Isa Bel

Нестандартни идеи и експерименти :)

225 мнения в тази тема

от всички луковици само ацидантерата не ми цъфна ... дано твоите те изненадат с цветове !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Isa Bel написа:

от всички луковици само ацидантерата не ми цъфна ... дано твоите те изненадат с цветове !

ацидантерите цъфтят късно есента

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко отчет с новите експерименти ....

от 16 картофа само 2 поникнаха + един който се кани ... сигур Герги е виновен !!! :angry: щот не го послушах ... нищо аз и с 2 картофа ще направя експеримента :rolleyes: ... граха го посях по средата на картофите уж да го държат от страни - сега кат няма картофи ще ходи където си иска ....

J715xQnMckeehPJrD_pqYWK5DJGqwzY-gByqhz43

магданоза и копъра никнат ...

7ev5mLTDLgKh90ku1MfcyX5H59hidGSthH-VJ3xO

а къде седят котаците? 

S83bw8460xMQH3P4coXlnvvJzIH8SOraq-WWENLI

боб жълт и зелен 1 метър /за зелен/

XTUSM-pWRdttWvoe25bQGa9XhfWFjFgQ7R16gN4Q

в първата леха с фолио положението вече излиза извън контрол ... толкова много неща насях за проба а те след дъждовете растат като изоглавени ... краставицата не мога вече да я удържа и си пътува из патладжаните, от другата страна иде диня ... изобщо скоро предстои един зелен хаос ...

HsGNyxNEBFJMfPOGGHvJ-XkSJkQ2iHXvFc0wWiF8

марулите се навиха вече на глави ... вероятно съм сяла от пакета салата Грейт лейкс - тип айсберг ... харесва ми на вкус и е крехка ...

LwmS_WyzH4B_Pq95XD6H-LWI_WH8xC0YegRKY2Sq

почват да се появяват малки чушлета 

IP2F4bgQCElw8K4ofL6KwTg5Zq6Y1W-G9KIcT2f5

Алис ти ме пита преди дали е едър дряна ... ето какъв е 

LoxPyIjKOQe8boTc6JccazQBITb-4RrSOvNNqfo3  

бобът реши че му е малка конструкцията и потегли по прасковата ...

yiOWB32YAQOK5haaSmphN9lsArxCPWHj6IToYlPe

а някой си правят сутрешната йога на постелка ... 

-n0TSRGt5RgOwM2qsqAiMXtfIPch2UKVO2lZt6EW

:)

3 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, Изи, при тебе и котаци са паникнали през фолиото! Кога ги ся :))). Сладури! И дрянът е екстра! Ще чакам моите, когато имат плодаве, да видя какви са. Имам някакъв храстовиден и три от Варелски, ама са малки още.

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то от Варелски никога не се знае ... може да ти тръгне увивен :D:P

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цитат

марулите се навиха вече на глави ... вероятно съм сяла от пакета салата Грейт лейкс - тип айсберг ... харесва ми на вкус и е крехка ...

Кога ся салатката. Аз засях малко в книжни ролки от т.хартия , че иначе на балкана мравките прибират семената много чевръсто и нищо не става. Обаче се чудя в жегите дали ще станат. Все пак да има салатки, ако доматите не удържат на фитофтората и алтернарията. Тази година такъв потоп , че просто се скапаха, въпреки че опитах какво ли не. Само не съм им баяла. Сега остава да ги напръскам с рициново или рибено масло /после какво ли ще е/ и се отказвам да се боря с природните стихии.

Надеждата ми е в салатата. Да си призная честн, много я обичам. А твоите изглеждат направо супер. Аз сях някаква Forrelenschlus lettuce  /пъстролистна./  https://1.bp.blogspot.com/-O-ipvNlBiJU/T_WtrpWtRLI/AAAAAAAAAhs/sUZJ2IF5wfg/s1600/IMG_0764.JPG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МиХи историята на тази салатка е дълга :) ...

сега погледнах - сята е на 30 март, поникнала е на 3 април и на 27 април е засята в градината ... тръгна да расте много добре из тревите :

4jwa7iiUE0f5ZR-0LBnrb37mA21lXdOpdQmHmrHB

но котаците се търкаляха в тревата и понеже е много крехка непрекъснато й чупеха листата ... като почнах експеримента с фолиото реших да я преместя там /на 28 май/

Q-43uzDAewjyvwarrJh4lZkAuDN1-r_tsbd1Ivd1

отначало расте като обикновена марулка без да завива глава и аз късах външните листа за салата ... 

YeVXvEPb7FXGEAo7CcpvmYFn1dycutLS_LWL9WMe

в един момент реших да я оставя да завие глава и спрях да късам ... значи за около месец е станала така:

Ow_-HVni0NhPeJBodFXZ7bWd9jl06z-WYp2k0Lsn

тук при нас е доста горещо и съм изненадана че расте толкова свежо - явно не й пречи... 

преди съм гледала много различни сортове марули но напоследък станах фен на типа айсберг и нещо обърнах гръб на другите - айсберга не се смарангясва когато се овкуси, остават крехки и дори вкусът им ми допада повече /може би защото просто няма вкус за разлика от марулите, които ми бият на трева :D/

.... така че смело действай, при теб в балкана би трябвало да е даже по хладничко от тук ... и аз съм заложила разсад, около 3-4 см е в момента - ще показвам нататък как се развива :) 

успех с твоите марулки!!! 

3 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то не е много за описване .... нито за хвалене ... ама да покажа как градината сама се гледа ... някъде в началото на юни я оставих така - да си расте както си иска ... спрях да поливам /все пак имаше дъждове/ ... за плевене и копане и т.н. - не ще да става и дума ... за вредители /о, моля ви - да ядат хайванчетата, и те душа носят/ - тоест оставих колорадските бръмбаря да се подуят от едене .... миризливки, белокрилки /ще запомнят тази година и предполагам пак ще дойдат другата - то такова угощение едва ли се изпуска/ ... дори и на ойлювите позволих да рупат от айсберга - той като е на кълбо - за мен кълбото, за тях външните листа /разбрахме се/

... лошото е че баба реши да дойде ... през целият път използвах всевъзможни похвати да я предупредя, предразположа психически с какво ще е необходимо да се сблъска челно ....

mvjOHmHRhhfvwK1CZ2ka28Fu4rLeARx1Y1h5ACLx

тук вече няма пътечки, на места тревите са по високи и от мен, и от дувара даже ... 

дори лехата с фолио зеленясва стремглаво:

t1XFubtEiOjG6pEKoEuIRTQRJ08dWu34h6spp28P

изобщо не се гордея със себе си ... но пък ми става драго като видя колко добре се оправя природата без мен и моето вродено желание за контрол ... :) ... “Life will find a way.” ;)

LXmocn_gGNXIoWD9ln0Vi-8AXFlYoZ5Gq06hdEfH

aPjbJzmtHeX9IxqGaUo-0b9z3l8FdF1ukGsuVFw4

NnjQuGMdxNnuZIEMsml9a0fMOiqn4A8l7HWGHr7J

обаче аз за какво изобщо се логнах да пиша ... друга ми беше мислата - за картофите ...

всяка година взимам различни сортове и ги поставям при еднакви условия, за да сравня ...

тази година взех Аризона, Есме и Пикасо ... посяти са в един ден на 6 април и са поникнали за около 20 дни ... от там нататък вече се видяха разликите ... сорта Пикасо израстна най-висок и най-едър като растение ... когато се появиха бръмбарите изядоха първо всички други сортове и тогава /щото вече нямаше какво да ядат/ нападнаха Пикасо ... в един момент всички сортове бяха напълно излапани от колорадците ето така:

pL7HGcJBh61JEahPSQbwh3NYvDdLcJzGODhknioU

баба каза, че картофи таз година сигурно няма да видя :wacko:

вчера реших да извадя по едно гнездо за сравнение от всички /някой отдавна вадят вече картофи - аз не знам що се помотАх до сега/ :

Wk0SnzaGrLIO2iqLhlApMY-z_xI_KJIrs9YANcwX

тези са Аризона /средноранен холандски сорт/

qKKGZ5bXTeenrSN2xYpa0dbPj8NxMEtP8XnGiptp

червените в дясно са Есме /нов сорт средноранни холандски картофи/, а жълтите в ляво са от мое семе микс от предишните картофи, но са засяти 1 месец след другите

mc2sbPHrlDzf_BRbwjT5zwwCQTfgHMu4FQLUN7u2

и тези са Пикасо - които очевидно "избиха рибата"... /водят се средно късен сорт/

ето и общо за сравнение:

G5UcM8LuEKDcgMw4SoXO49m3UEkA9TA3O_dwaS7O

всички картофи са наторени само веднъж когато съм ги сяла с около една малка шепа ЧКЧ на картофче ... не са плевени, окопавани, загърляни и т.н. ... изядени напълно от бръмбарите ... еми доволна съм - при нулев разход на енергия - Браво на картофчетата! ... шампион тази година е Пикасо !!! /егати картофа гигант - над 10 см/ ... от миналите години много ми харесаха Импала /ранни, холандски/ и Луизана /много ранни, френски/

та така .... сега и аз да покажа малко цвят гладиолски ;)

Nedx9rb_EHDowUIH_RZclU4QLv6_O3ElXPNTfmwc

-SVVb8leLLZFsydAB_BAUb2T4k3Wer7zU0ZWGuVn

ILAAJ6ohJNht4b-RIzYJ97xWAjrD7FYiFJH25ZXJ

cc_xhOgc6Zlt8Sl8PeJdVy7FWZH8BzV5nlOPLz3b

и въпреки че ресторанта ми е с най-грозен външен вид ... това не пречи на посетителите изобщЕ

Q3usD2y8A-UPgS-RXbGhbrf8i8pbMaI1R8vs9Yka

всеки ден са край мен и понякога даже твърде шумни :D ... свикнах с тях много 

F3VMIo59bTjS3QR1zBKppFJpIHzINT3GkJzP-urw

и накрай да покажем как спи Чочко - не, той не се търкаля в момента - той спи с отворени очи и вечно в таквиз извъртулени пози ... даже понякога си мисля че не спи а изпада от това измерение и преминава в друго, оставяйки тук тялото си както завари :D

peQNqmKjmsa0IXwpifamCRVJALs_56y4i3sz7Lrr

на което Верка е толкова възмутена "срамота!, така да излага котешкият род.... "

Rpa9VJt9361aAc2ARjchLMajpp2rWMFBSlsmVOcB

много важно ... на Чочко изобщо не му дреме ... след като се върне в нашето измерение той придобива супер сериозен и ХинтИлИгентен вид

uGIEGe4ycpYS1Nq8NCCdv5q1Y9jDba4bs4UfItsv

B)

7 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес поснимах малко ... всъщност май не толкоз малко :D ... затова разделям снимките и ще пиша на части ...

обрах грахчето "втора реколта" - в кавички е защото насях само няколко грахчета между картофите във фолиото - за проба ... дали наистина грахът гони колорадския бръмбар - не, не го гони .... 

2iRe9bNvMAvL1xsgTFsUGxjrS_dLGMN10WUNGnN2

но поне сега знам, че грахът става и през лятото също :)

KZnzC3Se-xm9EQX3C0Jaf7_e5OKTW5Qj8GU84lyO

лютите чушки от Теди станаха доста големи - към 10тина см 

kDuxG68NdmDVm0VCo2ovROPmrQWvqdVXstYQm5Hv

и везаните се издължиха също 

DqL4gMShb3LUmrKN-D8Vjc5xgOTsztzc35uuUXmO

жълтото бобче е вече готово - втора реколта посято във фолиото

3cSEtF2avPwLp4YyBQKhAQdqBWUYbe-gNAqBUzMx

бобът на метър измислих да го вържа за ябълката :D

t08ZZo7Z-kmw5GnrZa96TcU0CuGQnSnA3YZZENAX

Al5oXY8u6ZPcyVf7nzf0xozvzdhpZcwY8BYqJsER

ето колко е голям в момента:

UckOq4GmeyKnyl1WrV099sM-R7lUaoVh-TZsh1Cz

...

5 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много свежи изглеждат.

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз не знам защо реших, че този боб е пешак и го насадих измежду доматите. Сега ползва тях и колците им за пилон и си денси към върха... Много свеж грах наистина. При мен дори пролетният не стана толкова голямо растение привсе, че валя толкова. Ти си градинар от сой!:) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, МиХи написа:

Много свежи изглеждат.

да - като се има предвид че не съм поливала от 2 месеца ... единствено което дадоха дъждовете ... в събота вечер успях малко само да полея /нещо ме хвана шубето че може пък да прекалявам като не поливам така :D/

смятам че фолиото върши наистина много добра работа в летните жеги ...

ето как изглежда под самото фолио земята /това е след 2-3 седмици суша/

JmHE3Stvp3rmwhNC3KbxHGIQJId5wIhmxX73G9Uk

предполагам че тази влага е конденз - нямам идея ... важното е че всичко расте свежо, зелено въпреки големият пек и жега тук в долината ... 

...................

Лозко и аз не бях сигурна колко ще е висок тоз боб - та му забих едно колче къде метър .... много бързо обаче разбрах че съм смешна с това колче :D ... и завързах канап за колчето и другия край към висок клон на ябълката - не бях много сигурна дали ще се катери по канапа - ама тръгна :)

...................

сега да продължа със снимките от вчера ...

ето я динката за която говорих в чата :

c9TSA22UnIyH-9QrVXPL4llslnwL5Pf51Cwl4f4l

някъде около 15 см е ... но видях че този сорт дини са малки по принцип ... според мен не е изсъхнала още дръжката - така че ще постои в градината до септември :)

а тук ще има яко работа на есен - тревите /дървета/ са над 2 метра ...

0EToil90W4CGYrQUmld9-73N7t6zvK80KSJfJ4rA

там са тиквите ... незнайно точно къде и колко са .... успях да мерна само една - мисля че е от семената на Боби /тиквите кестенки/ ...

m7GJ7AnL6E6JkIRSbBDMh7A6ey26YE1YfjrExmXJ

айде другите снимки после, че трябва да бягам за село :) ...

4 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма джунгла е при теб, също като при мен.

Обаче колкото повече гледам фолиото, толкова повече се убеждавам, че това е начинът за отсъстващи градинари като мен.

Нямаше ни 20 дни от началото на август и като отидохме си беше направо сякаш изоставена градината. Преди това бях почистила всичко и пътеките даже. Да, ама за това време дъжд и треви в изобилие. Краставиците ми остарели и пожълтели, доматите започнали да падат от растенията ... тъжна картинка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко неща радват така, като една привидно изоставена градина. Ликуйте ако расте тревата, тревата е живот, биомаса, почвено богатство. Страдайте ако една тревичка няма, на луната ли сме или на Земята?! Much weeping and gnashing of teeth захваща като видя един лунен пейзаж с 2 домата стърчат като монументи на унищожението.

4 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Боби, при декар и половина двор с поляни и полски цветя, няколко квадрата отделена зеленчукова градина, гледана без треви - не прави земята лунен пейзаж ... не изпадай в крайности ;) ... разбирам те напълно ... всички тук сме се събрали хора уважаващи природата ... всички се стремим да отглеждаме зеленчуците в естествена среда - въпросът е след като си опитал различните начини да избереш този който е най-добре за теб съобразно условията и кое е добре за самите растения ... при моите условия от всичко опитано до тук - слама, дъски, треви, картони /като мулч/, неоплевена обрасла в трева градина и сега последно фолиото - за мен фолиото работи най-добре ... затова другата година ще опитам така ... разбира се няма да спра да експериментирам - ако утре открия нещо по-добро ще използвам него ... важно е да ми е приятно и да е полезно за растенията ... 

.... а и нали това му е хубавото на форума - всеки показва различен начин на отглеждане .... :) ... то инак да си бяхме останали в пещерите :D

... ти действай с тревите - при теб е поле широко и имаш място да минеш - аз тук не мога да стигна до зарзаватите от трева ... аз ще се радвам на твойта градина с треви /щот не ми е комфортно да си го позволя тук/ - пък ти се мръщи на моя "лунен пейзаж" ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опасявам се, че в гузността ти не разбра изобщо какво написах, но понеже е петък, приемам го за нормално!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе - че защо да се чувствам гузна ... напротив - радвам се че има нещо което да сработи добре ... но ако сме се разминали в нещо - нека го пишем на петъка :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък на Боби коментара от раз го приех за комплимент.. а не като критика, че ще минаваш от затревено към фолио.. Иса къде при теб го видя/си го представи този "лунен пейзаж с 2 домата стърчат" тъй и не ми стана ясно.. при всичкото зелено, цъфтящо и избухнало от живот от снимките ти дотук.. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах, ти да видиш :D ... петъчен разбор на мислите ... или слънчасало недоразумение :mrgreen: ... айде може аз да съм слънчасалата днес /току що се връщам от следобедния пек на село/;)

бай Варел аз видях мислата му по друг начин - "глей ся ква хубава трева ти е нарасла - що ти е туй фолио" ... 

тревата не я показах защото я харесвам ... определено не ми харесва да има трева в зеленчуковата градина, а да има мулч ... от всичките възможни мулчове - фолиото ми върши работа за сега ... :) 

... Боби още преди каза че не му харесва идеята с фолио - затова тълкуванЕто ми беше такова ... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и още малко снимки ....

в стария компост се оказа че се забавляват 4-5 корена доматки .... свежо зелени - никакви поражения по листата ... само няма цвят ... някъде около 70 см са високи :)

WcVdSkaCTV0Lqo5bj7E1gcgtTuRD9kgsmDil_V6w

pg6u-2zlva6L-6Vgr3eWahdL5kwZH4mn8GbwjU3x

чушките вече стават червени и краставици пълзят около тях 

tfHCtaEJXmV7IC1tBy8OQIh-WzfNLTz6qncBoGz_

кейла наедря и вече е доста удобен за сянка на котаците 

tlXdm3D3fsgpQL_GgBpwz7-5M0B_L1o_Gqnyg314

Fdoe-JL52SvyNsAv0zfbOIqL32RjfBqzEIgNdyfO

гъсеници, миризливки и брокул :)

lDUmrYr1KLgVC8Vrbl7WFdpuyzpUvdfN7P2NacEP

гигантски домат - стария сорт розови домати

9aukz3GxGjRAF7YLzCizKVemXYpKjeod0-x2cPo5

декоративни тиквички, които трябваше да обера по-малки ... сега са цели тикви :D

gdLCi-1KQPZwwBGShvx2gBJRAjoHe6hZfJA1GE6r

и малко магданоз и копър - за проба във фолиото ... чудих се как точно да ги сея в него - май така ще действам

1TyZL87RYSNX9sRb25h_i9XyPIqlDC04u5m_Sf-G

QzcUgqg6gk2QS1GdrlCNH-ZI5pfvcA7jQI2ZqizV

заснех и зокума - за който говорех преди, че оставям зимата в градината ... завит с агривело успява да презимува навън ... само на пролет ако има изсъхнали клонки ги махам ... избиват нови

2_idkUGzvfwOnHZG5I347mxwPFczj_c_CBf7m4aJ

и тъй като говорим напоследък за кестени ... заснех и великана ;)

l1RcW8k_6GhCMuFJ0f0hUGFIs0wq4hyNDePRGBlE

lglfPDjtw0qaHTY_bd2UXrGlCxwaMn6jo5pLfnp-

дано тези които са замислили да сеят кестени - успеят да отгледат растения и един ден внуците им да се радват на такива великани - както аз сега се радвам на тоз кестен, който моя пра дядо е садил на времето :)

....

7 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изи, тези кестени вече ги сънувам :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.08.2018 г. at 10:56, Lyubomir Durankev написа:

Изи, тези кестени вече ги сънувам :D

ще станат Любо ... щом го искаш :)

днес се бяхме изтегнали с котаците на сянка под Великана, имаше силен вятър - все едно чуваш морски вълни се разливат в небето - красота ....  сетих се за един цитат от Ричард Бах:

"Никога не те спохожда желание, без да те споходи и силата, с която да го осъществиш." :)

6 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех живот .... живот .... :wub: .... с пълно тумбаче сладко се спи :)

orNUSZXyWhmlO_KqIaFAi0e9Z3DxDcWdbRdiD-wr

NNuxgA3WqJLKAE57z6lsJuhsqJIfeXXGauaxzEwW

моят малък герой .... преди 3 седмици го намерих изхвърлен в тревите близо до нашата улица ... с ударено ляво оченце, с огромен оток - не виждащо, уплашено и гладно ... беше по-малко от педя ... 

... питам се в кое време живеем и до кога хората ще продължават да изхвърлят животинки пред чуждите къщи - ей така за да си стоварят своите проблеми на съседа /щото е по-лесно така/ ... и безплатни кастрации има вече навсякъде и пак никой не си прави труда да поеме отговорност ... това се случва всяка година по няколко пъти ... и не е само с животинките ... с всичко е така в тази държава ... на моменти ми писва от безотговорното поведение на българина ... /толкова по темата - не ми се иска да задълбавам... :mellow:/

... хубавото е обаче, че монетата винаги има две страни ... първият ден когато видях тигърчето не успях да го прибера, защото се беше скрило в съседна изоставена къща ... повече не го видях - бяха минали 10тина дена ... мислих че може би вече не е живо ... когато един ден изхвърлиха поредното коте - бяло с оранжеви ивици ... отидох да му оставя храна там където го намерих и ... пред мен изскочи малкото тигърче ... отока си седеше така, но беше живо ... не виждаше добре и затова се криеше, но новото котаче излизаше на улицата и "молеше" за храна ... все едно то се грижеше за болното си другарче ... .... ... тогава видях другата страна на монетата ... открих на мястото, че някой оставя също храна като мен ... нямах представа кой оставя храна там, но чувството че НЕ СИ САМ в проблема е много мотивиращо ... занесох нови панички за храна и вода и ОСТАВИХ ЗНАК на другия човек че има още някой с него ... явно нито той нито аз можехме да приберем малките котачета, но поне можехме да ги храним там докато отраснат малко и си намерят пътя ... 

... само няколко дни след това ... намерих второто коте премазано на улицата ... съседка каза че тигърчето стояло дълго време до него и миело раните ... това бяло котаче излизаше на улицата за да "помоли" за храна, защото другото не виждаше ...  и така то стана жертва ... :(

... в такива моменти ми иде да се гръмна ... нито има приют където може да се оставят болни животни, нито има на кого да го дадеш ... как да пуснеш снимка на обезобразено котаче в соц. мрежи ... питах се също до къде е границата на търпимост на човека с когото живееш - колко още може да поеме от твоята лудост, преди да прекалиш .... ..... .... не можах да подмина и прибрах тигърчето в къщи ... погрижих се за раните и много скоро то почна да се превръща от грозно патенце в красив Тигър :)

Zd5pbk44hohDGvbHqhsvcMiJPktJrqBbjoYemIvW

с лявото оченце няма да може да вижда, но се справя много добре - ще стане смел красавец 

преди 4 години така бяха пуснали в двора ни друго обезобразено малко котаче .... стана голям красавец - Феликс:

Ag0Bu7rE6DnEV4kqByNOXlUyS3uNFxvNWa_G5DYo

пак виждаше само с едното оченце, но той "отгледа" тия малки палави "гъсеници" :D:

GdTEyj8q2jE2-fdVdRaoRLHihtleE3-nOsdiqjQR

wfnGNOUf-jVrQx94mSSd_0s4fF-syhR3TAJ2J-El

NLvRHB0s6npriUuD7Q0VGiqF-EeMkh4Vyx-xseeG

преди 2 години изхвърлиха Чочко до нас .... 

pw9BkrhLZ4KCK5MeU4AVysjp10XP68GdTfLtkOOw

малък бонбончо

vdCmIwMPqY8PS1UfhxJ2MuQxFyvzU22qsbRUUCq4

b67gdxptrbHaJ4uG-d6uxN4VcJGhnUGdPm7rh7K9

mBzGL_5mW2RGfVYkOcsD0BSJItqfvfDkwlrJUDQ5

AmeqNF5wdL8pzM4qzWLseHRNRxZOUj81UuuzBQtu

SUU5qE4Y3l-2qEjnKtAJU9GUczCnfoXltlF4dvn7

......... сега е ред на Тигърчето да опознава големия свят ... 

jMjbRDImSmoe9PcEvUm5Xl_Kw06KN58YuCJwGLoT

oABZvPqY01EDgePA0Dq39-haZZprG0vQoKM8-c1Q

.......... мнооооооого се отплеснах .... влязох да сложа снимки от градината ... стана тя каквато стана ... сега трябва да тръгвам за село ... май зарзаватите ще са следващ ден ;) ... това ще си остане едно "опашато" отплесване ....

4 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво отплесване , макар и опашато. Пишеш свежо и забавно, а снимките ти са прелестни.

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миленка ;) ....

та да сложа все пак снимките от градината .... орди миризливки се забавляват в двора ....

Naho8-7fNfCy4P0pBk8IL_449iDHO0pImRKHLAJz

0aiKZ1ykj7R2VolsVuhd29rYOFBGdO-XbucjNewv

yE999dh2UfME3q-LpeEdApOoRMx04muB-UQgeHcv

-SbIlktN5UyLWLNEQciqG1ajBT2SkZB5dSuswZBa

6wZ5Ygi-aqiTXoG2uLNoAUJjoMOQ4IiuroIlf3-j

... обрах всичко

тази седмица ще почнем да чистим градината от високите треви ... после смятам да настеля фолиото - да стои през зимата ... искам да видя колко е устойчиво при различните температури .... това което ползвах вече 2-ра година не е мръднало през летните жеги ... ще го настеля за 3-та година като пътечки ... интересно ми е също ще има ли необходимост да се обработва земята под него - ще сея напролет без да го махам и разрохвам почвата отдолу... та да видим .... сега като го настеля ще насея зимни култури под агривело - надявам се фолиото да топли корените и луковиците под земята а агривелото листата над нея - та това също ще е опит 

... има бобче цъфтящо сега - от падналите на земята при събирането

snt40X1wNpyI64Hx4h6pn0AAq63cLk1Ixm3Z5xpx

и чушките цъфтят

p6zpeouaheVHFUte0qy1F5IUDMgxUVgErKOu72UJ

YNTPTsfc5LANAoHjERb8CWhckKdrZl4O4zsceg9Y

и домати има цъфтящи .... 

лютите чушки от Теди се оказаха доста вида :) 

42f3W6l6AmVSVmH4vEVkQhEA29nR1kKCgYhZS2-3

тези незнам дали са люти - тук им казват "рибки" и става страхотна туршия с тях:

4fAYPEy2Lo9GMKS22LOB_muLpiaj9CB7UsrB03MW

везаните вече червенеят

LyQni_PMK7tsE_kh4JYPjYxTtSutGIQpek_E48oR

а ситните ги забелязах чак като се зачервиха :D

3mCjPQlfdXQGWJi1QlkSuQyXK63BdC31kp8i7PX7

yag-KLn77FgxQAg4-r3TX2RR54vLu6YZWhwuV-mJ

i-X9ObzeN9LidF4SzX4SFWS0ac3Al9bo5PqdPmJq

G_lhpZUTU0tEHpSVJhKn_WH3bFHiOyFozmgJIbuz

а някой блажено дремеха до мен, докато аз обирах 

2DgYXtwxdyWMz22hCeNXTNSgTN7HrMO4dZjvgbtj

_NtTs_gJgFgOmDs2O8pahh7gBMb7fGeJuT6qEP9t

динята също я откъснах - май можеше още малко да седи, но нищо ...

N-hmxJYo5-6JxM_bwUOBnptmaaPh-nRdt9KuUx7A

снощи я срязах - червена и добре узряла, но не ми беше достатъчно сладка - следващата година ще насея различни видове ...

sCvdaKUx-PKIQFbWQvv20gE8YNYQ2jafTmt-6-9J

та .... така .... май това беше за тази година ... останаха само картофите и червеното цвекло да се приберат ...

и .... започва зимното пробно отглеждане :)

5 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.