Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Миленка®

търся билката "Дебела мара"

Recommended Posts

Миленка®

Моля, ако някой може да ми даде 5-10 резника от билката "Дебела Мара". Нямам идея какво мога да предложа в замяна... Благодаря!

1148239550_.jpg.12dc14025d2be82fbb1d911f71c95bea.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кр.Николов

За кога ти трябват?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 1 час, Кр.Николов написа:

За кога ти трябват?

Закогато е удобно на този, който ще ми ги даде. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

Предполагам с лекарствена цел....не за размножаване (не мисля че може с резници). Мойте май ги изрязах (замръзнали), но ако не намериш до петък подсети ме да погледна на вилата. 

 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Дебела Мара, като всеки кактус / сукулент, се размножава доста лесно от обособено стъбълце (при кактусите - само част от стъблото). В случая обаче подозирам, че под "резник" се разбира част от цветоноса - нЕма начин!

Потърсих картинки за Дебела Мара - мии на к'во ли не се нагледах! Откакто Сулю и Пулю придобиха неограничен достъп до интернет мнооого държат да го замърсят с беспорната си "компетентност" по всеки въпрос - в селската кръчма щяха да си изядат боя.

Аз имам бордюри от Тлъстига (само по нашенско така наричат и Тученицата), търсенето на Дебела Мара ме препрати при нея и... да видите още камара глупости!

Но щом става дума за билка човек трябва да е поне 98% сигурен, а не, че една жена му казала...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Добре, @Лозето ме наби!, ще конкретизирам какво търся. Търся стъбла с листа от билката от снимката. Като ги сложа във вода, ще ги съхраня по-дълго време, за да ги използвам по-дълго време. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 14 минути, Миленка® написа:

Добре, @Лозето ме наби!, ще конкретизирам какво търся. Търся стъбла с листа от билката от снимката. Като ги сложа във вода, ще ги съхраня по-дълго време, за да ги използвам по-дълго време. 

С туфичка се размножава.Мога да ти откъсна туфичка. Вече изсъхнали са цветята,а и стъблата се загубили тугора си. Стърчат пръчките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 34 минути, алина написа:

Мога да ти откъсна туфичка. Вече изсъхнали са цветята,а и стъблата се загубили тугора си. Стърчат пръчките.

Благодаря, в такъв случай спирам да търся, на мен са ми нужни свежи листа. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 11 часа, Миленка® написа:

Благодаря, в такъв случай спирам да търся, на мен са ми нужни свежи листа. Благодаря!

Милинка, но в южните   части на България още е топло и сигурно Дебелата Мара още е свежа. Питай тези, които живеят до Пловдив и по на юг.   В отличие от Дебелата Мара дебелец, който също имам, цяла зима е свеж и може да се ползва  за народни средства.

https://www.bgfermer.bg/Article/9167512

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

На село трябва да имам в саксия и утре ще ходя. Ако искаш, ще ти донеса свежа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Моето май е Голяма тлъстига - Sedum maximum , защото цъфти бяло-жълто. Пише, че има сходни лечебни свойства, но знае ли човек.

Ако си засадиш в саксия на топло и слънчево място ще си береш и през зимата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване