Sam Vgorata

Broadfork ( U-fork или grelinette) Глиган

56 мнения в тази тема

Първи впечатления от новия инструмент - почти нищо не става, когато глинестата почва е спечена и има много треви. Зъбците се забиват на 1/3 със зор, а корените на тревите са късат трудно.

Ще чакам обилни валежи за нови опити. :)

34135450_10212087786049832_366622003274186752_n.jpg

34142094_10212087785929829_2761978444538445824_n.jpg

4 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Lyubomir Durankev написа:

Първи впечатления от новия инструмент - почти нищо не става, когато глинестата почва е спечена и има много треви. Зъбците се забиват на 1/3 със зор, а корените на тревите са късат трудно.

Ще чакам обилни валежи за нови опити. :)

Любо, малко си се надценил за големия.. според мен на тоя с двете дръжки приложението е за обработвана почва.. за двама човека, заедно, стъпили на пътеките от двете страни на лехата.. а ако са левичар + десничар ще са направо кат' трактор.. 

При теб на тая ливада сигурно ще може да влиза до долу само рано напролет, когато е напоена земята и ниска тревата..

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази ливада е нагледно изражение на положението при нас. Колко е висока тревата няма отражение... даже по-високата трева задържа повече влага долу, защото покрива по-добре. Това, че корените се късат трудно е добре - значи имаш добре установени видове.

Въпросът е, че в суха и сбита почва не може да се работи поради това, че зъбите са с тъп профил. Една вила със заострени конусовидни зъби влиза по-лесно. Не е никак лесно де, но е по-лесно от глигана. За продълбочител ти трябва това, дето пусна по-горе като снимка, Любо. Всъщност не съм сигурен защо си искал да ползваш глигана, с каква цел?

А специално тоя си е баш за работени лехи, макар че това с двамата човека не го бях срещал като опция :D

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любо , много е красиво при теб :) Както ти обещах , ако установиш че инструментът не е подходящ за твоята идея можеш спокойно да го върнеш. Продълбочаването с ръчен инструмент на големи площи ,които са затревени си е къртовски труд.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, не си давам прасенцето! Чакам обилни дъждове и помощ от трактор. Сигурен съм, че след това инструментът ще има голямо приложение. :)

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, само да се обадя, че идеално вади картофи моето глиганче. 

Между другото в YouTube като напиша "bez motika" и ми излизат куп резултати с македонски и сръбски уреди за копане :huh:. Ето един:

https://m.youtube.com/watch?v=OB3nPB7pMKw

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.