Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Котарак без чизми

Мрежи за защита на дръвчета

Recommended Posts

Котарак без чизми

На последната снимка Верила ли е вдясно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil
преди 20 часа, kokorko написа:

Наследствена нива стана поле за изява: около 10 сорта ябълки, 2-3 сорта круши, 2-3 сорта праскови, 2-3 сорта кайсии, 2-3 сорта сливи, 2-3 сорта череши

 

 

 

 

 

kokorko, виждам че използваш черни протектори за стеблата, а има и бели. Преди години и аз си купих същите, но имам подозрението, че заради цвета слънцето затопля повече стеблата през пролетта и предизвиква по-ранен цъфтеж. Не знам дали съм прав. Можеш да направиш експеримент.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 1 час, Emil написа:

kokorko, виждам че използваш черни протектори за стеблата, а има и бели. Преди години и аз си купих същите, но имам подозрението, че заради цвета слънцето затопля повече стеблата през пролетта и предизвиква по-ранен цъфтеж. Не знам дали съм прав. Можеш да направиш експеримент.

Белите са само къси. С черните не съм имал драма. Много съм доволен и от двата цвята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko
преди 10 часа, Котарак без чизми написа:

На последната снимка Верила ли е вдясно?

Коняво,нивата е на 10км от Кюстендил

 

преди 1 час, Emil написа:

kokorko, виждам че използваш черни протектори за стеблата, а има и бели. Преди години и аз си купих същите, но имам подозрението, че заради цвета слънцето затопля повече стеблата през пролетта и предизвиква по-ранен цъфтеж. Не знам дали съм прав. Можеш да направиш експеримент.

Не знаех че има и бели,тука в София има един магазин https://agrinet-bg.com/ от там купувам мрежите за стъблата на дръвчетата, но никога не съм виждал бели. Но при силен вятър падат да знаете, затова ги връзвам с ножица за връзване на няколко места за да забавя падането от вятър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil
преди 2 часа, kokorko написа:

Не знаех че има и бели,тука в София има един магазин https://agrinet-bg.com/ от там купувам мрежите за стъблата на дръвчетата, но никога не съм виждал бели. Но при силен вятър падат да знаете, затова ги връзвам с ножица за връзване на няколко места за да забавя падането от вятър.

Когато ги купувах имаше и бели и черни, различни размери. Аз ги взех от:
https://ivtrading.bg/product/spiralovidna-mreja-za-ovoshki-flexguard
Задължително се връзват, при мен зайците успяват да ги свалят, даже някои вече са разкъсани. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Тази мрежа от каква материя е? И колко излиза най-големият размер?

При мен зайците не мисля, че правят такива проблеми. По-скоро сръндаци, които си чешат рогата. И овце, ако имат достъп до фиданките.

Обикновено слагам поцинкована рабицова мрежа с диаметър 12-15 см. Около 2 лв. на фиданка за метър височина. Това, разбира се, от коза или кошута не може да опази клоните нагоре. Лошото е, че с времето като расте дървото и ще трябва да се маха или подменя. Имам някои с по-тясна мрежа, която ще почне да я обраства дръвчето.

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Пластмаса е, но се огъва много и е УВ защитена. На мен лично за неоградена нива много ми предпазват от заешки набеци най-вече. Сърни, елени и тем подобни са високи и могат да направят пак поразии, но ... излиза към 0,80-0,90ст броя с височина около 80-90см

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Значи мрежата не е много по-скъпа, а ще трае много години. Преди време вземах от Жу Габрово едни пластмасови ръкави/цилиндри, за лози. Много бързо прегоряха и се натрошиха. Боклук. За съжаление от Жу не държат качество.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil

Напоследък използвам електрозаварена поцинкована оградна мрежа ф 1.8 мм, отвор 50x75 мм, височина 1м, на руло. От парче с дължина 125 см се получава цилиндър с диаметър около 40 см. Стърчащите телчета, получени при отрязване на парчето, извивам като куки и закачам към противоположния край. Изрязвам най-долния тел, за да се получат крачета, които се забиват в почвата. До сега не съм имал проблеми, животните като че ли имат вродена неприязън към металните огради.

20240106_154640.jpg

20240106_155111.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Браво, много добро решение, купил съм към 15 маслини, различни сортове и така мисля да процедирам с тях конкретно. Още по-добре е ,че мрежата е поцинкована , което я прави мнооогоо многоо годна в годините.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване