Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Violeta Stefanova

Какво да правим с клоните

Recommended Posts

Котарак без чизми
Отговорено (Редактирано)

От седянката...

Евелина: Може ли дървесина, явно изсъхнала от болест или паразити, да се използва за хугел лехи?

embedeo: Аз лично не бих се поколебал да я използвам за подложен материал в лехи, дори и на плитко. Но опасността от намножаване на паразитите и патогените си е реална. Досега тази дилема практически не е стояла пред ман, защото имам и много здрава дървесина, примерно от кастренето на джанки, акации и др.

---
И аз я използвам по този начин, като ориентирам кугела така, че да събира максимално топлина пролет и есен - обикновено по направление изток/запад, но може и леко завъртян, спрямо това как е огрян съответният участък при първите и последните лъчи за деня в края на февруари и началото на март (същото ще бъде в средата и края на октомври). Целта е да събира максимално топлина през тези месеци и на това по-топло място да разширя крилата на сезона.  От недостатъчни наблюдения засега имам положителни индикации в развитието на растения, посадени в основата на кугела.

Редактирано от Котарак без чизми
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване