Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Йоско

Какво да преместя?

Recommended Posts

Йоско

Казус:

Ся, трябва да освободим една градина докъм средата на лятото. Налага се. През последните 10години там се отглеждаха неща изцяло без химия (ако не броим кучето дето минираше тук таме). 

Какво бих могъл да пресадя е въпроса. Докъм юли началото. 

Вметка: Не тая лоши чувства към следващия собственик и ще му завещая всичко за което е противопоказно местенето..але па по това време.

Така, какво харесвам там:

Магданоз наш си и немски- може би се замозасяват ама да си питам 

Джоджен- тоже

Момина сълза

Божур прекрасен

Чимшири 2 страхотни

..за 15 метровия смърч нема да питам ;)

Малини доста

Лилиуми доста

Иглики доста

..и една специална тревка дето дедото слагаше на ракията като я вари. Уникален аромат дори като за хубава джанковица. Ама за нея ще питам със снимка.

Ми тъй.. Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
На 5/1/2018 at 1:10, yosiff21 написа:

Магданоз наш си и немски - може би се замозасяват ама да си питам  - самозасяват се ако ги оставиш да цъфнат на втората година, ако са садени миналата просто ги остави и събери семенца за новото място

Джоджен - тоже - яко бурен, измъкни си коренища и мести смело..

Момина сълза - може би е добре да отбележиш къде са им луковиците, та да може да ги намериш лятото по-лесно.. принципно е добре наесен, но съм местил нарциси в средлято и си бяха ок..

Божур прекрасен - нямам опит

Чимшири 2 страхотни - не бих ги местил.. заради чимширения молец унищожих поне 60-70 изядени миналата година.. иначе може..

..за 15 метровия смърч нема да питам ;)

Малини доста - става, повече вода като ги преместиш и дори да изсъхнат листата и пръчките, догодина отдолу от коренищата би трябвало да избият нови.. 

Лилиуми доста - нямам опит

Иглики доста - супер лесно се прихващат, няма проблем да се местят по всяко време

..и една специална тревка дето дедото слагаше на ракията като я вари. Уникален аромат дори като за хубава джанковица. Ама за нея ще питам със снимка. - ако е от снимката в "кое е това растение" мисля, че е бял пелин.. но идея си нямам как се мести

Ми тъй.. Благодаря :)

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

Благодаря! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване