Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Габриела

Търся червен лешник

Recommended Posts

Габриела
На 18.10.2020 г. at 20:37, Евелина написа:

@Славянски и @Боби Димитров са наясно , така че май ми трябват "по два броя Freedonia и Captivator" .

30085RIBES UVA CRISPAFreedonia0/1/15001.32 €

30572RIBES UVA CRISPACapivator0/1/11101.34 €

Благодаря на Боби и на останалите за съдействието. Ако трябва да се допълват бройки - мога да взема още 3-4 корена.

Здравейте, интересувам се от черен лешник и не мога да намеря от никъде. Може ли някой да ми помогне? Благодаря предварително! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 2 часа, Габриела написа:

Здравейте, интересувам се от черен лешник и не мога да намеря от никъде. Може ли някой да ми помогне? Благодаря предварително! 

Простете питането, но какво имате предвид под "черен" лешник?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Най-вероятно се има предвид червен. И го отделям в нова тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

@Габриела

Ако е това, ето една оферта:

https://www.pepinieramizil.ro/cumpara/alun-rosu-corylus-maxima-purpurea-845

Вземах от тези хора ирги преди няколко години и съотношението цена-качество беше супер. Спиди доставят от Румъния, даже май е по-евтино от преди. Тогава ми излезе пратката 12 лв., но Рапидо я мотаха 8 дни.

40 леи са към 16 лева.

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Румънците са действително много коректни, а и евтини, дори с доставката, но все пак има и у нас, основно по разсадници, които работят с фирми за озеленяване - ползват ги като декоративно растение без оглед на реколтата. Та ако попитате някоя фирма за озеленяване ще ви намерят веднага дори желания размер, стига цената да не ви притеснява. Нещо до 50 лв за двуметрово трябва да е напълно осъществимо.

Дори мисля, че в един разсадник на Цариградско точно след Околомръсното на влизане в София има със сигурност. Пада се отбивката за царската резиденция и после свиваш вдясно. За съжаление не помня името им за да дам контакт. 

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov

И аз вече търся. Предпочитам калеми, че имам 6 броя и мисля, че ще могат да се присадят. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

По принцип и аз имах отбрани, но не ми се нрави да смесвам в короната червенолистен и обикновен, още повече зеленолистният ще пуска нови и нови издънки. Струва си да се присади на турска леска. Румънците, между впрочем, имат и такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov

Моите не пускат издънки. Няма кой да им даде. Държа ги до 2 метра високи на едно стебло. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз реших да пусна една тестова поръчка от румънците да видим какво ще излезе. Може с наложен платеж на куриера. Спиди ми дава десет лева транспорт. Колко е реално ще видим - то в България излиза толкова, ако не и повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov
преди 1 час, Славянски написа:

Аз реших да пусна една тестова поръчка от румънците да видим какво ще излезе. Може с наложен платеж на куриера. Спиди ми дава десет лева транспорт. Колко е реално ще видим - то в България излиза толкова, ако не и повече.

включи ме и мен, ако не е късно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov

ама то по-добре аз да си поръчам, че инак става двоен куриер :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Румънците обаче този път се изложиха. Никакво развитие по поръчката, нито отговор по мейла вече цяла седмица. Поне да кажат, че няма да я изпълнят или че са я изпратили. Тя не е голяма. Дръвчетата сигурно се разлистиха... По телефон не ми се звъни.

А питащата дори не е влязла втори път да провери какво сме отговорили...

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Късно видях темата. До оня ден търсех желаещи за 3 червенолистни лешника, но вече си имат собственици.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov
преди 2 часа, Venetka написа:

Късно видях темата. До оня ден търсех желаещи за 3 червенолистни лешника, но вече си имат собственици.

Ееее. Поне калеми ще можеш ли да осигуриш зимата? 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аз имам два червени лешника на вилата. Ще пратя калеми когато искате. Само трябва да ми напомните като дойде времето.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov
преди 35 минути, Venetka написа:

Аз имам два червени лешника на вилата. Ще пратя калеми когато искате. Само трябва да ми напомните като дойде времето.

Супер. Ще :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване