Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Среща на форума, 2024

Питанка  

4 гласа

Анкетата е затворена. Нови гласове не се приемат.
  1. 1. Кога предпочитате да е срещата?

    • 13 април, събота
    • 20 април, събота


Recommended Posts

Боби Димитров

Лежерността на нашите ежегодни срещи нараства, което може само да ме радва :) Тази година, без да си даваме зор, предлагам да изпием по чаша хляб на двора в един от тия два априлски уикенда. Цъкнете в анкетата кой кога би доходил със стекче хляб с телени капачки и джобове, тъпкани с 3D печатан протеин (добре, добре, това е само, за да бъзикам Славянски) и да го направим.

За мен това са двете възможни дати преди 12 май, а тъй като трябва да организирам скоро и ежегодна сбирка на работната група на село, добре е да знам овреме кое за кога остава! Затуй слагам 5 април като крайна дата за вземане на решение.

Благодаря и до скоро!

 

=====

Копирам и малко обща информация от предни години, за улеснение:

  • Срещата е неофициална, неизискваща, можете да дойдете когато желаете, да седите колкото искате и да си тръгнете кога ви е мерак. Насърчително е да донесете нещо дребно за почерпка за общата маса, каквото ви е на сърце, за ядене и/или пиене.
  • Не е нужно да се включвате активно ако не желаете, можете просто да дойдете за по бира и да послушате нашите лакърдии.
  • Не е нужно да носите нещо за подаряване / раздаване. Не е нужно да правите бартер. Не е нужно да вземете нещо от предлаганите неща.
  • Какво можете да донесете, какво се носи обикновено на срещите ни: семена от всякакви видове растения и всякакви сортове, вкл. от дървета, храсти, плодзеленчук, билки и прочее  / резници за вкореняване от всякакви растения, вкл. цветя, храсти плодни и декоративни, дървета и прочее / коренища / единични корени / грудки / луковици / готов разсад / калеми от плодни дървета, ядкови, декоративни.
  • Ако някой търси нещо конкретно като вид/сорт/растение/резник/калем и тн, пише коментар в темата и ако друг може да го донесе, носи. Също практично е всеки да напише какво би могъл да донесе, в най-общи линии. Също така, предишни години сме получавали пратки по куриер от друг град, чието съдържание се раздава на срещата.
  • Харесвам 2
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Май ще пропусна срещата, че до 24-ти април трябва да избурам каквото има в градината, защото ще ме оперират и след това ще трябва да си почивам един месец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

И на двете дати не мога да присъствам. На едната ще имам гости, А на другата ще гледам бебе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 6 часа, alys написа:

И на двете дати не мога да присъствам. На едната ще имам гости, А на другата ще гледам бебе.

Че тва бебе не обича ли чист въздух и кюфтета :yum:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Малък е още. Като съм с него, нищо друго не чувам и не виждам. Много е подвижен, пробва какво ли не. Веднъж падна от леглото на родителите си, но никой от нас не видя как точно. Майка му си изкара акъла и го мисли 3 дни, без да преувеличавам. Пък и аз не съм шофьор, а без кола е трудно. 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

Гледайки резултатите от анкетата да разбирам ли че ще е другата седмица срещата? Питам за да знам как да се организирам в случай че някой би искал лилави и/или розови(вътре) картофи, или пък Black Mondo Grass :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 1 час, Panik написа:

Питам за да знам как да се организирам в случай че някой би искал лилави и/или розови(вътре) картофи

Благодаря ти, че ги пазиш, миналата година като никога се маносаха, късно реагирах и освен случайно никнещи из лехите съм ги загубил. 

Тази година няма да имам възможност да гледам, имам и едни червени, ако ти или някой проявява интерес, защото ще се загубят, а са скъпички и трудно доставими, но предполагсм, че няма да мога да присъствам на срещата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Към момента отпада срещата за април, защото няколко човека ми писаха на лични, че няма да могат да присъстват и на практика се оформя среща от 3 човека (отделно се оказва, че идната събота трябва да караме баткото на полуфинал в СЗ).

Предизвестието също не беше голямо, така че предложението ми е да направим срещата не толкова за размяна на матрял, към което виждам, че като цяло интереса намалява с времето (предвид колко нещо остава у нас след срещата), а да е по-скоро раздумка на скара-бира, за което да направим някаква дата през май или юни месец, удобна на повече хора.

Което всъщност е и целта на срещата, да се срещнем :) е по-важно от конкретната дата.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
На 5.04.2024 г. at 18:32, Жоро написа:

"... имам и едни червени, ако ти или някой проявява интерес, защото ще се загубят, а са скъпички и трудно доставими"

За съжаление повечето хора на които предлагам лилави ги отказват. Пазя и онези розовите. А червените които предлагаш....от "тия розовите" ли са, или са онзи индетерминантен сорт за който беше споменал? Ако е той, а не "тия розовите" с удоволствие бих взел. Макар че мойте възможности за гледане на картофи, с оглед на наличните слепи кучета, се изчерпват с 2-3м2 компостен куп и няколко чувала :) Т.е макс 20 кила добив, от които половината оставям за семе, и които накрая не мога да раздам и изхвърлям :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Отнесох се и забравих да изпратя семената на домата-бурен.
Боби, ако искаш все още от него, напиши ми някакъв адрес на лично! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Не е зорлия, тая година сме заети с два други проекта и няма да остане време за всичко. По-скоро пиши кога можеш да дойдеш на среща след месец-два :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване