Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

y.georgiev

Съвет за софийския район

Recommended Posts

y.georgiev

Здравейте,

Искам да засадя няколко плодни дръвчета. Може ли да ми препоръчате разсадник в софийския район? Искам "материала"  по възможност да е развиван в моята околност и да бъде от адаптирали се сортове.

Също така,  може ли да ми препоръчате храсти, за засаждане под дървета, но плодовете да са по-едри от къпини и малини?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз ползвам разсадника на моя приятелка, Ели Витанова, казва се Комосс фирмата, близо до Дупница е, под планината. Доста е сходен климата с този при нас в Хераково като темп, време на първа/последна слана и тн.

За храстите... ПОД дървета ще е сложно докато дървото не стане поне едно 5-6 метра високо и си махнал ниските клони и отделно слагаш храста южно от ствола. Аз съм започнал да слагам касис МЕЖДУ дърветата, но също така самите дървета ще ги държа ниски с резитби - не джуджета, но не и по 10 метра ябълки и тн!

Нямам актуална снимка от близо, но може би тук ще можеш да различиш зад палетата дръвче-храсти-дръвче-храсти и тн:

https://photos.google.com/share/AF1QipM0YZ3echNIt9AEwgpDxrFirKuTsd_VPHKQQyNIv_zwVMl9GArOAUn2xAcQQgw5Xw/photo/AF1QipM3iY-8f3yj1HPzs2bddda5WTYG5IHP3DqSGnXF?key=YzRTRHptVEZhLUQyNmc4NGxkRHBYRGtoN0N6VG5R

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
y.georgiev

Мерси съседе ;) Ще видя какво предлагат. Гледам, имаш снимки с оборска тор, от къде в района си я взел? Искам да застеля/облагородя около 600-700 квадрата

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Не ползвам оборска тор към момента. Иначе можеш да вземеш от комшиите ни, овча и кравешка микс, има насипана и на полето полу-угнила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov
На 6.10.2022 г. at 14:41, Боби Димитров написа:

Аз ползвам разсадника на моя приятелка, Ели Витанова, казва се Комосс фирмата, близо до Дупница е, под планината. Доста е сходен климата с този при нас в Хераково като темп, време на първа/последна слана и тн.

За храстите... ПОД дървета ще е сложно докато дървото не стане поне едно 5-6 метра високо и си махнал ниските клони и отделно слагаш храста южно от ствола. Аз съм започнал да слагам касис МЕЖДУ дърветата, но също така самите дървета ще ги държа ниски с резитби - не джуджета, но не и по 10 метра ябълки и тн!

Нямам актуална снимка от близо, но може би тук ще можеш да различиш зад палетата дръвче-храсти-дръвче-храсти и тн:

https://photos.google.com/share/AF1QipM0YZ3echNIt9AEwgpDxrFirKuTsd_VPHKQQyNIv_zwVMl9GArOAUn2xAcQQgw5Xw/photo/AF1QipM3iY-8f3yj1HPzs2bddda5WTYG5IHP3DqSGnXF?key=YzRTRHptVEZhLUQyNmc4NGxkRHBYRGtoN0N6VG5R

Здравей,

Дали от София се взимат фиданките или трябва да се ходи до Дупница?

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

За съжаление през миналата година разсадникът й затвори :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov
преди 28 минути, Боби Димитров написа:

За съжаление през миналата година разсадникът й затвори :(

Благодаря,

Значи ще се възползвам от  разсадник "Атанасови", с. Морава, общ. Свищов, по положителен отзив на Славянски от темата за разсадници.  

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване