Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Астрала

Ябълки Фуджи

Recommended Posts

Астрала

Онзи ден, ми донесоха ябълки Фуджи от частна градина. Описаха ги като мерцедеса на ябълките, честно казано бяха наистина вкусни, но повечето ябълки бяха леко кафяви с петна,  леко са започнали да гният. Та мисълта ми е, могат ли да се отглеждат заедно с други сортове без много пръскане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Фуджи съм насадил, въпреки че не го считам за стар сорт. Още не е плододавало дръвчето, но върви добре. Ето какво пише за него:

Ябълката "Фуджи" е сорт ябълка, разработен от производители в изследователската станция "Тохоку" (農林省園芸試験場東北支場) във Фуджисаки, Аомори, Япония, в края на 30-те години на миналия век и пуснат на пазара през 1962 г. Възниква като кръстоска между два американски сорта ябълки - "Червена превъзходна" и старата ябълка "Вирджиния Ролс Джанет" (понякога цитирана като "Ролс Дженет"). Според уебсайта на Асоциацията на ябълките в САЩ това е един от трите най-популярни ябълкови сорта в САЩ. Името му произлиза от първата част на града, в който е разработен: Фуджисаки.

• Мерси 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

Потърсих повече информация за сорта, оказа се, че има много разновидности на Фуджи. Някои от клоновете са по-податливи на болести, други не толкова.

https://blogs.cornell.edu/applevarietydatabase/disease-susceptibility-of-common-apples/

Линка, по-горе може да се види. 

https://blogs.cornell.edu/applevarietydatabase/cultivar-disease-profile/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil

Имам едно дърво на около 8 години. Тази година даде обилно плод за пръв път. Не са полагани особени грижи освен малко тор, подрязване(непрофесионално), без пръскане. Като резултат: плодът е дребен, стегнат, много сладък и издържа дълго. Няма много общо с това което се продава, внесено от Италия, като големина, сочност и вкус (може би трябва да се прорежда и полива). Болести много: струпясване, червени петна, въпросните сажди. Като обобщение: за това което имам, в моите условия, трябват много грижи за да заприлича на "мерцеседес".

• Харесвам 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване