Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Върби (Salix sp.)

Recommended Posts

Жоро

Реших да отворя тази тема по повод  провелата се наскоро дискусия в чата, която индиректно инициирах чрез @Любо Д. Много съм благодарен на @Евелина, която като майстор-върбар очаквам скоро да прати каквито налични видове има. Очаквам и доставка от Холандия ( за да съм съвсем политкоректен да уточня, че става въпрос за провинция Южна Холандия, или поне нейната граница със Северен Брабант). 

Засега за мое огромно съжаление от полезните видове никъде не мога да открия ракита (Salix viminalis). Но съм сигурен, че ако наблегна на търсенето тази година все отнякъде ще изкочи. Любо намери тази оферта за гигантеа от Англия. С доставката до България би трябвало да излязат 32лв десетте резника и се пита дали има още 9 човека, които са навити да си я разделим, като аз бих могъл да поема вкореняването и да ги раздам на срещата вкоренени. Другият вариант е да разчитаме, че на Евелина ще и пратят от Полша от същите :)

 

Моля споделяйте в темата всякакви интересни и полезни върби, които имате в градината/наблизо или търсите. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Според мен - да. Но тази година мисля да оглеждам по-подробно върбите, защото покрай нас има поне два доста различни като визия/хабитус върби, а долу покрай Беличка река има още два други чишита, та ще се захвана с разпознаване.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Едно видео за ползите от върбите:

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Идеални са за влажен климат, но не и за сух южен склон. Мислих да бодна резници от топола и да им ашладисам върби, защото тополата пуска по-дълбоки корени и е устойчива на суша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване