Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Ваксинирахте ли се?   

36 гласа

1. 1. Ваксинирахте ли се срещу covid-19?

• Не, няма смисъл, защото няма опасност.
    • Не, но възнамерявам да го направя.
    • Не, преболедувах и имам антитела.
    • Не, опасявам се, че ваксината може да ми навреди.
    • Да, с векторна ваксина.
    • Да, с РНК ваксина.
    • Не - по други причини.

Recommended Posts

Kalam Mekhar
преди 13 часа, Теди написа:

Причина е нулевия интерес заради пуснат слух, че ако се ваксинират, на мъжете ще им поникнат крила, а на жените мустаци. Айде със здраве!

Изобщо не е за това и всички го знаят. Дори тези, които пускат тези небивалици да прикрият истинската причина. Тези хора си чакат петдесетте лева, за да се ваксинират. Така са научени.  В крайна сметка, ще им платят и нещата ще потръгнат. Това е сигурно, независимо дали ще го обявят или не.

• Харесвам 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

И само една вметка към Ру за анкетата. Аз реално можех да избера повече от един верен отговор. Избрах може би най-точния, но и други нямаше да са неверни. Мисля, че го изкарах нещото, макар и да не съм се тествал, и още се възстановявам. А и доколкото чета, естественият имунитет е много по-добър и траен и антитела дори да нямаш след време, имаш клетъчен имунитет и при близък контакт с болен антителата се повишават драстично без да те хване. Има такива случаи при хора грижили се за болни роднини.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 12 часа, run. написа:

И удар под кръста...Ти би ли се ваксинирал заради децата си?

Може ли разяснение? Какво означава да се ваксинирам заради децата си? Благодаря! 

• Харесвам 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Много сте крайни, бря! Аз не съм се ваксинирал, но е по-скоро от "мързел". Мия си ръцете и внимавам с контактите. Не казвам, че няма да се ваксинирам, но засега не ми се е налагало, пък и предпочитам греяна ракия и чесън :) . Сега говорят за трета ваксина, ще изчакам още малко и накрая ще си ръгна 5 в едно, ако се наложи.

• Ха-ха 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди
преди 51 минути, Миленка® написа:

Може ли разяснение? Какво означава да се ваксинирам заради децата си? Благодаря! 

Не може :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.
преди 58 минути, Миленка® написа:

Имах предвид нещо прозаично и реално случващо се на доста българи това лято. Децата ти живеят и работят в чужбина, както всяка година ще прекарат част от отпуската си тук, но за да се случи това поставят като условие  именно ваксиниране... За да видиш децата и внуците какъв е избора... :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

@run., ако правилно разбирам, децата ми живеят в чужбина и ми казват, ако аз не съм ваксинирана, няма да дойдат в дома ми? Хахах, б@аси вица, много ми хареса!

Моите деца никога няма да ми поставят условие. Съчувствам на хората, които имат тази чуденка. 

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Eй тук една статия с 18 причини човек да се въздържи от ваксиниране. За мен са резонни:

18 Reasons I Won’t Be Getting a COVID Vaccine

Материалът е от април тази година. Сигурно може да се добавят и още доводи месеци по-късно, с набирането на повече данни от клиничното изпитване.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.
преди 9 минути, Миленка® написа:

@run., ако правилно разбирам, децата ми живеят в чужбина и ми казват, ако аз не съм ваксинирана, няма да дойдат в дома ми? Хахах, б@аси вица, много ми хареса!

Моите деца никога няма да ми поставят условие. Съчувствам на хората, които имат тази чуденка. 

И аз им съчувствам, но средата на живот променя мисленето с годините... Виждаш какво става...заведения и персонал, ваксинирани... за ваксинираните...сертификати...разделяне на хората на със и без...накъде вървим...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Да, виждам какво става, светът изтрещя от някакъв тъп вирус. 

@Теди, закриха и "пункта" за ваксиниране, който беше на паркинга на мавзолея. Пунктът представляваше гнусен автобус - вик на модерното здравеопазване. Предполагам работещите и живеещите в центъра също сме се притеснявали от поникване на мустаци и криле и затова го закриха за по-малко от седмица. 

• Ха-ха 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Миленка със сигурност е повече воин от хората, които умират от страх преди да умрат от вируса. Другото е, че ако децата се притесняват за себе си, нека те да се защитят - не разбирам защо аз трябва да се ваксинирам, за да пазя някой друг (все едно ваксинираните не се разболяват)? Той/тя да си се ваксинира. Но даже по-добре да преболедува успешно.

Другото, което ми прави впечатление, е колко гореща стана темата - толкова публикации за ден в друга тема не помня да е имало. Админите да внимават да не дойде някой служител на ДАНС и да им държи сметка за мнения несъгласувани със Световната Здравна Организация :)

• Ха-ха 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov

Админите да внимават също така и да не дойдат Свидетели на Йехова, Амиши или Мормони , които тутакси ще анатемосат привържениците на ваксини 

• Ха-ха 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 59 минути, Ch Petrov написа:

Админите да внимават също така и да не дойдат Свидетели на Йехова, Амиши или Мормони , които тутакси ще анатемосат привържениците на ваксини.

Стана ми интересно. Честно казано не очаквах религиозни култове като мормони и йеховисти да са против ваксините. Рекох да проверя:

https://www.sltrib.com/religion/2021/05/07/jana-riess-half-us-latter/

Study finds members believe in vaccinations in general, and they trust their church leaders to do the right thing. Yet LDS authorities have been urging them to get the shot, and 50% don’t want to.

Значи и там лидерите агитират за ваксини. Йеховистите не виждам да говорят против. Амишите са друга бира и едва ли ще се ваксинират, но те не се и месят в чуждия живот. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Мани чужбина, аз имам много близки приятели в България, които не са виждали баща си, живееш в близък град, и съответно той не е виждал внучките си от началото на пандемията, от страх. Сега последно им казал, ако искат да се видят някога, да се ваксинират.

• Тъжно 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Веднъж се мре, но може хиляди пъти да се изпонаосереш! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Мани. Страхът голяма сила. Не знае какво иска човекът... Ако знаеше, може би щеше да види, че се е вкарал в задънена улица. Как са ходели на фронта едно време?

Другото е, че страхът е нездравословен сам по себе си. Срива имунитета. То страх може да има, но трябва и смелост.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

:D Едно е страх, друго е здрав разум...пък за фронта, не знам дали си ходил даже и в казарма... и няма как да знаеш какво иска човекът, защото не си на неговото място. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivanina
преди 7 часа, run. написа:

:D Едно е страх, друго е здрав разум...пък за фронта, не знам дали си ходил даже и в казарма... и няма как да знаеш какво иска човекът, защото не си на неговото място. :)

Това, що-годе е така....

но никъде от многобройните ти писания в темата , свързани с обсъждане и осъждане на чуждото мнение, не видях изложена собствената ти позиция спрямо ваксинирането, та нали за това е и  анкетата.

Толкова ли смелост се иска, за да изложиш личното си становище по даден въпрос с две кратки думи и да продължиш напред,

без спам? :confused:

• Харесвам 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо 33

То баба ми, която е на 88, отказа ваксина и каза, че иска да си умре с рожденното днк. За останалите в семейството,  какво да говорим...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

И мойта баба на 81 отказва да се ваксинира и преди да сме говорили по темата. Не търпи и телевизора. А тя не е информиран човек, но усеща това-онова и е предпазлива.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване