Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

mayosha

Уж на село, ама пак ми е тясно!

Recommended Posts

mayosha

Привет!

 

В този форум намирам най-смислената информация относно земеделие и градинарство и май вече е време да се включа по-официално.

 

Накратко: поредната хоби градинарка с големи амбиции!

 

Надългоинашироко: Нито е дълго, ни широко, няма и половин декар… не стига :/ (искам пет, че и повече)

 

От две години имам собствен двор. Като цяло не ми е непознат живота в къща на село, но пък грижите за двора и градината са нещо ново, което приемам с голям ентусиазъм. Виждала съм как става, но не съм си представяла, че изисква толкова много усилия, време, енергия…

 

Засега се справям някак, като опитвам по-мързеливите методи (почти без мотика), и нямам големи очаквания от реколтата, но поне едни домати за салатка да има :)

 

Двора го “наследихме” с голямо разнообразие от овошки, асми, жив плет, декоративни растения, малки тревни полянки, китки, обработваема площ покрита със съвлек (полска поветица)… всъщност беше доста добре поддържан и досега се старая да запазя живи и здрави всички налични растения, дори да не са на мястото си.

 

С времето и аз добавям нови видове, на които трудно намирам място, и градината ми започва да клони към пермакултурната идеология, което не е лошо. Но борбата с вредителите все още я водя по стандартните методи, с препарати - къде био, къде не. Както и да комбинирам зарзавата, все ще хванат нещо гъбично или въшки, земни бълхи, колорадски бръмбари…

 

Абе, знаете как е :) Ще кача снимки в следващи постове.

 

П.С: става въпрос за Пазарджишкия регион, с който нямах нищо общо допреди две години :D

 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mayosha

Ето и малко снимки за ориентир - някои са от романтичното пролетно време (преди плевелите):

 

 

 

IMG_2814.jpeg

IMG_2822.jpeg

IMG_2970.jpeg

IMG_3048.jpeg

IMG_3078.jpeg

  • Харесвам 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov

Пазарджишки регион .. завиждам ти за климата. Там - при подходяща подготовка - градинските резултати се случват месец-месец и половина преди районите около Витоша, а есента е все още топла през октомври и дори през ноември. 

Желая ти мечтаните и планувани  градинарски успехи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване