Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Новo и интересно в градината през 2019

Recommended Posts

Боби Димитров

Чатя си тука с Любо (ама не през вайбъра!), разбира се за гори, растения, семена, резници... Та той е сложил за студена страфицикация семена от различни плодни храсти, които не са добре познати у нас. Надявам се да се включи с описание по-долу и каква му е идеята / мотивацията. Това ме наведе на идеята да пусна тази тема, всеки да сподели дали за тази година е планирал да завъди - от семе, корен, резник - някакви нови и интересни за него самия видове / сортове. Или пък някаква нова техника / похват.

За мен някои нови неща са:

  • експериментът за покълване на кестени в кофа
  • ще пробвам за първи път да ползвам торбички (ръкав / плик) за разсад дръвчета, тъй като искам да почна да се подготвям с няколко стотин семеначета за залесяване покрай едно сезонно дере при нас
  • на есен ще залагаме за контролиран експеримент лешници за директно покълване
  • имам няколко семенца от различни видове от ботаническата във Франкфурт, които искам да пробвам да покълна, сред които момкова сълза, дива ябълка (Malus sylvestris), beebee tree и разни храсти
  • за първи път запазваме моркови в хладилник с идея да ги посадим на пролет отново, за семе
  • за първи път пробвам запазване на резник от касис в хладилник с посаждане на пролет, защото прочетох, че можел още в хладилника да пусне корени!

А за много години сега :D

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

А касисовите резници увити ли са в нещо влажно? За мене новото е пробата със заложените купешки ядливи кестени в една от градините. Забравих да забуча в земята резници от черница, а имам желание. Дали е късно? То пък и прогнозата е за застудяване.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване