Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Petar Kirov

Семена за домати

Recommended Posts

Petar Kirov

Здравейте. Предполагам, че съм в правилния подфорум, но не знам дали съм в правилното време да търся семена на домати. И тази година получените домати от хибридни сортове ме разочароваха откъм вкус и реших да ги заменя със стари директни. След доста търсене посъбрах малко семенца от фейсбук групи и от друг форум, но имам интерес към още 3 сорта, които научих от този форим и които искам да опитам, а това са Радуилски, Пожаревски и Яша Югославски... Понеже за момента аз няма какво да предложа за замяна, а уважавам труда на хората, искам да си купя по някоя семка от изброените домати. Ако някой продава, да ми пише съобщение. Хубав ден желая! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Тази година Яша и Пожаревският се представиха плачевно.  Редом с тях и други сортове останаха ниски и хилави. Имам предвид сортове, които друга година са били супер - и родливи, и високи, и с нормално дебело стъбло. Може би причината е друга, не е заради самия сорт. Имам семена и за трите сорта. Само да попитам - колко ще спечеля от продажбата на няколко семенца (една каруца пари :wink: )?

 

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov

То от семена не знам как се забогатява, но не става въпрос за това. Някой си е играл да засее, после да засади, да гледа растението....труд си е....пък и разход да отиде до куриер и т.н., за това и писах да ми продаде :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ако ще плаща в зимбабвийски долари, може и да е една каруца ;) То транспортът на каруцата би бил по-скъп от съдържанието!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Всъщност трудът е да извадиш семената, да ги оставиш да ферментират, да ги промиеш, да ги изсушиш, да ги разпределиш в надписани пликчета, и да ги изпратиш. И, когато тези действия ги направиш много пъти, меко казано, се демотивираш да продължиш. Но знам какво означава човек да иска да опита нови сортове домати. Напоследък давам по пет семена от сорт. Така е, защото при мен узряват принудително и ми е проблем отделянето на семена от зрели домати. Дай адрес на лични и в удобен момент ще изпратя. Може да опитам през Еконтомата, който е в Драгоман. Надявам се, че не е спешно.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

@Petar Kirov, а с кои сортове се сдоби?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Не бързайте с размяната/искането на семена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 1 час, alys написа:

@Petar Kirov, а с кои сортове се сдоби?

Дружба, Шопски, Червено сърце Лесново, Бай Хасан, Влахова, Петьо Варна. Някои нямат наименования, един жълт едър - жената каза, че баща и навремето го е гледал, един по дребен - на растението имаше 68 домата, но е нещо като едро чери и още няколко, които съм кръстил на хората, които са ми ги дали, като всичките са гледани със събирано семе от години. От Русия - Жаркие Угли, Брутус, Уголек.....За това се сещам в момента :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Преди края на март не влизам в настроение за семена на домати аз :lol:

Обикновено използвам пролетната ни среща да подменя или добавя нещо.

А ти къде обитаваш, Петре?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 53 минути, Боби Димитров написа:

Преди края на март не влизам в настроение за семена на домати аз :lol:

Обикновено използвам пролетната ни среща да подменя или добавя нещо.

А ти къде обитаваш, Петре?

Хубаво нещо са форумните срещи, но в момента ми е малко проблем такова пътуване. Имам един разбойник  на 1 г и 10 м, и няма да изтрае прехода от Силистра до София....то на море отиваме с почивки, а е само на 140 км :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Хммм, Силистра.

Така кажи бе човек. Оня ден си натаманих семената в пликчета с надписи и отидоха в кутията с ценности. Другата седмица хващам към Тутраканско, ще свирна на лични и ще ти дам от това, което имам събрано.

Яша Югославски го загубих, Алис ми беше дала няколко семки миналата година, ама тая година само 1 такъв корен имахме и го загубих. Тоест забравих да събера семена..

Радуилски и Пожаревски нямам, ама има други съкровища. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov

Намерени, благодарение на alys :) Научих доста от този форум и нямам търпение да дойде пролетта, да заложа новите семена и да експериментирам с различни и нови за мен методи на отглеждане. На някои участници може да съм им досадил с въпроси, за което моля да ме извинят. За догодина съм готов семена, лед лампи, духалки, терморегулатори :) Само живот и здраве да има.

п.п. Извиних се на хората, на които съм досаждал с въпроси, но те да не се успокояват, че няма да питам повече :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

В понеделник ще водя мама на заболекар в Силистра. @Petar KirovЩе свирна в неделя да видим къде мога да ти дам семена. Не съм ги забравила, с мен са.. Нося си ги като съкровища..в дисагите.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване