Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка от Полша, 2024

Recommended Posts

Славянски

E, то всеки ако си пусне отделно, Любо, къде ни е сметката? Питах и за цена за пале. 

Half pallet 150 Euro (60x80x150)

Това е ако отидем на над четири кашона. Само че не знам с колко точно са им намалили обема и колко по-малко побират...

Тебе като те гледам си към един кашон или дори отгоре само с твоите неща.

Редактирано от Славянски
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 57 минути, Bore написа:

Добре, сега каква последно е схемата, че досега не съм участвал в групови поръчки? Как да вляза, кой и кога ще пуска поръчката (т.е. колко време имам да дам моя списък)?

Схемата преди е била да съберем растенията и горе-долу да изчислим в колко кашона ще се поберат. Оттам превеждаме парите на Боби (или който плаща и получава нещата при него), после той ги взема и ние от там си ги вземаме. С времето транспортът поскъпна. Първите поръчки кашоните бяха по 40 кг. Сега са 30 кг и са намалили още обема. Преди един побираше към 38 литра саксии грубо. Сега не зная колко по-малко. Но гледам, че доста от растенията са в 2-3 литра саксии. Първите години в толкова големи нямаше.

Относно времето, не съм сложил краен срок - то Боби ще ги плаща и може би той трябва да определи. Но поне седмица да кажем. Да може да се включат и други.  Пишеш тук какво искаш и колко бройки с наименованията от сайта, пък ще видим как ще ги съберем и сметнем. Обикновено сме давали и някакъв списък за допълване на кашона/палета ако остане място накрая.

Редактирано от Славянски
  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Има вариант ако ще е на кашони, да се пратят на различни места. Примерно, Един за София, един за Варна, един за Пловдив (според това къде са хората). За да не отива всичко при Боби и после той да трябва да препраща и преопакова.

Ще тагна и @Антоанета @РозмариН @viktoriay @Nikolay Kolev @Panik @Палмо @lokibuако проявяват интерес. 

Само да добавя, че касис и цариградско грозде щяло да има чак "напролет" (може би февруари-март). Предният път успяхме да вземем на гол корен и бяха добре.

Редактирано от Славянски
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Палет е друга работа и наистина има смисъл. Аз не бързам и бих изчакал месец до поръчката, а и тъмно да се съберем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
viktoriay

Ако ще възстановяваме разходите на Боби от миналата поръчка, ще чакам да пишете калкулирахте ли какъв процент се пада всеки да му прати. Или просто ще се дели на равни части?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

За доставката, от техния сайт:

  • Shipping 1-5 working days. Most packages are sent by courier DPD from Monday to Wednesday.
  • Small packages are also sent on Thursdays by the courier INPOST.
  • We send to INPOST parcel lockers from Monday to Thursday.
  • The cost of delivery of one package up to 30 kg in Poland is PLN 21.00 with pre-pay to the account, PLN 25.00 on delivery.
  • In one package we house depending on the species and the size of the plants:
  • OK. ok. 30-40 plants in pots 0.5 l
  • OK. ok. 10-15 plants in pots 1-1.5 l
  • OK. ok. 8-10 plants in pots 2-2.5 l
  • Plants in pots 3 l and larger – approx. 1-3 pieces in the package.
  • Free shipping when shopping from PLN 200.

Аз бих натиснал за фри шипинг, предвид че имаме цифра година и оборот назад, а и сега ще е много над 200 злоти! Дори да е пале, даже по-добре за тях, защото си пестят от кашоните и опаковането.

---

За срока - не мисля, че има смисъл да се бърза, топла есен, то зелено всичко още. Нека видим как ще върви записването, но минимум до края на месеца нека дадем време, аз още не съм казал на моите хора, че ще правим поръчка/

За парите по предните поръчки - не търся възстановяване, така че не го мислете. Просто за тая поръчка ако някой настоява на наложен, ще му се добавят 10% отгоре + пари за кашони, защото вече не разполагам с десетки излишни.

За схемата на поръчка - пишете тук кой какво иска, Славян ще го добавя в кошницата и ще води кореспонденция, накрая аз плащам и получавам и си вземате нещата от мен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 6 минути, Боби Димитров написа:
  • Free shipping when shopping from $200.

Аз бих натиснал за фри шипинг, предвид че имаме цифра година и оборот назад, а и сега ще е много над 200 евро! Дори да е пале, даже по-добре за тях, защото си пестят от кашоните и опаковането.

За международни пратки забрави за безплатен транспорт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 15 минути, Славянски написа:

За международни пратки забрави за безплатен транспорт.

Ако не са от Китай. Изпратиха ми инкубатора за яйца, който тежи над 5 килограма безплатно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Не бих забравил, преди да питам, може да не е безплатен, но и отстъпка пак е нещо. Все пак пише безплатен транспорт на сайта ;) при това за поръчки над 200 злоти! Или правят ти 24 злоти отстъпка при поръчка 200 злоти, което си е едни добри 10% ;)

Иначе това са палетните цени на ДПД, но са за цяло пале 120х80х170, което са стотици растения :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Линкът не се отваря при мен. Дава някаква грешка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   2 потребители

    • peterstamov
    • svilenotnisovo
×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване