Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Ваксинирахте ли се?   

36 гласа

1. 1. Ваксинирахте ли се срещу covid-19?

• Не, няма смисъл, защото няма опасност.
    • Не, но възнамерявам да го направя.
    • Не, преболедувах и имам антитела.
    • Не, опасявам се, че ваксината може да ми навреди.
    • Да, с векторна ваксина.
    • Да, с РНК ваксина.
    • Не - по други причини.

Recommended Posts

Ch Petrov

Най-пълноценно се живее като се спазват стриктно повелите на (пре)зрелия соц :

яж (ако може - с добри приятели),

пий (ако може - с добри приятели)

и си носИ новите дрехи. 

Ако не е 100% истина - не е и лъжа.

Редактирано от Ch Petrov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Мдам, бях чувал сръбска песничка за добермана: "Едем, серем, е*ем...". Начи още две-три правила и формулирахме смисъла на живота!

То не друго, но доберманът не пие ракия и не ще да се облича....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 12 часа, Абарис написа:

Може и да съм трaвмиран, да ми хлопа дъската но, много от "параноите" ни и информациите ни взеха да се материализират.

Нали знаете каква била разликата в последно време между конспиративната теория и реалността? Има-няма шест месеца :)

А тази Милена Димова може ли така с лека ръка да разпространява дезинформация, се питам аз? Безнаказано. Трима познати й били починали от ваксините в последните месеци. Че то смъртните случаи не бяха ли едно на триста хиляди или нещо подобно - в смисъл почти нищожен риск. И ако тя познава лично тримата починали, каква е вероятността това да е истина при около милион ваксинирани? Нищожна. 

Чак се чудя филантроп като Бил Гейтс, който вложи толкова ресурс да спасява човечеството, как не му писва от подобни подигравки с труда му? Няма ненаказано добро :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil
преди 10 часа, Абарис написа:

В този дебат ми направиха впечатление две изказвания: (23'16") Мангъров каза: всеки, който иска трябва да се ваксинира, което противоречи на заглавието и (23'49") Илиев каза: никой не задължава никого да се ваксинира, по скоро ни принуждават да се ваксинираме или да преболедуваме.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
преди 11 часа, Славянски написа:

А тази Милена Димова може ли така с лека ръка да разпространява дезинформация, се питам аз? Безнаказано. Трима познати й били починали от ваксините в последните месеци. Че то смъртните случаи не бяха ли едно на триста хиляди или нещо подобно - в смисъл почти нищожен риск. И ако тя познава лично тримата починали, каква е вероятността това да е истина при около милион ваксинирани? Нищожна. 

Може би не ти се е случвало пред теб някой да повръща кръв. Общо взето смислените изречения, които устно може да сглоби такъв човек, са 1-2. Не е по силите му да напише такъв дълъг и добре структуриран текст. Отделно че ако му се случва за пръв път е толкова плашещо, че сам отива в болница, не ходи по двора да бере домати.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

"Повръщане" на кръв може да се случи и при наличие на язви в хранопровода, не рядко срещано при хора с рефлукс. От личен опит те уверявам, не е толкова трагично и нищо не ти пречи да си береш доматите после. На въпросната лейди при гадене, може да й се е случило нещо такова, което й дава идеалната възможност да драматизира в социалните мрежи.  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис
преди 9 часа, Emil написа:

В този дебат ми направиха впечатление две изказвания: (23'16") Мангъров каза: всеки, който иска трябва да се ваксинира, което противоречи на заглавието и (23'49") Илиев каза: никой не задължава никого да се ваксинира, по скоро ни принуждават да се ваксинираме или да преболедуваме.

Лесно се впечатляваш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Преди 2-3 седмици се заразиха двама бивши колеги, неваксинирани, и бяха с много лоша кашлица.

В събота видях друг приятел, който се е карантинирал на село.

Миналата седмица се зарази една приятелка. Вече е по-добре, вкус и мирис се завръщат бавно, но е с постоянно тежко главоболие и без никакви сили. По нейните думи: "Нашият, без да искаме, експеримент показа, че един човек зарази шест други. А на ваксинираните нищо им няма".

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 20 минути, Любо Д написа:

...А на ваксинираните нищо им няма".

Любо Д, ако не ме лъже паметта, ти боледува миналата година, та ако да, в такъв случай си хем боледувал, хем ваксиниран :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Нищо не е ясно нито с вируса, нито с ваксините. Пълна каша. Който оцелее ще е оцелял и толкоз.

Колегата по стая от Узбекистан е вече месец болен и то след ваксиниране. Вчера говорих с него, изобщо не звучи добре. Няма сили да стои прав дори 15 минути, а казва, че в главата му е мъгла. Млад човек, малко над 30, без съпътстващи заболявания.

Ваксинацията в Узбекистан е с по 2 игли до момента / а казваха, че втора няма да поставят / и мнозинството от хората мислят, че това е краят.. тоест повече няма да се бодат. Не вярват на думите ми, че в Европа след ваксинация дават 180 дена валидност на паспорта. И след втората игла масово хората ни отсъстват по няколко дни заради проблеми със здравето. 

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 19 минути, Миленка® написа:

Любо Д, ако не ме лъже паметта, ти боледува миналата година, та ако да, в такъв случай си хем боледувал, хем ваксиниран :) 

Не съм боледувал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Явно съм се объркала.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо 33

Казаха ми за две жени от Плевен починали няколко дена след васинацията от тромбоза. Едната около 70, другата на 47 с две деца, не много големи. Познати на мои приятелки. 

И другата приятелка, дето брат й получил миокардит от ваксината, ами освен него и жена му го получила и ще пият бета блокери до живот. В България са си били с лекарствата като са дошли и са си ги пили. 

Е, то и от ваксината против полиомиелит в началото имаше много унищожени деца...

Познавам десетки ваксинирани, които минаха без или с поносими оплаквания. При всеки е индивидуално. 

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Абсурд да е от ваксината.

• Ха-ха 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
преди 3 часа, Димо 33 написа:

И другата приятелка, дето брат й получил миокардит от ваксината, ами освен него и жена му го получила и ще пият бета блокери до живот.

За бета блокерите до живот - миокардит значи възпаление на миокарда и ако досега са нямали проблеми със сърцето, е е много вероятно след острата фаза на възпалението да следва излекуване и лекарствата се спират след време. Предварително не може да се каже дали е за месеци, години или до живот.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо 33

А, аз не разбирам от кардиология, лекарите така са им казали. Но, предполагам има изменения и нарушения в работата на сърцето. 

Мога да питам. Тези случаи ги научих докато си говореха помежду си, на мен не ми е специална тема. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Малко "дезинформация" за ползите от ваксините, за който му се чете по темата от "една жена каза". Всъщност въпросът е по друг начин поставен, но отговорите са си отговори:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10158207967261135&id=80221381134&m_entstream_source=permalink

Близо 160 000 споделяния и десетки хиляди коментари. Как може!?

P.S. А, и ако четете, правете го бързо, защото до часове или дни всичко ще бъде изтрито от Фейсбук. Все пак дезинформацията трябва да се бори.

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Е, колко бързо се четат десетки хиляди коментари?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ами ще се чете избирателно и отгоре-отгоре. Всъщност въпросът е за неваксинирани роднини и познати, които са пострадали от ковид, но хората масово отговарят за пострадали ваксинирани.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване