Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Кога мога да почна да ашладисвам?

Recommended Posts

Боби Димитров

Тема, подкарана от въпрос на @Ру® в седянката:

Цитат

Има ли някаква ясна теория - кога може да се ашладисва (с ножица за ашладисване) (примерно калемът да е още в покой, а в подложката тъкмо да започва сокодвижението или пък обратно) или всичко е въпрос на интуиция и проба-грешка?

 

Моят отговор от седянката:

ТЕОРИЯТА е, че няма значение кога ще направиш присадката, ако са в покой нещата. В групата на Христо ще видиш хора от декември почват и успяват. Говорим за подобрена копулация. Идеята е, че дали калемът ще седи на майчинското дърво или на новото, все тая, демек условията са еднакви за еднакво време.

Но моят опит показва, че колкото по-късно направя присадките, толкова по-добре се хващат. Проблемът на този подход е единствено калемите да не са тръгнали особено, но тъй като съм на място, мога да си подбера момента точно. Този момент обикновено е точно преди да почнат да зеленеят пъпките на дивите джанки, обикновено 1-2 седмици.

Според мен ранното присаждане, примерно февруари, иска перфектна техника и да не остава нищо неповито и незамазано, защото ми се струва, че отрезът мръзне/съхне, не самия калем, а отреза. Моята техника е далеч от перфектна, макар да се подобрявам.

Миналата пролет направих 2 присадки една до друга с еднакви калеми на еднакво дърво с еднаква техника, размери и тн. Ранната, някъде покрай резитбата средата на февруари. Късната, точно преди срещата, началото на април - таман беше цъфнала кайсията, а джанките диви подкараха на 6-9 април. Ранната изсъхна, късната в момента е 1 метър клон с 2 резитби летни...

Имам и ранни успешни, но процентно са много по-малко. Когато карах масово вишните по оградата, дали не бяха над 20 черешови калема, само 2-3 се хванаха. А втория рунд след месец, всичко се хвана.

Това може и да е някакъв личен bias защото принципно смятам, че в градинарството много и излишно се бърза, хората не могат да проявят грам търпение. Но поне при мен така се получават нещата, като им е времето. (най-добрите ни години на зеленчук са били, когато все ще се намери някой да ме разубеди, че вече е прекалено късно за всичко, а то си е баш точно време)

А и както Славян спомена, много по-приятно се работи в хубаво време, вместо при -10 на сянка и сняг и бръснещ вятър!

  • Харесвам 2
  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 1 час, Боби Димитров написа:

Идеята е, че дали калемът ще седи на майчинското дърво или на новото, все тая, демек условията са еднакви за еднакво време.

Според мен това важи за районите, където температурата не пада да речем под -5 градуса, защото едно 3-мм клонче на тази температура отрязано на вятъра, увито или не, няма как да удържи.
И това е главната причина за по-голямата успеваемост на късните присадки. Колкото е по-голяма и разликата в развитието между калема и основата в полза на второто, толкова и по-буен е растежа през първата година, т.е. идеално ще е да присадите материал от смолянско в пловдив някъде началото на март. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

аз лично не започвам по-рано от края март защото съхне калема сега е момента за събиране на калеми - събирайте и се заредете с търпение - за къде бързате ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Времето е проблем и при мен. До третата седмица на Април имам отрицателни температури и след това за кратко време става горещо. Не знам, дали ще мога да хвана прозорец с подходящо време между студовете и разлистването. Имам две смокини, които са ми в повече, като сорт и мисля да се опитам да прихвана на тях калеми от друг сорт. Другата алтернатива е унищожаване, но ми е жал да съсипвам корен на 5-6 години при това на обилно раждащо дръвче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
LyubS

За теорията на практика:  Защо трябва да са "в покой нещата"?  Кои са "нещата"?
Някои видове направо си изискват "будна" подложка, напр. райска ябълка. Орех - нощна температура над 10С - също будна подложка. (колкото по-тепературно-чувствителен е вида - толкова по-добре реагира на по-будна подложка, като общо правило, но разбира се, има изключения)

Едни от най-сполучливите присадки, независимо от вида, са на "будна" пъпка (и подложка), когато е активния вегетативен растеж - средата на пролетта и има най-оптимални температура и влага, както за техническите манипулации по присаждането, така и за прихващането и развитието на присадката.

За зимните присадки, когато са в покой повечето "неща", изместването на сезоните последните години премести и най-ниските зимни темп. често през м.март. това е фатално за преживяването и захващането на много ново-поставени калеми, и нови присадки. 
За присаждането през декември, има 1 техническа подробност: прави се и се оставят растенията на закрито.
 

  • Харесвам 5
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Мда, важни уточнения, за които благодаря! Контекстът на Румбата обаче е за зимно ашладисване при него с ножицата му (омега) на плодни в покой. Там не върви под кора, на пъпка, на прозорче, хеле па орех :) Затова и тъй то написах в чата!

За ниските температури, според Христо Ашламинатора, не пречело толкова - а при него е и по-студено. Но поне според мен не е оптимално, затова и не бързам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stanimir

Как съхранявате калемите отрязани сега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 11 минути, Stanimir написа:

Как съхранявате калемите отрязани сега?

 В найлонов плик в хладилник или в найлонов плик в мазе. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз ги държа в мазе в кофа с пясък, в последните 3 години не съм имал проблем. Пробвах в хладилника, но мухлясаха много злобно :(

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

И аз ги държа на студено в саксия или кофа с влажен пясък като ги заравям повече от половината. В някои случаи ако са много дълги не успявам толкова да ги заровя. Иначе Орешков съветваше някъде на двора на сенчесто място, да кажем северна страна, където се заравят легнали в пясък на 2/3 от дължината и отгоре се слага някоя каменна плоча или керемиди. Трябва да се гледа пясъкът да не изсъхне в един момент (този в саксиите).

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ако сте виждали Христо Ашламинатора как носи неговите калеми, всичко е в багажника на пасата в кофи от мазилка с малко вода на дъното 2 пръста. Това седи със седмици/месеци докато текат обученията му из цялата страна. Тъй че не мисля, че калемът е дотам притеснен. Дори бих допуснал, че просто топнат край във фитобалсам ще му е стига за месец навън да си седи.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

аз лично в хладилник увити в няколко плика или също добре се получава в плик със цип закопчаване 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

За пореден път опитах да присаждам върху лоза. До сега без успех! На 06.03 отново опитах и от няколко присадки една взе че се разви. Калем от Елица/безсемков сорт/ върху стара лоза - сорт десертен неизвестен. Бял сорт върху червен дали ще създаде проблем . Нямам опит и затова питам ? Капката проблем ли е,трябва ли да замажа челото за да не се губи сокът. 

IMG_20230424_103255.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Браво! И аз опитвам 2-3г - не ми се получава засега Според мен замажи - сока е ценен и трябва да не капе извън растението.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Лоза съм имал успех аз само със зелено на зелено ашладисване и става доста лесно в моя опит, а якото е, че не чакаш, а директно се изстрелва :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza
На 24.04.2023 г. at 14:23, Боби Димитров написа:

Лоза съм имал успех аз само със зелено на зелено ашладисване и става доста лесно в моя опит, а якото е, че не чакаш, а директно се изстрелва :)

Сподели опит,ако може! Кой месец и каква е технологията, ножица тип "омега" ли ползваш и с какво привързваш присаденото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

На разцеп в края на юни (макар че при теб е топло и може и по-рано вероятно, стига да има оформени добри филизи с пъпки)!

Иначе добре е обяснено от бай Христо, а и от бай Цецо :)

 

 

 

 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване