Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Любо Д

Споделена поръчка на семена

Recommended Posts

Славянски

От червения глог по-голяма разфасовка нямаше ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ами няма. Да вземем още едно пакетче от червения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
Отговорено (Редактирано)

Уж пуснах две пакетчета червен, но е било едно... Поръчката е пусната. Ще менкаме с @embedeo

Редактирано от Любо Д
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
Отговорено (Редактирано)

Пристигнаха. Утре ще стана по първи петли, за да бия път до пощата преди работа.

 

@Panik, @embedeo до четвъртък вечер съм в София, а офисът ми е в центъра. Другата седмица пак от вторник сутрин до четвъртък вечеч. На вас ли да предам лично или на Боби утре сутрин?

Редактирано от Любо Д
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
На 6.02.2024 г. at 21:22, lokibu написа:

Здравейте, мога ли и аз да се включа за семена от скоруша?

поръчани са и пристигнаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
На 2.03.2024 г. at 22:21, Славянски написа:

Ами няма. Да вземем още едно пакетче от червения?

Пазарете се с @embedeo, колко искаш от червения, че по грешка съм поръчал само един пакет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo
Отговорено (Редактирано)

@Славянски , то се знае че ще делим. Нямаш грижи! :)

Редактирано от embedeo
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Любо Д написа:

Пазарете се с @embedeo, колко искаш от червения, че по грешка съм поръчал само един пакет.

Пращай ги на @embedeo. После ще праща калеми ако му никнат. И без това сега почти нямам време да се занимавам със семена, а ме помолиха и да подкарам разсад пипер и домати.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
На 12.03.2024 г. at 14:41, Любо Д написа:

Пристигнаха. Утре ще стана по първи петли, за да бия път до пощата преди работа.

 

@Panik, @embedeo до четвъртък вечер съм в София, а офисът ми е в центъра. Другата седмица пак от вторник сутрин до четвъртък вечеч. На вас ли да предам лично или на Боби утре сутрин?

Доколкото разбрах - провал в организацията :glasses:. @Любо Д Кога ще ги вземеш от пощата? Ако е утре и ако успея може да мина покрай теб към 11+. Ако не е утре тогава пак ще мина, ама може и по натам. В този случай ако Боби пак ще идва към теб то може и през него да стане. А кой е адреса? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Според мен ембедедо да вземе целият червен и толко жълт и да изведе семенак за всички ни. Той е свободен човек с размах на мисълта и възможностите. Аз бих взел малко жълт, 10тина семки, за да го пробвам и аз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo
Отговорено (Редактирано)
преди 2 часа, Боби Димитров написа:

Според мен ембедедо да вземе целият червен и толко жълт и да изведе семенак за всички ни. Той е свободен човек с размах на мисълта и възможностите. Аз бих взел малко жълт, 10тина семки, за да го пробвам и аз.

Боби, според мен този случай е друг! Глоговете са много трудни за покълване, или поне нашенските червен и черен глог, според личния ми опит. Затова силно препоръчвам да си разделим семената и всеки да опита да изведе семенаци по собствен метод или вариация на метод. Така, статистически шансовете ни за успех се увеличават. А пък то е ясно, че ако, примерно, аз получа семенаци, то после с радост ще ги раздавам, защото повече от два глога  (максимум) от вид нямам какво да ги правя.

От друга страна, ако въпреки споделения ми опит, някой настоява и иска да разчита само на мен, в крайна сметка ще се заема със задачата, но моята препоръка си е по-разумна откъдето и да я погледна.

Славянски, например каза, че няма време и възможност да се занимава сега с глог -- това е ясно. Но ако някой е в по-добра ситуация, то следва да опита да покълне смена и разбира се, да сподели резултатите и подробностите :) .

Редактирано от embedeo
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Майка ми е взела семената от пощата и утре вечер ще мина да ги взема, а след това пращам и предавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Брей, аз мислех, че покълнвате вече. На теб не ги ли дадоха?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 2 минути, Славянски написа:

Брей, аз мислех, че покълнвате вече. На теб не ги ли дадоха?

Първо, в София съм по три дни в седмицата, за да ходя на работа в офиса. Второ, пощата работи от 8 до 17 и ми е един час в посока път. Трето, имам си здравословни проблеми, търча по доктори и изследвания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Ами, Любо, има и квартални пощи на пет-десет минути. Не знам що си ги поръчал толкова далеч. Но както и да е - пристигнали са, взети са.

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
Отговорено (Редактирано)
преди 10 минути, Славянски написа:

Ами, Любо, има и квартални пощи на пет-десет минути. Не знам що си ги поръчал толкова далеч. Но както и да е - пристигнали са, взети са.

Защото не съм свободен да ги взема в работно време, а се надявах да го доставят направо на майка ми. Но те пристигнаха точно в трите дни, в които майка ми беше на почивка.

Редактирано от Любо Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ами то това е малък пакет. При нас малките пратки от чужбина ги разнасят по адреси, въпреки че пощата е на 5 км. Очевидно в София сте уцелили на хляба мекото... за да е всичко хептен неприятно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване