Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

zelen

Съвет за добра пречиствателна станция

Recommended Posts

zelen

Здравейте, може ли да ми препоръчате добра пречиствателна станция? Има много фирми, но не знам кои стават. Един познат ми препоръча BIO CLEANER.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Когато започнахме да търсим имот да си построим къща на село, значи ще да е било след 2010 година някъде, успоредно с това почнахме и проучване на цялостната система - строителство, инфраструктура, вода и тн. Тогава се бях закопал точно в Направи си сам форумите, където има доста теми за ЛПСОВ. Имаше една стара, сега опитах да я намеря, но не успях, може и да е заминала, беше над 20 страници, доста информация почерпих от този форум.

След това почнах да ходя директно по фирми и да гледам и да разпитвам. Накрая говорих с ВиК инжинер, който прави нашия ВиК проект. В крайна сметка, за спестя прекомерко дълъг отговор тук, ние избрахме немска на Graf. Мой приятел в същото село инсталира чешка на Bio Cleaner преди 3 години и също е доволен. Всяка има плюсове и минуси, всеки търговец ще ти каже, че всички други са пълен боклук и само тяхната не е пълен боклук, така че те съветвам да си опичаш акъла и да прецениш с разум.

Ако законът не те принуждава да инсталиташ ЛПСОВ (както е при нас) и не си против биологичните системи, аз бих предпочел да се мисли в посока суха компостна тоалетна + био пречистване на сива вода, но това си е отделна тема, по която може да разточим локума ако те вълнува.

Ето и нещо с по-подробна информация по темата, поне от нашия опит.

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
zelen

^ Какви са предимствата на GRAF спрямо BIO CLEANER? И двете са аеробни, без миризма и фекалка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil

 @zelen имаш ли ВК проект, в който да е предвидено инсталирането на ЛПСОВ?

@Боби Димитров какво правиш с водата от пречиствателната(ако не е тайна)? Мисля си, че ако ВиК са те задължили да монтираш ЛПСОВ, би трябвало да са ти предписали какво да правиш с водата от нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Към момента законодателството изисква или водоплътна изгребна яма, или ЛПСОВ, за нови строежи, от 2007 година мисля насам.

Пречистената вода се отвежда към попивен кладенец. Заустване в реки и дерета е възможно само с разрешително от Басейнова дирекция, които са доста опърничави. В моя случай имам инсталирана опция за събирането й, ако искам, както и дренирането й по пътя към попивния кладенец.

@zelen основното предимство е, че е немска, но също структурата й е по-проста, а отделно резервоарите са оребрени. В нашия случай предимство беше и това, че получихме отстъпка поради групова поръчка.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Юлиан

Здравейте,

Преди два дена си монтирах Словенска аеробна станция за мръсната вода.

Всичко ми излезна 4500 лв

 

Мога да кача и снимки

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo
Отговорено (Редактирано)

Наскоро видях, ето този сайт, да рекламират битови Пречиствателни Станции за Отходни Води (ПСОВ) или както те си ги именуват -- септични ями:

https://ecowalburg.bg/

Изглежда, че предлагат по-евтини решения от това, което видях при едно мое проучване преди около 3 години, от няколко други доставчика (но вече не помня подробностите).

Някой проверявал ли ги е, чувал ли е отзиви за тях?

 

преди 17 часа, Юлиан написа:

Мога да кача и снимки

Би било много добре, а освен снимките са полезни и други подробности, като обем, капацитет, принцип на действие на станцията, дали изисква консумативи да се купуват периодично и други подобни.

 

Редактирано от embedeo
Добавих коментар към предишен пост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Юлиан

Пречиствателят е за 4 до 6 човека и му се подава кислород през десет минути.Има въздушна помпа към него ,но няма таймер за време.Имат и по голями.

Мога да дам фирмата от която съм го купил.Купих го ноември.Сега не знам цените.Транспорт си уредих чрез платформа за превози и товари Спедитор  нет.Консуматив не се изисква, освен ако дълго време не се ползва се пуска по едно кубче телешки булъон един път седмично.

IMG_20230503_115538.jpg

IMG_20230503_115543.jpg

IMG_20230503_115547.jpg

IMG_20230503_115553.jpg

IMG_20230503_115557.jpg

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Бидоните ще издържат ли на напора на земята? Предвидени ли са за вкопаване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Юлиан

Сложил съм пластмасови палета които са стъпили на железния обков на палетата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Проблемът е странично, отделно, че дупката е добре да се напълни с речен филц (фина дренажна фракция). На подложен бетон ли са, или на някаква фракция? Надявам се, че няма да имаш проблеми! Преди 2 години вадихме от двора на комшия такъв IBC вкопан, сложил EPS отстрани, EPSът на мармалад, движението на почвата го натиснало и се спукал в основата някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Юлиан

има бетон при нас почвата е глинеста и не се движи само лятото се пука леко от сушатапокрива ги около 80 см почва 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване