Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка от Полша, 2024

Recommended Posts

Славянски

Добре, жената е отговорила в крайна сметка. Писмата са били в спама и сега ги е видяла. Цитирам:

"Всички растения, които предлагаме, са достъпни на нашия уебсайт, с изключение на Rubus idaeus Polesie, който е с гол корен и струва 1,17 евро. Други растения на гол корен ще имаме през пролетта. Пакетът, както чухте, е намален и можем да поберем по-малко. Теглото му все още е 30 кг, но размерът на пакета е по-малък. Цената е 35 евро."

Това с размера на кашоните е лошо. Ще ги питам колко растения горе-долу побират в сравнение с преди.

През това време вие гледайте на сайта какво искате и може да пишете тук име и бройки.

https://www.szkolka-rudniccy.pl/pl/41-rosliny-owocowe

Има и декоративни даже повече от плодните.

@Боби Димитровти можеш ли да направиш таблицата и съгласен ли си да осъществиш поръчката, да дойде при теб и така?

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Поръчката ми от събота / пусната към тях и платена/ вече е готова и дадена на куриер. 11 растения на обща стойност 176 злоти, транспорта е 155 злоти. Средна доставна цена за растение 15 лева. Добре е предвид размера растения, които преди получавахме от тях. Да видим как ще е този път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Таблицата добре, ама кат гледам в сайта има над 400 продукта... Ако бяха само плодните, ок, ама гледам Алина е поръчала и други. Няма да стане с таблица то, ще стане тегаво/трудно/невъзможно.

Като вариант, дали да не направим поръчката директно през сайта като истински заможни хора от типа на Венетка :) 

Аз направих акаунт, ще ти пратя име и парола, набутвай вътре всички заявки, аз ще ги платя и получа при мен.

Само да напомня, че трябва да сменим схемата за калкулация при получаване с наложен платеж, че от предната поръчка съм вътре над 200 кинта (както и от по-предните, но айде там по-малки суми).

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Venetka написа:

Средна доставна цена за растение 15 лева

Нещо бъркаш. 15 злоти е. Което е към шест лева и нещо. Но пак е много при толкова малко растения. Преди идваше по два лева на растение транспорта. При по-малките и по-малко.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 15 часа, Боби Димитров написа:

Само да напомня, че трябва да сменим схемата за калкулация при получаване с наложен платеж, че от предната поръчка съм вътре над 200 кинта (както и от по-предните, но айде там по-малки суми).

Че как се получи това? Нали уж смятахме цени и прочие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo

Благодаря, @Боби Димитров и @Славянски ! ... както и за разпределянето на предната поръчка на Боби!

преди 15 часа, Боби Димитров написа:

Само да напомня, че трябва да сменим схемата за калкулация при получаване с наложен платеж, че от предната поръчка съм вътре над 200 кинта (както и от по-предните, но айде там по-малки суми).

Предлагам да ти платя чрез банков превод тази поръчка, както и моя дял от допълнителната сума, която си платил по повод разпращането с наложен платеж от предната поръчка! Боби, няма за какво да пренебрегваш въпроса и да понасяш този разход сам, още тогава ти обърнах внимание на това...  Само, моля те, напиши колко пари искаш от всеки от нас, или поне принципа на който да си ги сметнем! Предполагам че са 20% за ДДС, но ако има и други разходи например ДОД, разходи за опаковки, гориво и т.н. просто кажи (напиши) и аз ще ти ги платя (а предполагам и всеки от съфорумците ни). За подробностите като IBAN на твоята сметка ще се разберем на лични съобщения, но останалото което написах тук умишлено го написах публично, защото:

Колеги, апелирам към всички, които от предишна поръчка са получавали с растенията си от Боби с наложен платеж, да си поемат допълнителната сума която НАП са вменили като задължение на Боби!

Тук няма никакво шмекеруване от страна на никой от нас, нито на Боби -- ние сме просто купувачи. В този случай лошотията е сторена от НАП, защото вследствие на техните бездушни и безчовечни процедури, те приемат че Боби е извършвал бизнес дейност и му търсят данъци върху сумите, които сме му възстановили чрез наложения платеж, но които ние така или иначе дължим по поръчката, за растенията които е поръчвал всеки от нас за себе си от полския разсадник. А за в бъдеще, всички ние ще си имаме "едно наум" за неморалната практика на НАП и ще измислим друг начин за разплащане, като например банков превод или Револут.

На теория Боби дори би могъл да съди НАП, че неправомерно са го задължили със суми които той не би трябвало да плаща и има огромна вероятност да спечели евентуално съдебно дело, но на практика едно дело за 200 -- 300 лева + разходи + вреди, не си струва много повече вложени нерви и време от страна на ищеца, отколкото пари ще му присъди съда.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka
преди 2 часа, Славянски написа:

Нещо бъркаш. 15 злоти е. Което е към шест лева и нещо. Но пак е много при толкова малко растения. Преди идваше по два лева на растение транспорта. При по-малките и по-малко.

Не, не бъркам.

85 евро от сметката ми за 11 растения. Цената им + транспорт до БГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 5 часа, Venetka написа:

Средна доставна цена за растение 15 лева

А, сега те разбрах. Не цената на доставката, а с доставката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
На 4.10.2024 г. at 13:12, Kalam Mekhar написа:

Видях, че продават малка смокиня (каквато вече имам) за 35 лева

Мисля, че си в грешка, Калам. Цената е почти 29 злоти, което е малко над 13 лв 

https://www.szkolka-rudniccy.pl/en/rosliny-owocowe/669-figowiec-little-miss-figgy-pbr-ficus-carica.html

За тази ли ставаше дума или аз бъркам? 

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
Отговорено (Редактирано)

KETMIA BAGIENNA "STARRY STARRY NIGHT" HIBISCUS MOSCHEUTOS

Pojemnik:  2-3 L

32,00 zł

KETMIA BAGIENNA "SUMMERIFIC HOLY GRAIL" HIBISCUS MOSCHEUTOS

Pojemnik:  2-3 L

32,00 zł  1 бр.

 

 

 

JAGODA KAMCZACKA "GIANT'S HEART" LONICERA CAERULEA VAR. KAMTSCHATICA

Doniczka: 1,5

16,00 zł  1бр

 

JAGODA KAMCZACKA "JUGANA" LONICERA CAERULEA VAR. KAMTSCHATIC

12 злоти 1бр.

 

JAGODA KAMCZACKA "BLUE BANANA" LONICERA CAERULEA VAR. KAMTSCHATICA

Pojemnik: 0,5 l

12,50 zł 1 бр

 

 

Редактирано от алина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 9 часа, Славянски написа:

А, сега те разбрах. Не цената на доставката, а с доставката.

И аз разбрах също, че цената излиза толкова, колкото и доставката..((( 15 лв на растение, това е много..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
Отговорено (Редактирано)
преди 14 часа, Боби Димитров написа:

Таблицата добре, ама кат гледам в сайта има над 400 продукта... Ако бяха само плодните, ок, ама гледам Алина е поръчала и други. Няма да стане с таблица то, ще стане тегаво/трудно/невъзможно.

Като вариант, дали да не направим поръчката директно през сайта като истински заможни хора от типа на Венетка :) 

Аз направих акаунт, ще ти пратя име и парола, набутвай вътре всички заявки, аз ще ги платя и получа при мен.

Само да напомня, че няма да стане с наложен платеж тоя път получаването, че от предната поръчка съм вътре над 200 кинта (както и от по-предните, но айде там по-малки суми).

Никой няма да поръчи хибискуси и будлеи? Аз камчатките поръчих ей така , имам доста камчатки, тези нямам и реших да сложа.. Аз не съм заможна. Но мога да  платя на сметката , която ще дадеш. Проверете все пак колко излиза за едно растение доставката... Струва ми, че колко повече растенията, толкова по-малко за едно растение.

Редактирано от алина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
Отговорено (Редактирано)
преди 10 часа, Славянски написа:

Мисля, че си в грешка, Калам. Цената е почти 29 злоти, което е малко над 13 лв 

https://www.szkolka-rudniccy.pl/en/rosliny-owocowe/669-figowiec-little-miss-figgy-pbr-ficus-carica.html

За тази ли ставаше дума или аз бъркам? 

Да. Но, мисля, че когато го написах видях друга цена. Тази е приемлива.

Редактирано от Kalam Mekhar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 15 часа, Славянски написа:

Че как се получи това? Нали уж смятахме цени и прочие?

Получава се ето така: от няколко години куриерските служби са електронно свързани с НАП и когато изпратиш нещо с наложен платеж, сумата ти влиза автоматично като приход в НАП, за който приход си дължиш данъка. В края на данъчната година получаваш учтиво писмо, че имаш Х лв учтиви задължения към НАП, които да си платиш учтиво, иначе следват учтиви санкции.

Ако си фирма, това е ОК, минава си по документи така или иначе (осчетоводено е). Ако си някой ентусиаст, който е пратил за 2000 лв наложени платежи растения от групова поръчка, или както беше предни години групова поръчка за нийм за 1000 лв, дължиш съответно 200 или 100 или колкото е 10% от сумата като ДОД. От близък човек на висока позиция в голяма банка знам, че е въпрос на време същото да стане и с банковите движения - "политика за пълна прозрачност", както го наричат, един вид анти-корупционно и против сивия сектор. Но нали, ние като едни видни анархисти и counter-capitalism радетели, ще търсим други начини дългосрочно ;)

В момента сравнително лесно може да се "реши" този проблем, като при финалната калкулация се добавят 10% към сумите на тия с наложен платеж + 3 лв за кашон в Спиди. Ест може и с банков превод, поне за момента.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)
преди 18 минути, Боби Димитров написа:

10% към сумите на тия с наложен платеж + 3 лв за кашон в Спиди

По-добре 12 процента да се оберат десетте процента върху десетте процента. Жънат дето не са сяли. Анти-корупционери от класа.

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo
Отговорено (Редактирано)

От полския разсадник ще поръчам и в момента добавям в кошницата следните видове:

  • лешник "WEBBA CENNY" = 1бр.
  • дрян "JULIUSZ" = 1бр.

По-късно може да редактирам или допълня този списък. Пиша това най-вече с идеята да не се втурвате всички да си поръчвате непременно същите видове, особено ако нямате място в градината си за момента. След година, две или три, като се установят при мен, евентуално ще имам възможност за калеми, издънки или отводи. Аз, например, се бях зарекъл тази есен, зима и пролет да не купувам никакви нови растения, че ми се натрупаха много несвършени задачи и работа в градината и извън нея, но не издържах на изкушението. Така че, поне вие, преди да избързате и да поръчате нещо, по-добре първо се консултирайте с вашия шопинг терапевт или поне бройте "обратно" от 100 до 1.

Редактирано от embedeo
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

И аз  ще коригирам списъка. Първо махам Будлея. Явно никой няма да поръчи, а в таблицата само за моята, не си струва. Следващите стъпки след уточняването, колко за растение доставката. Най-приемливо е 6 лв за растение, 4 е най-добре))). Разбира се 2 лв за растение вече няма да стане..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

То няма значение дали е по едно от вид или по повече.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bore

Добре, сега каква последно е схемата, че досега не съм участвал в групови поръчки? Как да вляза, кой и кога ще пуска поръчката (т.е. колко време имам да дам моя списък)?

Между другото, тези НАПаджийски бирници нямаха ли някакъв минимален годишен праг, под който не се дължи рекет към държавата?! 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Нахвърлях разни желания, но не съм сметнал доставката. Доста желание имам и май най-добре да си пусна поръчка отделно.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_AyMOBwE798Z6a3uMUJkGY7_a0j6pWFy6t78FvtxOG8/edit?usp=sharing

Редактирано от Любо Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   1 потребител

    • svilenotnisovo
×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване