Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Hristo Pavlov

Табелки за надписване на дървета и други растения

Recommended Posts

Hristo Pavlov
преди 7 минути, Славянски написа:

Да, за няколко сорта става. Но за 15-20 дръвчета... Между другото, боята е трайна. Гледах тези дни, че на кестена саден вероятно 2018 г. още стои лилавото. Снимаш легендата и си знаеш :)

Аз мераклийски си направих ламинирани табелки с легенда по тях за всеки сорт и закачих. Да ти е кеф да ги разглеждаш. :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
преди 2 часа, Hristo Pavlov написа:

Аз мераклийски си направих ламинирани табелки с легенда по тях за всеки сорт и закачих. Да ти е кеф да ги разглеждаш. :)

А с какво ги привързваш тези ламинирани табелки? Аз и метални мислих да си пирографирам (даже две сложих за проба преди години), но с каквото и да ги вържа, все е нетрайно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov
преди 20 минути, Антоанета написа:

А с какво ги привързваш тези ламинирани табелки? Аз и метални мислих да си пирографирам (даже две сложих за проба преди години), но с каквото и да ги вържа, все е нетрайно.

е чак с каквото да ги вържеш. Първо с клещи за привързване правя около стеблото едно пръстенче и за него табелката с въженце връзвам. Това докато порастнат клоните, след това на клон връзвам с въже. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Те табелките за вас ли са си или и за посетители? В смисъл, аз имам табелки, кои купешки, кои на летвички (траят по година-две), но горе-долу съм научил кое какво е вече. Табелките са най-полезни за нещата, които последно съм садил.

С тези метални кенчета съм пробвал. Наистина е трайно, но не не радва. В Палмите някой беше предложил буквички за изчукване като печат. Там става по-стилно. Предполагам такива биха могли да се пресоват и върху някаква тънка пластмаса. Или пък пирография наистина... Иначе ламинирани етикети си е класа. Това е много трайно, ако разбира се имаш техниката и времето да ги направиш.

За мен към момента на каквото има нужда бодвам по едни чамови летвички (4-5 мм) с перманентен маркер и година и половина спокойно изкарват. 

Вземал съм и разни пластмасови етикети с връзка от Али експрес, но се оказаха твърде миниатюрни. Въпреки това траят вече много години, при това са надписани с молив. Ако бяха няколко пъти по-големи, щяха да си струват.

Онези, които @svilenotnisovo е снимал, вършат работа, но примерно Херман Майер ги продаваха по хиляда, извинете! Трябва да правим групаж.

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov

За мен са си табелките. Там съм написал сорт, с какъв растеж е дървото, кога цъфти приблизително и кога зрее плода. От един Черен петък бях взел ламинатор за 20 лв. плюс стотици джобчета за ламиниране и трябва да се ползват все пак. Иначе текста е принтиран. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov

Ето Санта Роса. 

IMG_20240308_220952.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 56 минути, Антоанета написа:

но с каквото и да ги вържа, все е нетрайно.

Може би жица на кабел с изолацията, да не наранява. Или примерно има една тел за простор с гумиране някакво. Друго, разбира се, е някаква по-тънка поцинкована тел или дори "свински опашки", въпреки че не зная колко ще изтраят. Има също едни като силиконови въженца/канапи, които ги ползват за връзване на чували с консумативи - и те ми се виждат стабилни. И са прозрачни.

Колко трайно искаш да бъде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
На 8.03.2024 г. at 22:23, Славянски написа:

...
Колко трайно искаш да бъде?

"Колкото повече, толкова повече"
Жица с изолацията не съм пробвала, но други всякакви - като ги напече или навали за година и си отиват. Табелките са с малки дупчици.
Бях номерирала растения, като си пиша в exel име и детайли, а на метална плочка изчуквам номерчето. Привързах с онези метални топченца (по нокторезачките от детските ни години). Ръждясват и се чупят. Иначе, табелките са екстра.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov

cvt, utp, ftp, sftp, телефонен кабел - все стават и ще карат повече от дървото, а метърът им е стотинки. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)
преди 55 минути, Антоанета написа:

Жица с изолацията не съм пробвала, но други всякакви - като

Вероятно ще държи, само не знам как ще се завърже. Някаква скоба трябва или телче... или забелване на кабела. Или с кукичка от тел S-образна да се окача на клонче.

@Боби Димитровтова с етикетите си е за отделна тема. 

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
преди 20 часа, Hristo Pavlov написа:

cvt, utp, ftp, sftp, телефонен кабел - все стават и ще карат повече от дървото, а метърът им е стотинки. 

Чудесен пост да споделя нещо, което ми направи впечатление:
От 62 изследвани човешки плаценти, в 62 са намерени парченца микропластмаса
От 17 изследвани човешки артерии, в 17 са намерени парченца микропластмаса

  • Харесвам 1
  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
zloster

Алуминиевите кутийки от напитки се режат лесно. Алуминиевите сплави би трябвало да издържат 100-200 години на външни атмосферни условия - техните оксиди (по повърхността) са механически устойчиви и не се разпрашават като железния оксид. Май при медта също беше така (ама не помня колко години издърше на външни атмосферни условия). А за закачане - поцинкована тел или тази "горената" (тя май повече време издържаше). Или кламери - гледам, че има никелирани кламери с големи размери (дължина 50 мм и някъде около/над 70 мм), а това си е доста тел всъщност. От него може спокойно да се оформи кукичка.

Ако се разреже на тънко, може и вместо летвичка в земята да се бодне.

От една кутийка излизат 4 големи етикета:

IMG_4680.thumb.JPG.33af4d03802307eec57005119cb36330.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване