Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Sam Vgorata

Broadfork ( U-fork или grelinette) Глиган

Recommended Posts

Боби Димитров

По телефон лани 3 пъти звънях през месец-два, изключен. Последно бе забелязан да се качва на бусче в посока пътешествие, та нямам повече информация.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Обслужване на клиенти под всякаква критика, ще ме извинявате. Можеше поне да остави бележка. Освен ако не е станало нещо с човека...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Това му беше хоби и нещо напълно странично. Правеше го за кеф. Така, че .....

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sam Vgorata

Добър вечер на всички :smile:.

Първо , искам да се извиня на всички които са се опитвали да се свържат с мен . Единственият начин да отметна всички задачи беше да се изолирам .

Приемете  моите извинения.

Отне доста време , но успях да преместя работилницата, да открия нов помощник ( професионален заварчик), и да усъвършенствам конструкцията на инструментите. Днес илезнаха от бояджийното 20 броя и чакам само стикерите да пристигнат. Щом са напълно готови и ги тествам ще напиша подробно.

На FB страницата съм публикувал актуален телефон.

А сега ще се заровя във форума с бира в ръка. Понатрупало се е за четене за две години:smile:.

Поздрави !

 

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Имам поръчка :) За подарък.. като моята, която ти поръчах преди години :) да проверим работи ли ти клиентската база данни :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

То и аз имам поръчка, ама не е за класическите, а модела за аериране... Не знам дали изобщо тогава стигна до него, бяхме говорили и назад в темата. Не бързам, когато се разработиш, тогава.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sam Vgorata
преди 20 часа, Варела написа:

Имам поръчка :) За подарък.. като моята, която ти поръчах преди години :) да проверим работи ли ти клиентската база данни :)

Здравей , Варел :smile:. Не съм много сигурен с колко остриета беше твоя, май с 4. Трябва да потърся по тефтерите хахахаха.

Имам няколко готови и  чакам само печатарите за етикетите за да мога да ги продавам.

Ограничх нещата до три модела, два с Т дръжка и 4 и 5 остриета , и един с 5 остриета и двойна дървена дръжка. Съответно 32 см, 42 см и 62см широки.Остриетата са различни, подсилени в местата където се захващат към степенката и изтънени там където копаят. Подсилени са всички натоварени точки по дръжките и остриетата.

Покритието е прахово. Цените ще са с приблизително 30% нагоре, най-вече заради ДДС то и безброй неща свързани с бюрокрацията.

Този с 4 остриета е на цена 119 лв с ДДС , а другите два варианта по 128лв с ДДС.

Търся вариант за опаковане с нещо което после са се компостира лесно, ако някой има идея нека подскаже. Бояджиите използват тонове стреч фолио и направо ми призля като ги видях...

Тези дни ще ви покажа повече снимки.

Хубава вечер!

20210310_193406.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sam Vgorata
преди 11 часа, Боби Димитров написа:

То и аз имам поръчка, ама не е за класическите, а модела за аериране... Не знам дали изобщо тогава стигна до него, бяхме говорили и назад в темата. Не бързам, когато се разработиш, тогава.

Здравей , Боби ще ти ги покажа за да прецениш дали ще ти свърши работа, защото съм ги променил леко. Мисля че е за добро. Ще ти пиша щом имам готовност.

Подрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sam Vgorata

Здравейте, от вчера започнах отново да произвеждам инструменти. 

Наблегнахме на качеството и съм много доволен от резултата :smile:

20210313_132835.jpg

DSCN5090_(2).JPG

no.4.jpg

no.5.jpg

no.6.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Краси, дай информация и по-детайлни снимки, разкажи за подобренията и промените :) Дай и цена на последния със дръжки, не вярвам някой да го иска без дръжки? Снимки в профил също биха били полезни, освен рекламните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Някои добиват дръжки или купуват сапове. Какъв е диаметърът на отворите?

Някоя видео демонстрация дали ще има?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sam Vgorata

Ще направя детайлни снимки и видео съвсем скоро.

Новите Глигани са хибрид между олекотения вариант и усилените които произвеждах преди. Остриетата са изтънени за да проникват лесно в почвата и да не залепва. С променена форма и ъгъл са и там където се монтират към степенката заварката е с 30% по-дълга и практически неразрушима. Т-образните дръжки са подсилени. Покритието е прахово,  гланцово за да не лепи. 

Дръжките за големия модел No.6 са букови и промазани с натурални масла и парафин. Дълги са 120 см а долу са приблизително 35х45мм. Може да бъдат заменени със стандартни дръжки за голяма мотика които са със същите размери и се продават в всяка железария за 3 лв.

20210318_075647.jpg

20210313_210545.jpg

20210313_123349.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Angel Zlatanov

може ли да си го купя този уред, итересувам се от номер 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Приятел се интересува от къде може да се купи и каква е цената?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Стефан Н

И аз търся начин да купя, мисля че тук малко погрешно се критикува какво как вадел на буци. Идеята му е се ползва на обработвана земя, която вече има определена порьозност. Онзи от семейната ферма го показва след като е обработвал с дискова брана и е разрохкал повърхността. Не е правилно това нещо да се насилва на необработена почва и да се чакат чудеса. Интересува ме обаче вариант като за една леха - 6 шипа, две дръжки около 70 см широко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз пък не мисля, че е погрешно. Тъй като познавам Краси на живо и съм един от първите бета-тестери, мога да потвърдя, че идеята му за първия глиган беше да се получи супер як инструмент, който не е като ефирните френски гренлинети - точно за работа в тежки терени. По тази причина и направи модификация с по-тесни зъбци с друга разредка.

Освен това, нашата обработена земя, бидейки vertisol (чернозем-смолница) ВИНАГИ има буци, защото това е натуралната структура на почвата. Иво от Близката Ферма има лехи с компост и натуралната почва е надолу. За такъв субстрат гренлинентът е супер.

Но Краси спря да ги произвежда, a през 2023 му звънях няколко пъти, но номера, който имам, вече не функционира... та търсете другаде :)

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Стефан Н

Иначе казано опитвали сте се да преоткриете топлата вода,.... тогава разработките от типа на ония торнадики с двойното действие вече почват да имат смисъл и теглото на новия уред го обезсмисля. За мен не случайно е пълно с клипове, в които грелинетът се показва на постоянни и непрекъснато обработваеми лехи, и също толкова неслучайно е пълно с клипове показващи колко много не върши работа грелинетът на сбита и необработвана почва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 2 часа, Боби Димитров написа:

Но Краси спря да ги произвежда, a през 2023 му звънях няколко пъти, но номера, който имам, вече не функционира... та търсете другаде

Трудно ми е да разбера това непостоянство, особено предвид че има някакво търсене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 8 часа, Боби Димитров написа:

Освен това, нашата обработена земя, бидейки vertisol (чернозем-смолница) ВИНАГИ има буци, защото това е натуралната структура на почвата. Иво от Близката Ферма има лехи с компост и натуралната почва е надолу. За такъв субстрат гренлинентът е супер.

Между другото тъкмо той ме светна как съвсем натурално да се преструктурира тази смолница, която имам и аз и то в много по-тежък вариант на Бучино. Затаете дъх...гипс. Гипсът всъщност не е друго, а калциев сулфат,  съставен от две съвсем безобидни и доста необходими за почвата вещества. Лепкавата глина е много лепкава защото съдържа голям процент натрий (отново под формата на сулфат), който калцият измества и се оттича свободно. А натрият в почвата твърде често е излишен, защото почти не е необходим на растенията. Процесът е бавен и отнема от година до няколко в зависимост от почвата. Прилага се на 6 месеца или при размесване на почвата. Разбира се, внимавайте с pH-то, въпреки че гипсът има същата алкалност като чистата вода (7.7) и успех.

А грелинети за съжаление ще трябва да се поръчват от чужбина. И да, френските и английските НЕ работят в глина. Там едва ли познават човек, който копа такова нещо ежегодно за 1 реколта компир и 1 домат и пипер. Мне.

П.С. Разбирам какво искаш да кажеш с термина "натурална почва", но да уточним че такъв няма. Почва с добавен гипс и компост пак си е съвсем натурална, дори без да броим микропластмасата в компоста, щото и тя си е съвсем естествен продукт. А когато добавяш компост към почва с ниско съдържание на органика, като тази до Искъра, медитацията с грелинета по лехите цели тъкмо неговото вкарване в дълбочина. Та за 6 години като сметнем и високите подпочвени води е стигнал към 50 см надолу. Иво върши невероятна работа като възстановително земеделие, която за съжаление твърде малко хора могат да оценят. Иначе днес вероятно щеше да го прави в съвсем друг мащаб, но нали, реалностите са такива. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване