Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Ваксинирахте ли се?   

42 гласа

1. 1. Ваксинирахте ли се срещу covid-19?

• Не, няма смисъл, защото няма опасност.
    • Не, но възнамерявам да го направя.
    • Не, преболедувах и имам антитела.
    • Не, опасявам се, че ваксината може да ми навреди.
    • Да, с векторна ваксина.
    • Да, с РНК ваксина.
    • Не - по други причини.

Recommended Posts

ivanina
преди 2 часа, Котарак без чизми написа:

Каква е твоята интерпретация?

Какви ще са щетите от вредните емисии отделени при  пожар  и как те ще се отразят върху здравето на хората по време на  пандемия.

Планетата Земя е дом на всички ни и хилядите километри се обхождат за секунди с днешните  технологии, така че всичко което се случва някъде, касае всяко едно разумно същество.

• Объркан 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivanina
преди 40 минути, Лозето ме наби! написа:

Моята интерпретация е, че Боби се е объркал нещо със стъкмистистиката. Смъртността наистина расте заради ковида и ще се учудя ако е само с толкова малко. Много хора си умряха защото от две години никой не ги е поглеждал.

PS Аз пък не съм ходил на бръснар / фризьор от началото на коронакризата. Като ми запречи някой кичур го клъцвам с ножицата / машинката, а като се обръсна всички цъкат: "Малей, к'ъв си хубавец!". Ама аз по рождение съм хубав, дори и умен! :D

За другото не знам, но те намирам за много истински и земен!:)

Липсва  ми иконка с цветенце.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Карамфил предлагам аз да влезе при емотиконите.

ПП. Днес слушах на живо преговорите за коалиция на тема "Здравеопазване".  Абарис, много си далеч от това, което начертаха да се случи. За жалост изпуснах началото, където са диплели ковид темата и сега ще наваксвам. Ето линк със записа: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1049107895865641&id=259982662533931&m_entstream_source=video_home&player_suborigin=feed&player_format=permalink&anchor_composer=false&ref=watch_permalink

• Ха-ха 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.
преди 8 часа, ivanina написа:

.... ами цитирай   думите ми с ирония, щом това ти доставя  удоволствие. Моето върхово изживяване е от друго естество и не смятам да го споделям с теб в неподходяща  тема.

Ако те  разяжда любопитството, последвай ме в доматената тема.:)

Би ли ми обяснила какво означава декада...

преди 8 часа, Боби Димитров написа:

Айде и аз да дам една "умряла" таблица, че на @run. тази ме учуди...

FB_IMG_1637268362296.jpg

Абе хора, това е проста статистика, отчита ненормалното повишение на брой починали спрямо друг период....независимо дали от ковид или не... Тези открояващи се 14 000 отгоре са пряко или непряко отражение на съществуването на този вирус... Според Абарис може и да се дължи на преяждане с палачинки...:lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivanina
преди 38 минути, run. написа:

Би ли ми обяснила какво означава декада...

1 десетилетие

Преди време четох много интересна статия за промените в човешкият организъм които настъпвали на всеки 10 години.

Съжалявам че не я запазих в папка любими.:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Днес изпращаме от този свят 25 годишна колежка от Узбекистан. Без здравословни проблеми до момента. Ваксинирана. Стомашен инфаркт. Безумно трудно ми е да приема случилото се.

Никога, никога преди при млади хора нямаха такива проблеми. 

• Тъжно 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Шефовете ви спят ли спокойно, че принудиха работниците да се ваксинират? 

• Тъжно 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Не знам Миленка, не знам.. Единствено възпитанието ме възпира да не псувам на глас... Бясна съм и БЕЗСИЛНА! Това е усещането.. Тотално безсилие.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

@Venetka не си безсилна. Имат интерес да се чувтваме безсилни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Безсилие е, @Venetka, когато някой прави опити да промени нещо, но не се получава. Но когато се подпомага системата, това е съучастие. Правителството било натискало - ние натискаме работниците, искат на детето сертификат - ще му купя сертификат ... Когато отстояваш принципите и възгледите си без да мамиш системата, няма да се чувстваш безсилна. Да, правя си тестове, за да ходя на обществени места, но не вървя срещу себе си.

• Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Да, и престъпник ме принуждават да стана. И аз ще купя на дъщеря ми сертификат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 9 минути, Venetka написа:

Да, и престъпник ме принуждават да стана. И аз ще купя на дъщеря ми сертификат.

Ами не, нямах предвид себе си, аз никога няма да си купя фалшив сертификат, нито за мен, нито за членове на семейство ми. Първо защото е против принципите ми и второ, защото така влизам в графата на ваксинираните и с това бих помогнала да бъде увеличен натискът върху хората, които не желаем да се ваксинираме.

Никой не те принуждава да вършиш измами, @Venetka

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Принуждават ме Миленка. Иначе дъщеря ми по 3 пъти седмично трябва да виси като сопол и да чака резултатите от тестовете си пред университетската лаборатория за да ходи на лекции. 

Безумието е пълно. 

Да не говорим, че след всеки така наречен PCR тест аз имам винаги проблеми с носа. Кървене поне два дена. Оня ден помолих служителката в лабораторията да бъде внимателна, че имам счупена преграда в носа. Все едно и казах да бъде безумно груба.. Едва не скочих да я душа след това. Определена част от човечеството му идва дюшеш тая пандемия и "грижите" в нея и си чешат крастата и величието като се пробват да издевателстват над другите. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Аз само веднъж си правих тест. Съвсем леко жената взе пробата, даже аз сам бих си бръкнал повече с келчката от колкото тя бръкна. Ако ми беше навряла клечката зверски, вероятно щях да реагирам пропорционално.

@Venetka другия път хващаш и извиваш ръката която те наранява, минимум.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!
преди 17 часа, Ру® написа:

Хората си бият по 23 дози ние от 2-3 се плашим ... ;-) 

https://www.novamakedonija.com.mk/kovid-19/globalno-19/словенец-за-пари-примил-23-дози-вакцина/

Преди няколко дни попаднах в компанията на 2,5 бивши миньори: единият се отказал на третата година, а другите надскочили пет. Всички са работили по комунистическо - с безплатно здравеопазване, уж истински грижи за здравето и голяма заплата (700лв чисти и днес не са малко в някои райони). Сега общото им е, че нямат зъби, имат десетки здравословни проблеми и пенсията + добавките не им стига за лечение.

Тъкмо ми казаха един виц: Когато чевек има воля за живот - цялата медицина е безсилна!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 3 часа, Venetka написа:

Принуждават ме Миленка...

Безумието е пълно. 

Да не говорим, че след всеки така наречен PCR тест аз имам винаги проблеми с носа. Кървене поне два дена. Оня ден помолих служителката в лабораторията да бъде внимателна, че имам счупена преграда в носа. Все едно и казах да бъде безумно груба.. 

Аз досега не съм се тествал и не възнамерявам да го правя, особено с това бъркане дълбоко в носа, което може да създаде проблеми. Поне двама лекари съм слушал да обясняват за възможни опасности от тази манипулация и колкото по-често се прави, толкова по-голям риск се натрупва. А има и други тестове, прочее, защо ми тестват здрави хора и измислиха термина "безсимптомно болни"?

Ето това е едно интервю на проф. Чалъков. Към единадесета минута почва да говори за тези тестове с бъркане в носа. Препоръчвам целия разговор.

Венетка, а жената в Узбекистан преди колко време е била ваксинирана?

Аз вчера разговарях с един приятел, който е голям привърженик на ваксините, и ми обяснява как всичките му ваксинирани познати нямали оплаквания. И не мисля, че лъже. Просто не са изтеглили късата клечка все още. Но нужно ли е всички да умрат или пострадат? В някои случаи проблемите настъпват след време. Но аз съм сигурен, че дозите не са еднакви, което и обяснява много повече нежелани реакции в някои партиди.

Той, разбира се, всички смъртни случаи и други усложнения ги отхвърля като антиваксърска дезинформация. Много редки били, нищожно малко и хората били виновни, че не се тествали обстойно преди ваксината да видят дали не е противопоказно (примерно за риск от тромбоза). Ама страничен ефект смърт е приемлив все още за "общото благо"...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Точно една приятелка ми сподели, че миналата година нейн близък е изтеглил късата клечка. Изнесъл се на село със семейството си и си правил пермакултурна градина, но миналата година се заразява с КОВИД и умира на 38.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Е, той не е теглил клечка в този смисъл. Просто го е застигнал "ковид". Там причините за смъртта не са еднозначни. И лечението си е важно. В някои случаи ненавременно или погрешно лечение може да доведе до смърт. Но на трийсет и нещо рисковете не са особено големи. Докато с ваксината дългосрочните са напълно неизпитани. Освен, че вече се знае, че след шест месеца имунитетът пада драстично. А краткосрочните никак не ми харесват. Щото не знаеш каква клечка ще изтеглиш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване