Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Белутов

Подпорна стена от бетони блокове .

Recommended Posts

Белутов

Здравейте в началото на лятото се захванахме с изграждането на подпорна стена от бетонни блокчета.Харесахме блокчета намерихме фирма производител ,разбрахме се за цена и дадахме аванс.Да ама не започна се едно страшно чакане около месец днес ще дойдем ,в сряда ще дойдем в събота ще дойдем .Близо месец никой не дойде.Човека фирмаджия хвалеше майстор дета бил стращен с него работел показваше ми хубави огради.Накрая дойде но не с прехваления майстор а с трима души от ромски произход .За една седмица направиха нещо като кофраж .Сложиха желязото и от 3 дни ги няма.Предполагам ,за да продалжат ще искат още пари ,но аз вече мисля ,че тези хора няма да направят нищо хубаво.За пръв път виждам толкова не сериозна работа.Тук гледах хора които правят такива подпорни стени и огради.Може ли да ме насочите към някой !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

С майстори не мога да помогна, освен с някой друг съвет - С цигани работа да си нямаш и пари, никога напред.

Колко висока е подпорната стена и колко пръст ще подпира на височина? Ако няма по-широка основа, която да влиза навътре в мястото, от което ще подпира, не знам как ще стане. Също така, ако е циментови блокчета, веротяно ще трябва в тях да слагат железа и да се налива бетон през тях. Нещо като колони да се получи. Отгоре да се завърши с пояс. Като ако е много висока стената - няколко пояса.

Един кубик бетон с транспорта е около 100 лв. Да не излезе накрая, че е било по-евтино да се излее с бетон цялата подпорна стена, вместо да се купуват блокчета. Да се плаща на майстори да ги зидат, та пояси...

При всички случаи, когато се прави подпорна стена, трябва да се сметне. Не само от височината й, а и каква пръст ще има. Колко тежка, плътна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 5 часа, Белутов написа:

Тук гледах хора които правят такива подпорни стени и огради.Може ли да ме насочите към някой !

Е как да те насочи човек, като не си писал къде трябва да се изгражда подпорната стена? Ако си във Видин, няма как някой от Варна да препоръча фирма. 

Опасно е да се изгражда подобно съоръжение урболежката - аз бих се консултирала със специализирана фирма и не бих се доверила ей тъй на ГошУ и ПешУ, защото един ден тази подпорна стена може да се сгромоляса върху децата ми или върху гости. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

В разгара на сезона всички сериозни майстори са заети и да намериш свободен е мисия невъзможна. То и затова са пратили несериозници. Предвид че на подпорна стена едва ли се търси кой знае каква естетика, само трябва някой проектант с акъла си да направи сметките и проект, изграждането може да го прави всеки с две здрави ръце, отвес и нивелир. Малко се усложнява от това, че вече нещо е направено донякъде, но на място проектанта ще го прецени. Във връзка с написаното от Миленка е добре се предвиди ефективно отводняване на терена отгоре и подходяща растителност там - без големи корени, тъй като това са факторите, които лесно могат да компрометират дори добре изградена стена. Предполагам се досещате, че стената е добре да се вдигне и над нивото на терена, за да се намалят до минимум зимно-пролетните размразявания/замръзвания, които ще атакуват връзките между блокчетата. Присъединявам се към съвета за монолитна стена от бетон.

Предполагам, че щом си тръгнал по пътя със страшния майстор, закона си го таковал, разбираш ме нали, но правно това все пак си остава строеж по ЗУТ, за който е добре да спазиш законовата процедура, в по-късен момент ще оцениш ползите от това, ако стената граничи с чужд имот.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Майстори не мога да ти препоръчам, но нашите стенички са малки и си ги наредих сам, без подложка бетон, армировка и тн. На Реликс Вибро блокчетата. Пълни с чакъл без най-горните, където сложих пръст. Помисли дали да не го направиш сам. Като референция ми се ще да кажа, че аз не съм майстор. 40+ съм. До скоро нямах ни отвертка, ни клещи, ни чук. Предната седмица лях бетон. Та така то... не е сложно, даже не е и трудно, само е времеемко.

IMG_20201102_121745.jpg

@Гого по шопско бетонът е 120 лв кубика без транспорта. Помпата е 200, а на улей, поне 70.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Белутов
На 16.08.2021 г. at 14:57, Боби Димитров написа:

Майстори не мога да ти препоръчам, но нашите стенички са малки и си ги наредих сам, без подложка бетон, армировка и тн. На Реликс Вибро блокчетата. Пълни с чакъл без най-горните, където сложих пръст. Помисли дали да не го направиш сам. Като референция ми се ще да кажа, че аз не съм майстор. 40+ съм. До скоро нямах ни отвертка, ни клещи, ни чук. Предната седмица лях бетон. Та така то... не е сложно, даже не е и трудно, само е времеемко.

IMG_20201102_121745.jpg

@Гого по шопско бетонът е 120 лв кубика без транспорта. Помпата е 200, а на улей, поне 70.

Супер е станало ,точно такова нещо искам на височина 1.50м.Иначе майстори за София търся :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване