколко и дали ваксината покрива идващия индийски вариант. Дори да не покрива индийския, пак има смисъл, защото британския все още е над 95% от всички случаи в момента в страната. 

Считам, че всичко друго е чешане на езиците (пръстите по клавиатурата) и масова параноя. На моменти даже ми е малко смешно, защото се сещам за вчерашната новина за закриване на единствения пункт за ваксинации в Столипиново. Причина е нулевия интерес заради пуснат слух, че ако се ваксинират, на мъжете ще им поникнат крила, а на жените мустаци. Айде със здраве!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bore

Не и няма да го направя при никакви условия. Не съм си намерил здравето на улицата, за да ставам опитно свинче за собствена сметка на корпорации със съмнителни интереси. Като потвърждение имам познат доктор, който наскоро ми каза буквално: "Не питай повече, но в никакъв случай не се ваксинирай с това НЕЩО".

Не искам да разубеждавам никого, защото съм се убедил, че няма никакъв смисъл, но който е решил да се ваксинира с тези експериментални бъркочи, трябва да е напълно наясно, че си играе на руска рулетка със здравето и живота си.

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov

В анкетата липсва възможен отговор друго/други. Ако имаше такъв възможен отговор - щях да напиша : боледувах от  ковид, все още изпитвам последствията,  ще чакам да минат още 2-3 месеца и вероятно ще се ваксинирам с Pfizer, защото в противен случай ще гледам Халкидики и Лефкада през крив макарон.  

Редактирано от Ch Petrov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 16 минути, Ch Petrov написа:

В анкетата липсва възможен отговор друго/други. Ако имаше такъв възможен отговор - щях да напиша : боледувах от  ковид, все още изпитвам последствията,  ще чакам да минат още 2-3 месеца и вероятно ще се ваксинирам с Phaiser, защото в противен случай ще гледам Халкидики и Лефкада през крив макарон.  

Имаше отговор  "Не, но възнамерявам да го направя", какъвто е този случай.  А всеки може допълнително да обясни, дали възнамерява да го направи заради Халкидики и Лефкада или по други причини и изобщо да обясни, ако желае, по-подробно мнението и решението си. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov

Не, този случай е съвсем друг. Но засега - само намерения. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.
преди 47 минути, Ру® написа:

Имаше отговор  "Не, но възнамерявам да го направя", какъвто е този случай.  А всеки може допълнително да обясни, дали възнамерява да го направи заради Халкидики и Лефкада или по други причини и изобщо да обясни, ако желае, по-подробно мнението и решението си. :)

Така и не пожела да обясниш причина и повод за тази тема...или трябва да си мислим че ще ти помогнем да вземеш някакво решение... :-}

• Объркан 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Страничните ефекти са потресаващи, ако можем да ги наречем странични. Още по-потресаващо е, че масово лекари и медицински сестри биват притискани да не ги свързват с ваксината и да не пускат доклад, а много, които са проговорили, биват уволнени и лицензът им отнет. Така бройката на пострадалите е силно занижена. Прочете листовката на Файзер. Там е цяла плеяда от синдроми и ужаси.

Теди, ако твоя си живот би рискувала, не се ваксинирай заради децата. Протеинът отива в майчиното мляко и ги трови. Има починали много бебета в САЩ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.
преди 10 минути, Славянски написа:

Страничните ефекти са потресаващи, ако можем да ги наречем странични. Още по-потресаващо е, че масово лекари и медицински сестри биват притискани да не ги свързват с ваксината и да не пускат доклад, а много, които са проговорили, биват уволнени и лицензът им отнет. Така бройката на пострадалите е силно занижена. Прочете листовката на Файзер. Там е цяла плеяда от синдроми и ужаси.

Теди, ако твоя си живот би рискувала, не се ваксинирай заради децата. Протеинът отива в майчиното мляко и ги трови. Има починали много бебета в САЩ.

Славянски, това е просто анкета, не е Център Агитация и Пропаганда.

И просто не знам как Ти можеш да казваш на друг човек дали да се ваксинира или не, след като не можеш да поемеш Отговорност за неговия живот, все пак това е друг човек, не си Ти.

И удар под кръста...Ти би ли се ваксинирал заради децата си?

ПристрАстен си, не си обективен, преценявай си мненията, моля...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov
преди 35 минути, run. написа:

Така и не пожела да обясниш причина и повод за тази тема...или трябва да си мислим че ще ти помогнем да вземеш някакво решение... :-}

Решението за ваксиниране е лично и според мен би трябвало да е свързано с достатъчно достоверен тест за антитела и по-конкретно IgG.  

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

А бе то и темата за биткойн е "просто" тема, но си е врло агитация и пропаганда ;)

Аз лично се почуствах доста запротиворечЕн от на Теди позицията, макар че очевадно всеки сам решава кое е най-добро за него - това не е причина да няма дискусия в дискусионен форум, било то и темата оформена като анкета?

Доживотен имунитет за 1 от 101 щама в нАуката се нарича още "дедов имунитет"... Това е като противозачатъчно, който предпазва от нежелана бременност при акт със само един от многото мераклии... Нали, Камен Донев, природа бе, природа - иди я отгатни!

Не съм сигурен при една тромбоза следваксинно, какво става със задължението за живот и здраве? Не съм сигурен и че става дума за параноя, даже по-скоро е обратното - параноя е виждането, че тази толкова опасна болест ще избие човечеството до крак без ваксина... А и все пак, Израел.

Все още чакам някой да се загрижи така сърцераздирателно примерно за тютюнопушенето (8 милиона жертви годишно от цифра време, да речем 50 години само консервативно, турни го 400 милиона кръгло, а и смъртта е доста мъчителна също; тоя ковид е мега телцето нещастно на фона на това, което сами си правим, но да, тема "ще спреш ли цигарите", кога?) или примерно за диабета (400+ милиона "болни", но голям праз, нали тече абонамента за инсулин на 30 пъти реалната цена, за кво да има грамотно хранене и minimum stress, maximum bless?).

До тогава оставам с едно наум.

А нуждата да се ваксинираш, за да идеш на почивка, е антиутопия от нивото на Blade Runner (1982). Пускам си Вангелис да разтуша.

Disclamer: Не съм антиваксър и не ме е страх от науката. Но ме е страх от лакомията човешка. Не съм ходил на лекар по болест от 20+ години. Предпочитам the precautionary principle. В ролевите игри обикновено съм Druid. 

• Харесвам 4
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.
преди 12 минути, Боби Димитров написа:

А бе то и темата за биткойн е "просто" тема, но си е врло агитация и пропаганда ;)

Аз лично се почуствах доста запротиворечЕн от на Теди позицията, макар че очевадно всеки сам решава кое е най-добро за него - това не е причина да няма дискусия в дискусионен форум, било то и темата оформена като анкета?

Доживотен имунитет за 1 от 101 щама в нАуката се нарича още "дедов имунитет"... Това е като противозачатъчно, който предпазва от нежелана бременност при акт със само един от многото мераклии... Нали, Камен Донев, природа бе, природа - иди я отгатни!

Не съм сигурен при една тромбоза следваксинно, какво става със задължението за живот и здраве? Не съм сигурен и че става дума за параноя, даже по-скоро е обратното - параноя е виждането, че тази толкова опасна болест ще избие човечеството до крак без ваксина... А и все пак, Израел.

Все още чакам някой да се загрижи така сърцераздирателно примерно за тютюнопушенето (8 милиона жертви годишно от цифра време, да речем 50 години само консервативно, турни го 400 милиона кръгло, а и смъртта е доста мъчителна също; тоя ковид е мега телцето нещастно на фона на това, което сами си правим, но да, тема "ще спреш ли цигарите", кога?) или примерно за диабета (400+ милиона "болни", но голям праз, нали тече абонамента за инсулин на 30 пъти реалната цена, за кво да има грамотно хранене и minimum stress, maximum bless?).

До тогава оставам с едно наум.

А нуждата да се ваксинираш, за да идеш на почивка, е антиутопия от нивото на Blade Runner (1982). Пускам си Вангелис да разтуша.

Disclamer: Не съм антиваксър и не ме е страх от науката. Но ме е страх от лакомията човешка. Не съм ходил на лекар по болест от 20+ години. Предпочитам the precautionary principle. В ролевите игри обикновено съм Druid. 

Ще може ли да помоля официално теб като Админ, темата Биткойн да бъде изтрита перманентно? Мисля че имам някакви авторски права, защото там предимно аз писателствах. Това е официално , ако ти не можеш, прехвърли действието по процедурата на Гого. Благодаря предварително.

А относно тази тема, мисля че човек е раздвоен да избира между две злини, само че не знае коя е по-лошата...

• Ха-ха 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bore
преди 7 часа, run. написа:

как Ти можеш да казваш на друг човек дали да се ваксинира или не, след като не можеш да поемеш Отговорност за неговия живот

Ми то тези, които агитират за ваксинацията, точно това правят. Вика, ти се боцни с нашия супер безопасен и научно обоснован елексир на живота, ама подпиши тук една декларацийка, че ако случаааайно ти стане нещо, да не носим отговорност. Само от това нещо на човек трябва да му светнат не една, ами поне 10 сигнални лампички. 

• Харесвам 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

По повод на дедовия :D имунитет, дето се хваща от еднократна ваксина, само да припомня, че такива са залегналите в имунизационния календар на нацията против: морбили, дифтерия и пневмококи. Сигурно има и други, тези са само пример. Няма чуденка тука.

По повод на предаването на части от ваксината с кърмата към бебета. Да, със сигурност се предава, но не мисля, че е добре изследвано как се отразява на децата. Точно за това изчаках да приключа с кърменето преди да се имунизирам.

По повод на тромбозата - проблемът е за препарата на Астра Зенека и общо за хора, които са потребявали хепарин. Също май засяга предимно жени. Вероятно в даден момент ще я бракуват тази ваксина или ще бъде подарена в третия свят. Аз за това избрах на Пфайзер. 

Айде със здраве! :)

П.П. После ще докладвам дали ми е пораснал мустак:Д

Редактирано от Теди
  • Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 10 часа, run. написа:

Славянски, това е просто анкета, не е Център Агитация и Пропаганда.

Не е само анкета, има и въпрос за дискусия.

И просто не знам как Ти можеш да казваш на друг човек дали да се ваксинира или не, след като не можеш да поемеш Отговорност за неговия живот, все пак това е друг човек, не си Ти.

Всеки си решава, но ако е зле информиран, аз бих могъл да допринеса нещо. Още повече цената е човешки живот и няма много по-висока цена.

И удар под кръста...Ти би ли се ваксинирал заради децата си?

С това ли? Е, как заради децата? Заради тях точно не бих. Те имат нужда от родители да ги отгледат, а не да остават сираци или да се грижат за инвалид. Не че имам деца...

ПристрАстен си, не си обективен, преценявай си мненията, моля...

Ние имаме история с теб и няма да се разберем. Но аз съм го приел и не ми е проблем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 2 часа, Bore написа:

Ми то тези, които агитират за ваксинацията, точно това правят. Вика, ти се боцни с нашия супер безопасен и научно обоснован елексир на живота, ама подпиши тук една декларацийка, че ако случаааайно ти стане нещо, да не носим отговорност. Само от това нещо на човек трябва да му светнат не една, ами поне 10 сигнални лампички. 

Те това го казват отвсякъде буквално - институции, медии, "експерти", милиардери, лекари, "звезди", има всякакви хора най-често с финансов интерес. Аз през живота си не помня такава мащабна и мощна агитация за нещо. И даже агитират за ваксиниране на младежите и децата, където рискът да починат от ковид е 0,001 % или по-малко, при предполагаема 90% защита от препарата, който още изпитват?! Къде е сметката? Прочее, дори тия деветдесет процента са изсмукани от пръстите най-малкото. Тъй че run. да си спести приказките за пристрастност.

10-55-11-214771558_3883197408470099_9039047500784759602_n.thumb.jpg.2e09b862b04bf1738592e613c218f910.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване