Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Почвена, торопочвена и всякакви смеси за разсади, саксии и градината

Recommended Posts

Боби Димитров
преди 36 минути, Kalam Mekhar написа:

Не е редно да се садят растения само в органична маса.

Да, но ще видиш маса народ, който почва разсади в торф с гранули тор... Вкл всичко от Полша от груповите поръчки идва в торф, храсти по 1 метър.

Темата е интересна, аз не съм имал количество ЧКЧ, за да го ползвам така.

Иначе при насипване на лехи с ЧКЧ гаранция има микс и надолу отива само почва, демек корените вървят в почвата.

Ако се мисли отдалеч, какво е компост от косена трева? До колко съставът като физика и химия е различен спрямо изядена трева (фермент) и после угнило (компостирано) лайно? Ако лайното преди ферментация е изядено от червея и изакано? Базовият материал е същият за мен, микро биологията се променя и вероятно едрината на структурата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 2 часа, Боби Димитров написа:

 

Ако се мисли отдалеч, какво е компост от косена трева?

Окосената трева, рано или късно ще бъде изядена от нещо и ще стане на тор. Но, има разлика от какво се прави тази тор. Друго си е, когато в компоста слагаш, например птичи тор, който е с азот от висококалоричната и белтъчна храна, която кокошките ядат. Има много повече калций, азот и фосфор. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване