Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

rstanchev

Как да поддържам през зимата?

Recommended Posts

rstanchev

Здравейте.

 

Имам един храст през къщата, за съжаление дори не мога да намеря как се казва. Чудех се за някакви идеи как мога да поддържам през зимата? Струва ми се, че ще трябва да го вържа цялот, че не не знам вятъра и снега (евентуално ако има) какво ще го направят. Но дори има нежду от нещо друго, да го "завия" по някакъв начин? Слагам 2 снимки, ще съм благодарен на всякаква помощ :)

2BC67FB4-2FD4-4867-9F56-934B4C7ED1BA.jpeg

712D33F8-EF16-462F-A5B9-CE1EF1E794A4.jpeg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Предишната зима завиван ли е или я изкара в този вид? Според мен най-културното е изграждане на купол с твърдо скеле и найлон, подобно на оранжерия. Така съм виждал да правят в градината в Балчик.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
rstanchev
преди 40 минути, Котарак без чизми написа:

Предишната зима завиван ли е или я изкара в този вид? Според мен най-културното е изграждане на купол с твърдо скеле и найлон, подобно на оранжерия. Така съм виждал да правят в градината в Балчик.

Ами всъщност не знам. Купихме къщата това лято и градинката е малко "заварена" :D все пак благодаря за коментара, със сигурност ми е полезен 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

https://gardenant.com/products/miscanthus-sinensis-red-chief

Мискантус е, ама дали е точно посочения вид не съм сигурна. 

Студоустойчив е. Нищо му няма. Рано напролет изрежи на около педя от земята надземната част и готово. Той отново ще изкара. Особено торене не изисква, ама ще му хареса шепа комплексна тор около корена пролетта / при над 10 градуса среднодневни температури /.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
rstanchev
На 1.11.2021 г. at 9:14, Venetka написа:

https://gardenant.com/products/miscanthus-sinensis-red-chief

Мискантус е, ама дали е точно посочения вид не съм сигурна. 

Студоустойчив е. Нищо му няма. Рано напролет изрежи на около педя от земята надземната част и готово. Той отново ще изкара. Особено торене не изисква, ама ще му хареса шепа комплексна тор около корена пролетта / при над 10 градуса среднодневни температури /.

 

Супер! Благодаря много! :) Засега само го привързах на снопове, защото ми казах, че иначе през зимата вятъра ще го разпръска по цялата улица :D Пролетта ще го изрежа малко и да видим какво ще стане 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване