Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

kokorko

Крушоябълка,ябълкокруша или само круша?

Recommended Posts

kokorko

Здравейте. Докато си карах колелото в квртала се спрях и се зачудих какво точно виждам. Дали е ябълка , дали е круша или по-скоро вид круша. Листата му са като на круша, плода обаче прилича по форма на ябълка, но пък дръжката на плода е като на круша, също и кората на плода. Откъснах 2 плода и след седмица лагеруване при стайна температура днес разрязах и двата - еми останах учуден , сладни леко, доста сочно(даже се вижда на снимката при разрязването) и си ги хапнах с удоволствие. 

Какво е това нещо ... по-скоро си мисля че е някакъв странен сорт круша. Ако някой иска калеми зимата ще взема и пращам на желаещи.

viber_image_2024-07-30_10-25-28-872.jpg

viber_image_2024-07-30_10-25-28-906.jpg

viber_image_2024-07-30_10-25-28-941.jpg

viber_image_2024-07-30_10-25-28-975.jpg

viber_image_2024-07-30_10-25-29-007.jpg

viber_image_2024-07-30_10-25-29-057.jpg

viber_image_2024-07-30_10-25-29-108.jpg

viber_image_2024-07-30_10-25-28-785.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

За мен е круша по-скоро. Семенак ли е според теб? Азиатските са подобни като плод, но пък листата изглеждат различни. При мен азиатската е с много едри крушови листа.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Круша. Дивите са по-обли, а може да е хибрид с азиатски ген.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko
преди 52 минути, Славянски написа:

За мен е круша по-скоро. Семенак ли е според теб? Азиатските са подобни като плод, но пък листата изглеждат различни. При мен азиатската е с много едри крушови листа.

Семенак ,100% съм сигурен. Да, гледах японските круши наши, те са съвсем различни.

 

преди 14 минути, Любо Д написа:

Круша. Дивите са по-обли, а може да е хибрид с азиатски ген.

Дивите са много много дребни, а тези са... полудиви хах:smile:

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo
преди 1 час, kokorko написа:

Семенак ,100% съм сигурен. Да, гледах японските круши наши, те са съвсем различни.

Доста добро попадение! Аз съм кандидат за калеми напролет (края на зимата).

Постепенно свикнах с мисълта, че всички фиданки които съм отгледал от семки -- от ябълки, дюли, джанки, сливи, орехи и други видове, трябва освен да ги използвам за подложки, да мисля и как да запазя и присадя и по някой калем от тях, за да видя дали случайно няма да се получи някой интересен нов "сорт".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Азиатските круши са такива закръглени. И, много воднисти. Не, че и нашенските са малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен

Има много сортове европейски круши с такава форма - води се бергамота. Тази изглежда интересна, още повече ако е семенак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване