Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Мирослав Янков

Котки по парника!

Recommended Posts

Мирослав Янков

Здравейте и честит празник на всички дами във форума :) 
 

С какво мога да напръскам парника така, че котките да не се катерят по него. Не искам да е нещо което ще ги прогони от двора а само от парника. Понеже котките са си наши :)

EB421BF2-463C-4C23-A194-F8D43F12469F.jpeg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
РозмариН

Добре дошъл!

Тези любими вредители ги гоним с етерични масла. Аромати на цитрус - цитронела, мандарина, грейпфрут, портокал, лимон. Чела съм и за чаено дърво (също лавандула), но понеже ползвам няколко от изброените поотделно и заедно, не мога да преценя дали и чаеното дърво върши работа. (борбата със съседския котарак за територия е безмилостно жестока и ароматна!:angry: Нашият е кастриран аристократ и не се занимава с пикливи простаци, затова на мен се пада тази чест!:rage:) Та,  пробвай с разтвор вода и няколко капки от каквото от цитрусовите масла имаш и периодично си пръскай, защото при първия дъжд се измива, а също и като е навън се отмирисва бързо. Ако няма нужния ефект - увеличавай броя капки в разтвора... Надявам се да помогне. Не ги обичат котаците тези миризми. Важно е да се внимава и с количеството масло, щото не е особено полезно за котките. Но пък и те са с достатъчен инстинкт за самосъхранение, ще пръскаш и на открито, така че не би трябвало да има проблеми. Можеш да пробваш и от онези стопери дето ги продават по зоомагазини и аптеки, ама те за златни, та ако не искаш да се разориш - действай с етеричните масла.

Успех и да са ти живи и здрави котките, но да се разберете за територията!:smile:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 6 минути, РозмариН написа:

Тези любими вредители ги гоним с етерични масла. Аромати на цитрус - цитронела, мандарина, грейпфрут, портокал, лимон. 

преди време бях купил спрей "против" котки с масло от лимонова трева. Да пръскаш там където не искаш да ходят и където не искаш да си точат ноктите. За мойта котка го бях купил да не драска по дивана. И реших да го пробвам на вилата на остъклената тераса която винаги е пълна с котки...дали щот им е студено навън...дали щото така видиш ли ще са по близко до манджата дето майка ми им изнася (на двора...ама друго си е да се усетиш навреме че ще има храна ;) ). Та опръсках ЯКО цялата тераса. Аз избягах (макар че ми харесва аромата на лимонова трева)....котките обаче не се трогнаха...пак е пълна терасата с котки. И им крещя...и ги бия с метлата и с лопатата като ги сваря на терасата...ама....храната прави борбата. Та...ако някъде им харесва...не мисля че ще ги прогониш от там...но винаги може да пробваш :) Цитрусовите масла миришат приятно и ако не друго ще ти е хубаво на теб :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Котките не понасят миризмата на лук и не ядат храна в която има лук. Но, дали и не лежат върху нещо, което мирише на лук, нямам и представа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
РозмариН
преди 24 минути, Kalam Mekhar написа:

Котките не понасят миризмата на лук и не ядат храна в която има лук. Но, дали и не лежат върху нещо, което мирише на лук, нямам и представа.

Сакън! Ще си осмърди двора човекът. Преди време се опитвахме да изкараме едно коте, което се беше навряло в стряхата над една порта. И лук сложихме, че нямаше как да се бръкне вътре да го изкараме. Не помогна, но 2 дни смърдя на лук... Накрая с маркуча пуснахме вода и това вече свърши работа! Та, в тоя ред на мисли... @Мирослав Янков, пробвай, като видиш някой да се излегне върху парника да го пръснеш с вода - пулверизатор някакъв (че още е студено), ако е по-далеч - воден пистолет или пушка помпа (водна, разбира се!). Като се постопли и ако не е помогнало - с маркуча директно! Това с водата много го мразят. Е, да ти кажа, рискуваш да почнат да си отмъщават подпиквайки по разни места...., но може и да ти се размине, ако е само при парника атаката....  Приключение си е съжителството с котки:tounge_wink:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мирослав Янков

Благодаря за отговорите, ще пробвам с етерични масла да видим. С водата вече ще е късно, парника ще е на дупки от ноктите. Понеже ще слагаме нов парник и искаме да го запазим по-дълго време :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Може да измислите някакви препятствия около парника, като бодливи клони от храсти, примерно. Идеята е да не се кефят да се въртят около парника. Същевременно близо до парника да направите нещо за излежаване на котки. Може и без последното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При мен не се качват по оранжериите. Ако има някакви други хубави припечни места като каменни зидове, които да предпочитат - по-добре. Ляга по пътеките в градината, които са мулчирани с натрошени клони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване