Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

jojkata2000

Краставици Южна наслада - Southern Delight F1

Recommended Posts

Panik
преди 1 час, Димо 33 написа:

При мен имат, но утре вечер мога да ги снимам. По- трудно тръгнаха и са по- хилави, но и на студено ги държах. Сега са на топло. 

Сравнението ми с Тейсти Грийн е при равни условия. Хубава почва, яко светлина по 12 часа на ден, 22 градуса. Не държа на снимка (на живо се вижда по-добре)...просто виж дали според тебе има нещо притеснително. Мерси :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Малко по-дребнички са, но са си ок

 

Южна наслада.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Бях сложил 5 броя, но от тях 3 изсъхнаха  и сега боднах нови 5бр.Тая година оранжерията ще остане без краставици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аз още не съм слагала краставиците, но в последните години и на село, и на вилата директно в земята слагам и краставици само навън, не и в оранжерия. На вилата защото нямахме оранжерия, а на село защото все нещо пустите краставици не вървяха вътре и се отказахме. @jojkata2000Ако искаш довечера ще видя колко семена имам от тая краставица и мога да ти пратя. Върти ми се в главата 10 семки. Ако е така, са ми много и мога да ги споделя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 8 минути, Venetka написа:

Аз още не съм слагала краставиците, но в последните години и на село, и на вилата директно в земята слагам и краставици само навън, не и в оранжерия. На вилата защото нямахме оранжерия, а на село защото все нещо пустите краставици не вървяха вътре и се отказахме. @jojkata2000Ако искаш довечера ще видя колко семена имам от тая краставица и мога да ти пратя. Върти ми се в главата 10 семки. Ако е така, са ми много и мога да ги споделя.

Благодаря ти за предложението, но имам още семки.Лошото е че ще се забавя с разсада ама това е положението...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аси

@Venetka ако все още имаш семки за споделяне съм насреща :blush:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Аси Добро утро Аси. Минавай моля на лични с адрес за получаване на семенцата. Има за споделяне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ето какви коренчета имат на 17 дни

IMG_20220325_095045.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 4 часа, alys написа:

Ето какви коренчета имат на 17 дни

IMG_20220325_095045.jpg

Как ги постигаш тия успехи?!? Мен нещо с краставиците хич ме няма.Боднал съм ги преди повече от месец и ме е срам да ги снимам.При каква температура ги отглеждаш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

@Димо 33  Абе сигурно е само внушение....но ето тия петънца ме притесняват. Също така листата са доста набръчкани (това се вижда и на снимката на @alys) спрямо другите краставици. Но...квот - таквоз! :)

IMG_20220325_101500.thumb.jpg.6c94783736bc812d512631791321fd6e.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Жожка, в торф Класман, фито лампи и темепература около 20-22 градуса. Когато има силно слънце, спирам лампите, че пък засенчват, като са надвесени над разсадната табла. Всички, които пикирах (май насадих е по-вярно) в парничето в оранжерията, са отгледани в табла с 45 гнезда, като домати, краставици и пипер бяха по 2 в гнездо. Пиперът не поникна на 100%, ама той е резервен. Над таблата този път сложих 3 лампи по 6 вата на около 15 см разстояние от върха на растенията. Отдолу е парното, та се наложи да изолирам с фибран, че ми се стори прекалено топло в един момент. Аз също съм изненадана от резултата, затова го показвам. :) 

@Panik, недостиг на някой елемент е, не мисля да се притеснявам. Къде-къде по-лошо изглеждащи листа имах на краставици, отглеждани вкъщи, но успях да откъсна 2-3 корнишонки, те си цъфтяха, долните листа бяха ужасни, горните бяха приемливи. Бубунките, ако някъде има такива по листата, са от много силен растеж на моменти.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 6 минути, alys написа:

Жожка, в торф Класман, фито лампи и темепература около 20-22 градуса. Когато има силно слънце, спирам лампите, че пък засенчват, като са надвесени над разсадната табла. Всички, които пикирах (май насадих е по-вярно) в парничето в оранжерията, са отгледани в табла с 45 гнезда, като домати, краставици и пипер бяха по 2 в гнездо. Пиперът не поникна на 100%, ама той е резервен. Над таблата този път сложих 3 лампи по 6 вата на около 15 см разстояние от върха на растенията. Отдолу е парното, та се наложи да изолирам с фибран, че ми се стори прекалено топло в един момент. Аз също съм изненадана от резултата, затова го показвам. :) 

@Panik, недостиг на някой елемент е, не мисля да се притеснявам. Къде-къде по-лошо изглеждащи листа имах на краставици, отглеждани вкъщи, но успях да откъсна 2-3 корнишонки, те си цъфтяха, долните листа бяха ужасни, горните бяха приемливи. Бубунките, ако някъде има такива по листата, са от много силен растеж на моменти.

Мойте пък (кат ще се фукаме ;) ) са на 15 дена.  Корените не съм проверявал. Торфена смес + чкч + перлит. Три пури луминесцентни по 36 вата (общо 10000 лумена) върху 12 кофички на 10см отгоре по 12 часа на ден. Много хубави тъмнозелени листа (Тейсти грийна са 2 пъти колкот тез на снимката). Не мисля че е недостиг на някой елемент или силен растеж защото тейсти грийна са на абсолютно същите условия и нямат нито петна, нито са им накъдрени листата. Но рано или късно ще се разбере...може да е сортова особенност :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Ето актуална снимка. Според мен, този сорт не понася ниски температури. Но може и от друго да е...

 

20220325_201856.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Тия жълти точици по листата какво да ги правя, че нещо май нещата не отиват на добре.До сега съм ги пръскал два пъти с нийм,йод и мляко, но няма оправяне.Листата продължават да стават на точки и жълтеят.За съжаление преди да ги снимам откъснах и изхвърлих по-долните листа, които бяха ужасно зле.

20220609_082734.jpg

20220609_082741.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Хубави бяха краставичките, обаче семчиците свършиха... охлювите изядоха повечето, останали са ми 2 стръка и се чудя дали като (ако) родят да не събера семена.  Някой дали е пробвал да събира и да сее? (Знам, че е хибрид и че не се прави така, ама все пак... може пък да се е получило нещо добро.)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Давали са ми семена, събрани от Южна наслада, но нищо не се получи, в смисъл, че не бяха хубави краставички и не родиха добре. Аз и от оригинала не съм доволна, така че се ориентирах към други краставици. Да не ви държа в напрежение, харесала съм, така наречените, бистришки краставички и хибрид Тести Грийн. Още тази година видях, че бистришките краставички са се опрашили, но това което късам до момента, е вкусно. Ще проследя дали ще е така до края на сезона и дали ще раждат така добре, както и миналата година.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Тъкмо ги обрах. Не са южна наслада. Пиша защото се учудвам. Не съм ги култучил а се отрупаха. Възможно е и заради това че за първи път слагам в оранжерията и там да се чувстват по-добре?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване