Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Виктор Тончев

как да се отърва от комарите в езерото с лилийте

Recommended Posts

Виктор Тончев

Здравейте,

имам огромен проблем с комарите в езерцето. Имаше таранки(каракуди ) в него и се търпеше но измряха *не знам защо* и сега е ужас.Моля ако някой знае как да се изчисти да помогне. Предварително благодаря.

IMG_20190731_152639.jpg

Редактирано от Виктор Тончев
Моля за извинение, нов съм тук и може би постът ми не е в правилната тема.Моля модераторите да го поставят в правилната.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

Подобни водни площи в тези горещини са идеален инкубатор за яйцата на комарите...Аз си реших временно проблема с Мастерцид. Напръсках и комарите изчезнаха. Във ветеринарната аптека ще ти кажат колко препарат ти трябва според размера на езерцето. Ако искаш да пръскаш с инсектицид, естествено. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Здравей Викторе,

Аз имам лек: https://photos.app.goo.gl/oifv1MgRhyEcCMUn8

Тези приятели не мрът и в най тежките условия. Хранят се приоритетно с ларвите на комари и други водни обитатели. Даже може да се каже, че само с това се хранят, защото по една шепа храна на седмица - две, не е никак достатъчно за толкова рибки. Реално големите са 4, а всичко останало е тяхно потомство от това лято. Мога да ти дам, като поотраснат малко. Колко ти е дълбоко езерото, защото това е важно за успешното им зимуване?

ПП: И аз имах каракуди, които се водят издръжливи, но не издържаха, докато тези са се вкопчили доста сериозно в живота и дори изглежда, че се чустват отлично :)

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Естествения начин е със земноводни и риби, които се хранят с ларвите.. За ларвите на водните кончета четох, че са истински терминатори на ларвите на комарите, а възрастните пък ядат възрастни комари..

П.С. Лозко ме превари ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Виктор Тончев
преди 1 час, Лозан написа:

Здравей Викторе,

Аз имам лек: https://photos.app.goo.gl/oifv1MgRhyEcCMUn8

Тези приятели не мрът и в най тежките условия. Хранят се приоритетно с ларвите на комари и други водни обитатели. Даже може да се каже, че само с това се хранят, защото по една шепа храна на седмица - две, не е никак достатъчно за толкова рибки. Реално големите са 4, а всичко останало е тяхно потомство от това лято. Мога да ти дам, като поотраснат малко. Колко ти е дълбоко езерото, защото това е важно за успешното им зимуване?

ПП: И аз имах каракуди, които се водят издръжливи, но не издържаха, докато тези са се вкопчили доста сериозно в живота и дори изглежда, че се чустват отлично :)

Каракудите живяха 9 години и сега изведнъж всички 12 за два дни умряха.Езерото е дълбоко 0.80м. няма проблем за зимуване.Бих искал да се чуем по телефонна ако е удобно.Рибките ще си ги купя ,няма проблем.Телефонът ми е:0888323723

Редактирано от Виктор Тончев
добавих номер телефон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Не е проблем. Има Еконт, а при качествено опаковане мисля, че няма да им е проблем на рибките да пропътуват разстоянието. Разбира се е по-добре, ако имаш път към София или аз към Варна :) Струва ми се, че сега май е рано да ти дам, а и комарите май скоро ще си идат, но, ако имаш път го правим. Те за 2-3 месеца станаха по 4см. от хайвер! Ще ти гребна и колкото влязат :) Пари не искам, че те така се предават тези рибки - от човек на човек, безплатно! После ще раздаваш и ти, но отговорно, че тия лакомници, ако попаднат в нашите водоеми ще батисат де що се въди локално.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Виктор Тончев
преди 6 минути, Лозан написа:

Не е проблем. Има Еконт, а при качествено опаковане мисля, че няма да им е проблем на рибките да пропътуват разстоянието. Разбира се е по-добре, ако имаш път към София или аз към Варна :) Струва ми се, че сега май е рано да ти дам, а и комарите май скоро ще си идат, но, ако имаш път го правим. Те за 2-3 месеца станаха по 4см. от хайвер! Ще ти гребна и колкото влязат :) Пари не искам, че те така се предават тези рибки - от човек на човек, безплатно! После ще раздаваш и ти, но отговорно, че тия лакомници, ако попаднат в нашите водоеми ще батисат де що се въди локално.

Няма проблем ,пращай пък каквото стане.Искам да намаля личинките и от там комарите.Ако зойдеш към Варна обади се,черпнята е от мен На пролет ако искаш жълта и розова лилия ИМАШ ГИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан
преди 13 минути, Виктор Тончев написа:

На пролет ако искаш жълта и розова лилия ИМАШ ГИ

Розова имам, но на жълта ще клъвна :) Ще пробвам при първа възможност да ти хвана няколко разнообразни цветово рибета. Ще проуча и как стои въпроса с транспортирането на живи същества с Еконт. Ще ти пиша/ звънна, когато има яснота ;) В случай, че се присетиш нещо съм ти пратил номера си на лично.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Виктор Тончев

Няма проблем.Към краят на март.Дано съм си в България,защото много пътувам

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване