Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Гого

Докато се оглеждах за меласа, която да не е био, понеже био меласата е 10 кинта за литър, а нормална 600 лв за тон, видях, че се ползва и като тор в градината? Някой има ли мнение по въпроса? На мен като основно ми трябва за храна на бактериите за компостен чай.

Мислих и за някакви варианти за по-голямо количество да се раздели между няколко човека, ама то зор и съхранението. При идеални условия - година. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dev

Само да добавя и аз въпрос тук за да не отварям нова тема .  За калиевия хумат който има същите свойства . Четох че активира почвените микроорганизми и подхранва почвата има и в течен вариант.. Ако някой е ползвал и знае нещо по въпроса .                                                              @Гого  калиев хумат не е ли по добър вариант за целта ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Не съм чел за ролята на калиевия хумат. И до колко естествена добавка в почвата.

Но аз продължавам да гледам за меласа. Понеже видях, да продават суха меласа, потърсих за какво може да се ползва и в градината. Добавяли по 5 кг на 100 кв.м. за стимулиране на почвения живот.

Иначе килото гледам е 3 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кр.Николов

  @Гого ,навремето караха много течна меласа в Катуница,след това съм виждал да карат и твърда (като бичени трупи),но не знам дали работят още с меласа.На теб мисля ти е близо и можеш да питаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

За Катуница като търсих, там има само статии че са затворили цигански казан за ракия с няколко стотин тона меласа. :))

Иначе вчера питах в микроведа за меласата им. Казаха, че ако се съхранявала на хладно в мазето, траела едва ли не като меда.

Та, нищо чудно някой ден да забърша 1 тон. Не че ми трябва толкова, ама все ще се намери на кого да пратя. Едно е 60 ст за кг, друго - 12 лв.

Реално ако се вземат 50 литра за по 12 лв, идва колкото парите за 1 тон.

За компостен чай ще ми стига литър на година, ако правя 10 пъти.

За 60 ст/кг бих вкарал и в почвата. Едно, за храна на бактерии, ами и ако може да се вдигне захарността на растенията. Така ставали по-устойчиви на вредители.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване