Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гост

Борба с поповото прасе

Recommended Posts

Гост

Някой има ли опит в тази посока. При нас ги има доста и от ходовете в бордюрите от пръст избиват течове при поливка. Освен, че похапват от продукцията....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Да не бъркаш поповото прасе със сляпо куче или къртица?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Не, за конощипица говоря, попово прасе. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

`звинете. 

@Гого каза: 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
беля

По мои спомени из старите учебници по ентомология имаше различни съвети за неотровни примамки. Единият вариант е през есента да се изкопаят ямки (60 х 60 х 60 cm), в които се поставя пресен оборски тор. Заравяте, забивате някаква пръчка, за да знаете къде ви е примамката и чакате температурите трайно да се задържат под 0° C. След това разравяте, изхвърляте тора и поповите прасета загиват (или ги давате на кокошките, за тях са страхотен деликатес). 

Имаше вариант и за вкопаване на примамки с бира през вегетацията, но трябва да разровя, за да видя какви бяха установките. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Да, канех се да пробвам с дупките, но не успях. Догодина ще е. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Подобна примамка съм виждал да се прави с гъста гаца, пълна със царевично тесто, по-точно брашно, омешано с малко вода да не се ръси, а не месено да стане на топка. Слага се още на пролет и се вади на 2-3 седмици и се мята на кокошките, после новата примамка се слага на друго място. Нямам директен опит, защото при нас няма попово прасе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Aз нямам проблеми с поповите прасета, може би поради липсата на торища и крави в района. Последно имаше като бяхме взели тор от калифорнийски червеи от Търновско и бяха в тора. Кокошките ги омлатиха без никакво церемонене! Но едно от нещата, които трябва да се имат предвид в борбата са "вселенските цикли" - и когато става дума за прасета, идва Коледа :) Тогава доказано се случват нещата! Да не се избързва...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Това ще се пробва. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз първо трябва да намеря такова животно, че тогава да го боря. :) Преди години взехме тор и калифорнийски червеи от търновско и там имаше много, но пусти кокошки - изядоха ги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Примамките с бира работят. Засях две лехи с боб и докато ги прекопавах намерих тунелчета на попови прасета. 

Поставих чашки с бира да се почерпят и днес погледнах. Имаше две големи попови прасета и три щуреца. Явно и щурците си падат по бирата, но това е нормално като за музиканти... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Как им влияе бирата? Давят ли се?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Да, удавени ги намерих. Но трябваше да напише, че съм ги заварил да залитат и да пеят пиянски песни. :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Поп на "безалкохолно" не носи - туй е то! Ако беше сложил вино или ракия, сигурно нямаше да има проблем за животинките.

Между другото това с бирата сякаш съм чувал да го ползват и за охлюви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

В лехите няма охлюви в резултат от фолиото и плевенето. Поредният положителен ефект от изрядната градина. 

Ако налазят зелето на есен, тогава ще пробвам. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

При мен номера с бирата не се получи! Въпреки изрядно приготвеният капан...явно не харесаха бирата,може би защото бях взел от най-евтината/нама да кажа коя е,да си няма неприятности/.Реших проблема с едно малко пликче с фини розови гранули във всяка дупка.На следващата сутрин намерих три броя по гръб.

mole cricket1.jpg

mole cricket2.jpg

mole cricket3.jpg

mole cricket4.jpg

belem-0_8-mg--2254-1.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
skarlet71

Вече съм казвала, че при мен е паплач от попови прасета. Миналата година, понеже не знаех  засадих доматите, колкото да им сервирам вечерята. Та се наложи три пъти да пресаждам. Тогава ги ловихме с бирени капани: половин литрови бутилки с малко бира, заровени под ъгъл 45 градуса, с парче марля на гърото, да не се пълнят с пръст. Изравяхме ги след 3-4 дни пълни с прасета.

Тази година действах с хризантема. Потвърждавам: РАБОТИ! От предната вечер правих настройка: нарязани на много ситно листа и стъбла се заливат с вода - количеството според листната маса. На другия ден засаждах и на всеки корен наливах от настройката. От 50 корена домати имах само два изядени.

Наесен ще слагаме капани с оборска тор. И обмислям из цялата градина да сложа хризантеми. В моята градина се очертава заедно да си растат цветя и зеленчуци.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване